קשת 12

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Dfnefr.png ערך זה נכתב בחסות לא פליקים ולא שטיקים בע"מ באדיבות הנגיד הר' שולם שטיסעל והרבנית נטע גרטי ענגותרייגמ"ש (עם נטע גרתי ותרי"ג מצוות שמרתי).


קשת 12

ערוץ 12.svg

סמל "קשת 12"

פרטי הערוץ

מדינהIsrael Flag.svg ישראל
קטגוריה
סוגערוץ תוכן שיווקי
תאריך השקההמאה ה-19
שפהעברית
בעלותהערוץ הראשון
פורמט תמונהJPEG?
איכות שידורHD

זמינות

חבילהחינם! חינם! חינם!

אתר האינטרנט של "קשת 12"


קשת 12 הינו ערוץ טלוויזיה המשדר פרסומות וביניהן גם תוכניות טלוויזיה ואף תעמולה בולשביקית. הערוץ מפורסם במהדורת החדשות שלו ובתוכניות ה"בידור" אותן הוא מציג כגון: החדשות, תוכנית חיסכון (בהנחיית קרן מרציפן), דני קושמרו, זה לא אברי גלעד, זה לא נורית גלרון ועוד, ובנוסף הערוץ משתף פעולה עם נשיא צפון קוריאה קים ג'ונג און בתעמולת חוץ של צפון קוריאה, ובנוסף הערוץ מתעמל קומוניסטים מה שזה אומר שהערוץ הוא לא ניתן לצפייה במערב ומי שצופה בו דינו מוות!!

נכון ל-2024, הטאלנטים היחידים של קשת 12 הן רותם סלע, דני קושמרו וברהנו טגניה.

היסטוריה

תחילתו של הערוץ

הערוץ הוקם כערוץ אלטרנטיבי לרשות השידור, מאחר ורבים מעובדי רשות השידור התלוננו על כך ששאבו יותר מדי כסף מהקופה הציבורית ואין להם מה לעשות עימו יותר. תחילה הערוץ שודר באפיק 22 בשיתוף עם רשת וטלעד, עד שהבינו קברניטי הערוץ כי 4 ימים בשבוע אינם זמן מסך מספק לקורין גדעון ולכן עברו לאפיק החדש. בערוץ תחילה שידרו תוכניות כמו "שידורי המהפכה" מהתקופה בה אברי גלעד טרם התגלה כמטורף וארז טל טרם התגלה כלא מצחיק, וחלטורות מזדמנות עם צביקה הדר. הערוץ הוקם בעקבות הבנתו של יאיר לפיד שעל מנת להפוך להכי ישראלי עליו להגיש את מהדורת חדשות שישי. לבסוף כשהגיע למעמד, לא הסתפק בכך אלא רדף אחרי כס ראש הממשלה עד עצם היום הזה.

הערוץ החל לצבור רייטינג רב וזאת בעקבות האטרקציה המרכזית שבו - ימני אמיתי. עד אז הצופים השונים נאלצו להסתפק בשמאלנים אשר התחזו לימנים למטרות רייטינג ואיזון, כמו בן כספית וליאור שליין. עם הזמן כשהקהל בבית הבין כי הפורמט של ימני משעשע, החלו להקצין את הפורמט בערוצים מתחרים. ברשת 13 חיפשו קומיקאים ימנים אשר יצחיקו את הקהל עם פרשנותם, אך בעקבות אי הבנה התקבלו אנשים אשר הגדירו עצמם קומיקאים ללא קשר לדעתם הפוליטית לפאנל, וכך הערוץ נתקע עם הפרשנים נועם פתחי ויותם זמרי. הערוץ קרס מחוסר רייטינג מאחר והתגלה כי דעותיהם אינן מצחיקות ובדיחותיהם אפילו פחות. בזמן זה בינתיים בחדשות 12 הביאו לראשונה פרשן חרדי לענייני חרדים שהציע לכבוד ראש השנה להכניס לאולפן שופרות. הדבר התגלה כ"סוס טרויאני מודרני" לדברי האדמורית רינה מצליח, וכשהיה מאוחר מידי השופרות קמו לתחיה, מרדו והקימו את מה שקרוי כיום "ערוץ 20". את מהדורת השישי המיוחדת של חדשות 12 מגיש דני קושמרו אשר ידוע בתור אדם הניזון אך ורק מאנדרנלין, ולכן לא נותרה ברירה לערוץ אלא לשלוח אותו ללא הרף לרכוב על אופנוע מעל הרי געש באיסלנד. התוכנית נמשכת לרב כ14 שעות הכוללות 57 הפסקות פרסומות, 32 הפסקות פרסומות לדקה בלבד, 17 פרומואים לתוכניות שיבואו בשבוע הבא מיד לאחר סיום התוכנית ו13 פרסומות זהב, אשר עליהן המפרסמים משלמים בקראטים.

סמל "חברת ההסתות"

עזיבת אפיק 22

במרוצת הזמן גילו קברניטי הערוץ כי האירוע עומד להתרסק. הדבר לא הותיר להם ברירה ואילץ אותם לצאת מהמטוס בו שהו עד אותו רגע ונאלצו לוותר על הכינוי "קברניטים". הגילוי כי הינם מנהלי ערוץ ולא טייסי חיל האוויר הותיר אותם בהלם קרב עמוק מה שנתן לארז טל אפשרות להשתלט להם על הערוץ ולממן לעצמו חלומות ילדות. ארז החליט כי עלה על פורמט נהדר אשר כל עם ישראל ירצה לצפות בו וקרא לו בשם הקליט "האח הגדול", אך אז נזכר כי הפורמט כבר לא בידיו ואפילו אסי עזר ברח ממנו, לטובת הנחיית חלטורות טלוויזיוניות אחרות. לכן נאלץ להוציא מהמגירה את תוכנית הגיבוי שלו ואת קורין גדעון, שהתחבאה שם וחיכתה שישקו אותה ברייטינג. הוא הוציא לפועל את הריאלטי "2025" אשר זכתה לצפייה מרובה בקרב משפחתו של ארז טל אך לא צלחה בעיני שאר הציבור. לאחר מכן עבר לתוכנית המגירה השניה שלו, ושילם הון תועפות לישראל קטורזה על מנת שיעביר את הבדיחות הצפויות על אשתו לטלוויזיה לתוכנית "זה לא אולפן שישי". התוכנית בהתחלה זכתה לרייטינג גבוה בעקבות הופעות של דליה מזור, וקהל אשר לא שם לב למילה "לא" בשם, אך לבסוף נאלצה לפנות את משבצת השידור לעוד תוכנית "בידור" של ישראל קטורזה ומיה דגן, אשר לבסוף תפנה את משבצת השידור שלה לעונה ה407 של "סברי מרנן" שתסתיים בעוד כ8 שנים,ולאחריה יחלו שידורים חוזרים.

תכני הערוץ

תוכניות אירוח

את תוכניות האירוח, כמו גם את הרייטינג, החייזרים ואת מסעות הרצח, המציא גאון הדור דודו טופז הי"ד. במהלך תוכניותיו היה מרבה לעבוד על אנשים בצורה מפתיעה ונהג שלא לארח חיזרים. לאור חוסר הבנה של טופז על מושג הצ'חצ'חים ולאור כך שהידע הכללי שלו היה מבוסס על סדרות אנימציה, חשב כי החיזרים קרוים גם צ'חצ'חים והם החלו להתגייס לטובת משימות הש.ג. דבר הוביל לדבר ומפלגת ה0מול התורנית הפסידה בבחירות לנציג ישראל השניה, מנחם בגין, מה שגרם לתשקורת לפטרו, ולטופז לא נותרה ברירה אלא לצאת למסע ציד חוצה ערים וישובים אך זה כבר לסיפור אחר. לאחר המאורע המצער תוכניות האירוח חדלו להצליח לאור טראומת הצופים ולאור כך שמדובר בפורמט מפגר ואין הקהל בבית מעוניין לצפות ביאיר לפיד מארח את אביו בטלוויזיה.

תוכניות ה"בידור"

כחלק מהתעמולה הבולשביקית של הערוץ, הוא מגיש גם תוכניות אשר הוא מגדיר אותן כ"בידור". בתוכניות מככבות דמויות אשר הוגדרו כמצחיקות מטעם עצמן כמו ישראל קטורזה, מיה דגן, רותם אבוהב, עדי אשכנזי וכמובן הקומיקאי שאין להזכיר את שמו, אשר נוהג ליצור סטנדאפים אותנטיים, שתנאי הכניסה היחידי אליהם הוא שינוי שמך בתעודת הזהות לחרצית.

ריאלטי ושעשועונים

בערוץ שודרו בעבר מספר תוכניות ריאלטי, עם זאת גילה הערוץ כי הדבר מביא רייטינג טוב וכעת הוא משדר רק תוכניות ריאלטי. בין תוכניות הריאלטי שלו ניתן למצוא את האח הגדול, כוכב נולד ורוקדים עם כוכבים (במידה והמידע אינו רלוונטי אנו מצרים על כך, המידע התעדכן בפעם האחרונה שמישהו נכנס לאיןציקלופדיה, בסביבות 2008). בערוץ הסיקו כי אם הציבור אוהב לראות את ינון מגל מנהל שיח עם אנשים, הם בטח גם ירצו לראות אותו מתחפש לקקטוס ושר. לצורך המטלה הם גייסו את מיטב המגישים בארץ ונתנו לכולם להנחות תוכניות בוקר מאחר והמשבצות של כל הריאלטי בארץ שמור רק לאסי עזר, רותם סלע ועידו רוזנבלום.

"חטופים"

"חטופים" היא סידרת אימה תוצרת קשת 12 בכיכובם של אסי לוי ונורית גלרון. זוהי הסידרה האהובה על סופר האימה סטיבן קינג. כל ניסיון נוסף של קשת 12 לייצר סידרת דרמה מאז "חטופים" נחל מין הסתם כישלון חרוץ (אם לא סופרים את "הומלנד").

מכיוון שלמיטב ידיעתי עדיין לא הצלחתי לצפות בסידרה יותר מ-12 דקות רצוף, אסיים בכך את הסקירה על הסידרה "חטופים". "חטופים" ממשיכה לארח אתכם בסיוטים הכי גרועים שעדיין לא ידעתם שיהיו לכם, ב"אופירה וברקו" ובטיקטוק.

מהדורת השבט

לאחר שצפו בריאלטי של המתחרים "הישרדות", בקשת 12 גילו כי פורמט של מועצת שבט בו חבורת אנשים מעצבנים מנג'סים שעה בשכל על כך שהוא נפגע ברגשותיו מאירועי הימים האחרונים, החליטו בקשת 12 להעתיק את הפורמט ולקרוא לו אולפן שישי. בתוכנית יושבים מיטב האנשים מהרחוב שהצליחו בערוץ למצוא שיכולים להתחבא בתוך קירות וכך לצותת לאנשים רמי מעלה, או להתקשר לראש הממשלה ולשאול אותו מה הוא רוצה שהם יספרו לציבור היום. במשך שנים רבות, הכוכבת של הפאנל הייתה רינה "שיטת" מצליח, הקרויה על כך על שם דרך הגעתה לתשקורת, בכך שהגיעה לחפור למנהל הערוץ למרות שום ידע תקשורתי שיש לה ואמרה "אם יצליח יצליח ואם לא אל תקראו לי רינה". בשלב הזה מנהל הערוץ איבד את הקשר הדברים, התבלבל כל כך והבין כי מקומה איתם ועליה להגיד שטויות רנדומליות מידי שבוע.

כיום, בעקבות חזרתה של רינה לרדיו, כוכבי הפאנל הם כל האנשים המוזרים האלה שעושים פאנלים מאחורי הגב של דני קושמרו.

ראו גם