איןחדש:שטיסעל עוברת לשידורי קשת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Dfnefr.png ערך זה נכתב בחסות לא פליקים ולא שטיקים בע"מ באדיבות הנגיד הר' שולם שטיסעל והרבנית נטע גרטי ענגותרייגמ"ש (עם נטע גרתי ותרי"ג מצוות שמרתי).


הכתבה נכתבה ב-24 בפברואר 2023 (ג' באדר ה'תשפ"ג)

שכונת גאולה החדשה, באדיבות שידורי קשת.

בעקבות ההודעה הדרמטית על סיום החוזה בין שירות הגארבינג' האמריקאי נטפליקס לבין הטלנובלע הישראלית שטיסעל, בעוד חודש בדיוק, פירסמה חברת שידורי קשת הודעה דרמטית משלה. בדומה לסיטקום משיח מבית סלקום טיוי, עונתה הרביעית של אופרת הסבון "שטיסעל" מבית יאסו תשודר אף היא בערוץ קשת 12.

לדברי אבי ניר, מנכ"ל קשת ומדינת ישראל:

"יש לנו ניסיון עבר מאוד מוצלח עם התוכנית "משיח", שהיא סיטקום מוקומנטרי, בדיוק כמו "המשרד" המיתולוגית של חברת יאסו. בעקבות כך, החלטנו לשדר את עונתה הרביעית של "שטיסעל" גם אצלנו בשידורי קשת, במקביל לשידור הרגיל של הסדרה ביאסו דרמה ויאסו VOD."
~ אבי ניר
Lite5.gifטיפ

איקיאה - הבחילה הרישמית של רומניה לפסטיבל קיאן 2023

הבעיה היחידה היא שהצפייה בשטיסעל בשידורי קשת תהיה חייבת להיות משולבת בשידורי תעמולת בחילות, שהם הלחם והחמאה של שידורי קשת. תעמולת בחילות היא הדרך היחידה שבה שידורי קשת מסוגלים למכור את הסחורה שלהם לקהל הצופים, שמן הסתם לא היו רוכשים מנוי לערוץ שמשדר בעיקר חדשות וארץ נהדרת שהם יכולים לצפות בהם בחינם אונליין בכל עת. במסגרת תעמולת הבחילות, צופי הטלוויזיה נאלצים לצפות בשידורי כפייה של פרסומות לחברות כושלות שלא מצליחות למכור את המוצרים שלהן, מסיבות מוצדקות, ובכך הסלון שלהם הופך במשך מספר דקות לשוק הכרמל, אבל בלי הריח של הזיתים. תעמולת בחילות גם נותנת לצופים בשוק הרגשה שהם נמצאים בתוך אולם קולנוע. אולם קולנוע הוא חדר חשוך שנמצא בתוך קניון ענק לא רחוק מבית הפנקייק בצומת גלילות, שבו אפשר לצפות בסרטי קולנוע על גבי סדין ענק ולהריח פלוצי פופקורן של אנשים שאתה לא רואה את הפרצוף שלהם בגלל החושך ולכן אתה לא יכול להרביץ להם אחרי הסרט.

Lite5.gifטיפ

עם ישראל בוחל רק באיקיאה - הממשלה החדשה למניעת הפלות

ההשפעה של תעמולת בחילות על הצופה, במקרה הספציפי של הסדרה שטיסעל, יכולה להיות קצת פחותה, מכיוון ששטיסעל היא סדרה שעוסקת במשפחה של ג'וקים. שאלנו את אבי ניר אם לא מפריע לו לשדר סדרה על מקקים בשעות המיינסטרים של הטלוויזיה:

"בכלל לא! כל הסרטים הגדולים בהיסטוריה היו על חרקים, אם תחשבו על זה: גברים בשחור, הזבוב, התולעת האנושית, פרפר נחמד. אפילו בתוכנית שלי, הומלנד, ברודי משווה את עצמו למקק. מקקים הם יצורים מאוד נקיים למעשה, לא סתם יצרו עבורם אופרת סבון."
~ אבי ניר


כמו כן, בעקבות המצב הנוכחי במדינת ישראל של 2023, שידורי תעמולת בחילות בכפייה תוך כדי שידורה של שטיסעל יכולים להיות דווקא משב רוח מרענן.

Lite5.gifטיפ

קיא הפלות לא צריך להשאיר למקצוענים!

נשוב אליכם עם דיווחים נוספים על הסאגה הבלתי נגמרת של משפחות קשת ושטיסעל האהובות, בינתיים אתם יכולים לבקר אותנו בשומקום.

EinDavar.png

הכתבה הזו היא חלק ממיזם איןחדש. החדשות הטריות ביותר, רק אצלנו! כי איןחדש תחת השמש!