ארקדי דוכין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png הערך הזה בעבודה
אמממ טוב אין לי כוח לתת איזה אזהרה מפגרת עכשיו...ארקדי דוכין
Arkadi Duchin (1).jpg

דוכין גורם לפסנתר לחוש אי-נוחות
סגנון מוזיקלי ראפ
מוזיקה רוסית
תאריך לידה 31 בפברואר 1929
מקום לידה New USSR.png כפר קטן בסיביר
שנות פעילות 1930-היום
שיא הקריירה הקמת ברית המועצות
להיטים בולטים המניפסט הקומוניסטי
חברת תקליטים BE A RUSSIAN MAN בע"מ

ארקדי ודימיר ד. סטאלון "דוכין" (ברוסית: Иосиф Сталин) הוא ראפר, אמן חושים ופוליטיקאי קומוניסטי ממוצא רוסי. דוכין נודע בעיקר בעבור חברותו בכת הפשיסטית "החברים של נטאשה" והקמת המפלגה הקומוניסטית לצד אחיו, יוסי סטלין.

ראשית חייו

דוכין נולד לשני אבות ועז בכפר קטן בסיביר, היושב בדיוק על גבול בין שלג לעוד קצת שלג. אחיו התאום הוא יוסי סטלין, אשר עתיד להפוך לשותפו הפוליטי. שני אבותיו של דוכין היו איכרים פשוטים ורוב האוכל שהיה בבית בשנים הראשונות להולדת האחים היה דובים שטעו בדרך ונטרפו חיים על ידי בני המשפחה. בתקופות קשות נאלצו הגברים לאכול חתיכות מאמם של הילדים, העז, מפאת חוסר מזון וכי וואלה עז זה טעים[1].

דוכין בלט בכשורנו כבר מגיל צעיר כשהחל לזמזם ספוקנוורד ברחבי הבית, בעיקר כאשר ישב בשירותים וחשב שאיש לא שומע אותו, אך הוא טעה מכיוון שהיה רק בית שימוש אחד בכל הכפר והוא היה בנוי מתהום פעורה באמצע היישוב[2]. אחיו, יוסי, הבחין בכישרון שלו והזמין אותו להצטרף אליו להקמת התנועה הקומוניסטית, שנודעה אז בשם "לייבם את הקפיטליסטים" ורוב פועלה היה בר במרכז מוסקבה שם חולקו קונדומים בחינם[3].

עם השנים החלו השניים להעלות מופעי ראפ מדהימים. בסצנת הראפ של שנות השלושים בסיביר התחרות לא הייתה קשה, ומהר מאוד השניים זכו למונופול מוחלט על כל מוזיקת הראפ ביבשת אסיה. דוכין, שהבחין ביתרונותיו של מונופול שכזה, כתב בהשראתו את אופרת הראפ "המניפסט הקומוניסטי", שהיה בראש מצעדי הפזמונים במשך למעלה מעשור[4].

כשגריר ישראל

בשנת 1978 עלה דוכין לארץ הקודש ישראל כדי לאכול חזיר בכותל ולצחוק על חרדים ועוברי אורך. עם זאת, מיד תפס את עינו של אחד המתפללים - היה זה אביגדור ליברמן, אז חרדי קיצוני. הוא שם לב לכך שארקדי אוכל דבר מה טעים, אך לא הבין כי מדובר למעשה בחזיר, חיה שהיא על כל הדעות אסורה למאכל משום שאין לה פרסות והיא לא מקיאה את האוכל שהיא אוכלת ואז אוכלת את מה שהיא הקיאה פעם נוספת. היגיון צרוף.

כך או כך, ליברמן התקרב בחשש אל דוכין והחל לנהל איתו שיחה. השניים דיברו ברוסית, ולכן תרגמנו לכם את השיחה באמצעות יורי, איש הקשר הרוסי שיש לכל אחד מאיתנו בכיס. השיחה הלכה ככה (אתם מוזמנים עם זאת לתרגם זאת בעצמיכם בגוגל, יא מניאקים):

 • ליברמן: "Скажите, а в чем смысл этого перевода?" ("שלום, מה זה שאתה אוכל כאן?")
 • דוכין: "Не знаю, но мне кажется, что это не имеет ничего общего с тем, что мы говорим" ("זאת מאכל טעים מאוד, שאני מביא מבית שלי רוסיה")
 • ליברמן: "Как будто серьезно, какая связь между тем, что я говорю, и переводом" ("באמת? גם בית שלי רוסיה, אמא מולדובי אבל היא")
 • דוכין: "Ну-ну, заткнись, Либерман, пока я тебя не ударил" ("אה, יפה יפה, רוצה לטעום קצת מאוכל שלי יכול אתה")
 • ליברמן: "Заткнись, сукин сын, я буду бить тебя, пока ты не умрешь" ("כן אני אשמח מאוד לעונג לי להיות")

בשלב זה ליברמן נגס בחזיר, והורמונים שטניים של אי-כשרות חדרו למוחו ירא השמיים והפכו אותו לחילוני גמור, טפו! מזל גדול היה שלא הפך גם לשמאלני על הדרך. עם זאת, ההיסטוריון בנימין נתניהו טוען כי ליברמן הפך גם לשמאלני באותו היום בעקבות הנגיסה[5].

בכל אופן, באותו רגע ליברמן התחבר מיידית עם דוכין והציע לו להיות שגריר ישראל ברוסיה. דוכין סירב כמובן משום שרוסיה היא מקום שבו מדברים את שפת האם שלו, ולא יהיה הגיוני לשים אותו במקום בו הוא יבין את כולם וכולם יבינו אותו, שום אי הבנות מטופשות לא ייווצרו והוא לא יגיע בטעות לבית של זונת רחוב כי הוא לא הבין מה היא אומרת וחשב שהיא שרת החוץ. איפה היינו? אה, כן, אז הוא הלך להיות שגריר ישראל בברזיל לשנתיים. וכן, הקטע עם הזונה באמת קרה. כן, הם שכבו. מה לעשות, הברזילאים האלה[6].

הנישואין עם נטאשה

בשנת 1983, בעת ששהה בארצות הברית, פגש דוכין בפעם הראשונה מאז הגיע לאמריקה רוסי אחר, וזאת משום שבזמן המלחמה הקרה כל הרוסים בארצות הברית נרצחו לא הייתה הגירה רבה. לכן, מיד כשדוכין נתקל בנטאשה, גבר רוסי שמן ומקריח, הוא התאהב בו עד כלות ומיהר להתחתן עמו. בתוך ערב אחד אורגנה חתונה, ואולי הפזיזות הייתה טעות משום שהתברר מהר מאוד כי נטאשה מנהל כת פשיסטית. במסגרת הכת ננעלו דוכין, נטשה וארבעה גברים אחרים בחדר קטן בדרום תל אביב, שם הואלצו לקיים אורגיות גדולות זה עם זה ולקדש את מוסוליני. מלבד זאת, הם הוכרחו להוציא תקליטים שבהם הם נשמעים צורחים תוך קיום אורגיות ומקדשים את מוסוליני. התקליטים פורסמו בהצלחה בישראל וזכו לשם "החברים של נטאשה".

לבסוף הצליח דוכין לברוח מהכת לאחר שהתברר כי מוסוליני היה נגד סטאלין, אחיו של דוכין, במלחמת העולם השנייה, מה שהוביל אותו לתקוף חזיתית את נטאשה ולגנוב את כל רכושו.

הערות שוליים

 1. לאקניבל, מתכון להכנת תבשילים מעזים, באתר N12
 2. שמשון הקבב, סופרמן השמן, בבטן יש לו בן, הוצאת מארוול קומיקס (1978), עמ' 34 (מהדורה פולנית)
 3. שמשון הקבב (1978), עמ' 201
 4. נא לרשום או להדביק את הערת השוליים שלך כאן, או להכניס תיבת הערת שוליים.
 5. "הוא סמולני כי ביבי אמר", לירן חולצה אפורה על ליברמן
 6. וואלה? סקס, אורגיה עם ברזילאים