רוסיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ערך זה עוסק ברוסיה; לערך העוסק בשפה הרוסית, עליכם להראות כרטיס מועדון, ראו כרטיס מועדון.

ערך זה עוסק בהרוסים לערך יותר אמיתי.

רוסיה (עצמה)
דגל רוסיה סמל רוסיה
דגל רוסיה סמל רוסיה
מוטו לאומי "Россияне всего мира" (תרגום מרוסית: רוסיי כל העולם התאחדו!)
המנון "!да Либерман,да"

(תרגום מרוסית: כן ליברמן,כן!)

יבשת אירופה, אסיה, ואצל אחותך
שפה רשמית

רוסית

עיר טקילה

מה פתאום טקילה? וודקה!

העיר הגדולה ביותר

הרי ג'וגג'ור

משטר

קומוניזם

ראש המדינה

הדיקטטור הגדול ולדימיר פוטין

הקמה

1991

צפיפות אוכלוסין

3 לקמ"ר

מטבע

רובל רוסי

אזור זמן

הרבה זמן

סיומת אינטרנט

בלאט!

קידומת

סוקה בלאט!


הרוסים שעוד מעט ייקראו כך כי הם ממש מתים על אוקראינה, נקראים גם בשמם המלא: הפדרציה הרוסית המהוללת של האנשים הפשוטים העובדים החופשיים והמשוחררים

ובקיצור בלשון המקור: רוסיסקה סובייטצקה פדרטיבנה סוציאליסטיצ'סקאיה רספובליקה או בלשננו "ברית המועצות", ובשמה המוכר יותר הרפובליקה הפדרלית של בת יםרוסית: Бесплажтный и Освобожденная Нарождный Прожсто и славных мижрных демократичесжкая ражбочая Российскжжая Фжжжедерация, באנגולית: Free and Liberated People's Just and Glorious Peaceful Demoжratic Workers' Federation of Russia)

רוסיה - הינה מעצמת העל המשתרעת על פני כ-20% מכלל הארץ, על פני אירופה, וצפון-מרכז תל אביב ויושבת על משולש הגבולות בין לבנון מלטה והפועל ירושלים (עם שלוחה למכנסי ברמודה).

היא אחת משתי מעצמות העל בעולם (יחד עם ארצות הברית, סין העממית וסין הספרותית). המשטר בברית המועצות הוא דמוקרטיה אנטי-פשיסטית עם בחירות דיקטטוריות ונגיעות של קממבר, שבה הכוח שהיה שייך לאוליגרכים של צ'אט ג'י פי טי, הוא בידי לדימיר פוטין ואשתו לריסה.

לריסה ולדימיר יש שני ילדים מחוץ לנישואין, אבל לא כדאי לדבר על זה. היו כבר כמה עורכים וביניהם איןציק לופדיה, ולדמיר נבלני שכתבו דברים נגד פוטין -אבל בסוף נעלמו. (אוטו דבר קרה לרכב ג'יפ של אחד העורכים פה שכתב נגד הבבא ברוך והתפוצץ לו האוטו. אז בואו נרגיע)

רוסיה חיה על דיג, המכוניות והמטוסים ברוסיה נוסעים על שמן דגים, יש לה את צי מיכליות שמן הדגים הגדול בעולם, ויש לה איזור שלם של מקפיאים בהקפאה עמוקה שנקראת "סיביר", או סיביריה, או גולג - כי יש שם מנוע חיפוש בהקפאה. מי שמגיע לסיביר עושים עליו חיפוש בגולג וכבר לא מוצאים אותו יותר.

הם גם שומרים על הטריות של אויבי המדינה, הנשלחים לסיביר להקפאה עמוקה, והרוסים מקפיאים שם את חשבון הבנק של האוליגרכים של הצ'אט ג'י פי טי.

כדי לייצג את ערכי השוויון החברתי (קומוניסטי בלשוננו) מנהיגי רוסיה שקוראים להם פוטין גרים בתוך בית שווה: ארמון הצר הרוסי, שנקרא כך כי כל החדרים בו צרים מאוד בגלל כל חפצי האמנות העתיקים שלא משאירים מקום לכלום.

ההרוסים מדברים בשפה הרוסית, שהיא שפה קרובה מאוד לבלרוס, שעוד לא הרסו, ורק בא להם.

חובה על תושבי המדינה ללבוש בגדי אדידס, לנסוע במכוניות לאדה ולשמוע הארד בס.

אזהרות

Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, אדולף היטלר, וולט דיסני.

Dfnefr.png ערך זה נכתב בחסות לא פליקים ולא שטיקים בע"מ באדיבות הנגיד הר' שולם שטיסעל והרבנית נטע גרטי ענגותרייגמ"ש (עם נטע גרתי ותרי"ג מצוות שמרתי).ציטוטים

"יש כרטיס מועדון?"
~ שבתאי צבי על רוסיה
"אל תשאל מה פוטין עשה עבורך, שאל מה אתה עשית עבור פטין!"
~ ולדימיר פוטין
"נו אומן נו אוקראי נא"
~ פוטין, על קבר רבי נח נחמן מבוריס לב


ראו להלן #ציטוטים שלא שווה לצטט

היסטוריה

לפני מלחלמת העולם הראשונה הרוסים נלחמו נגד יפן וכמעט ניצחו. בזמן מלחמת העולם הראשונה הממלכה הרוסית היתה בצד של האנגלים ומדינות הברית. אבל באמצע המלחמה היה ברוסיה מרד של הפועלים. המרד הפיל את השילטון והוא גם נהרג באותה נפילה. רוסיה יצאה ממלחמת העולם הראשונה ובמקומה נכנסה למלחמת העולם השניה.

לאחר מלחמת העולם הראשונה לנין הקים לנכד שלו את ברית המועצות, והם ניכנסו למלחמת אזרחים כששני הצדדים מאשימים אחד את השני שהם קומוניסטים ובולשביקים וגם נאצים פשיסטים. מנהג זה קיים עד היום, והוא אחד מהדרכים בהם החתן והכלה מקדמים את פני אורחיהם באולם החתונה.

לנין מת מהרעלת קיבה בגלל וודקה, וסטאלין ניכנס לשילטון יחד עם חבריו לשולחן הועידה. את השולחן צילמו כל חודש, ושיחקו במשחק "לאן הוא נעלם", כשבכל חודש חסר עוד מישהו מהתמונה.

תוך כדי מלחמת העולם השניה, סטאלין הכין ברית סודית לאי-תקיפת הנאצים בעזרתם של בקבוק מולטוב וראובן טרופ. הם חילקו את העבודה של הריגת היהודים בין שניהם, בגולג בסיביר, ובדכאו שבגרמניה. בסוף הברית הזאת לא הלכה טוב, והסתיימה בשואה ממש.

ברית המועצות המציאה את הטנק את הרדיו ואת המטוס השוויוניים, וקיוו שהם לא יצטרכו אותם. הבעיה היתה שכן. הגרמנים הפתיעו אותם, תקפו את ברית המועצות וכבשו חלק גדול ממנה בזמן קצר. ברית המועצות הפעילה את הרקטות (שקיבלו את הכינוי "קטיושקה". הגרמנים נבהלו וברחו, היטלר (שקיבל את הכינוי גיטלר) התאבד יחד עם אהובתו אווה בר-און, ואז אמריקה נכנסה למלחמה גם כן, אבל לא נגד גרמניה, אלא נגד יפן. והפריעו לברית המועצות לכבוש אותה.

הרוסים גילו שהגרמנים פשעו בפשעי מלחמה של טבח שישה מליון אזרחים שעדיף לא לומר את הלאום שלהם או הדת שלהם, כי דת ולאום הם היסוד לכל הבעיות בעולם. אחר כך סטאלין ניסה להרוג את כל היהודים אבל בדיוק כמה ימים לפני שהספיק להפעיל את התכנית, ויום אחד אחרי שכל אלה שהיו בשולחן הועידה כבר נעלמו לגמרי בלי להותיר עקבות (כי השלג בסיביר כיסה את העקבות) פתאום סטאלין מת. כולם פחדו להיכנס לחדר ולבדוק מה קרה, אז יכול להיות שהוא בעצם מת כבר כמה חודשים קודם לכן.

את השלטון תפס חרושצ'וב, שהיה מתופף מוכשר בנעליים על שולחן.

בשנת 1991 לטביה, ליטא, אסטוניה, בלארוס, אוקראינה, מולדובה, גאורגיה, ארמניה, אזרבייג'ן, קזחסטן, אוזבקיסטן, טורקמניסטן, קירגיזסטן, טג'קיסטן, כורדיסטן, פקיסטן, וסטנלי השטוח הכריזו על עצמאותן, ובוריס ילצין מונה כמנהג רוסיה, כונן משטר דמוקרטי, מסר את כל הכסף לאוליגרכים וביצע ריקוד מטופש בשידור חי.

ברה"מ המשיכה לפתח את פצצות האטום שלהם שנשלחו אליהם בדואר רשום על ידי היהודים הקומוניסטים מארה"ב ברוך גולדשטיין ורעייתו שתחי', והקימו כור גרעיני לחשמל במתחם קבר הרבי הרביואקטיבי מנחם מנדל מטשערנוביל בצ'רנוביל. רבי זה השפיע ממקום מושבו בשמים ובירך וחימם את האוירה בלבביות, אך עקב תקלה הכור התפוצץ. למזלם של הרוסים נהרגו רק 16 אנשים וגם הם לא באמת מתו. שאר עשרת אלפים ההרוגים נקברו באתר הפסולת הגרעינית ולכן הם לא נחשבים, ומי שלא מת הגיע לישראל וטיפלו לו בשלושת הידיים, חמשת האזניים והעין השלישית על המצח, בבית הנופש לחולי נפש בטירת הכרמל בישראל. גם מותם בטרם עת לא קשור בשום אופן לאסון הכור.

לבסוף בוריס ילצין מת מוודקה אבל לפני כן לדימיר פוטין אצה הדרך, והוא לקח את מקומו של ילצין מעתה ועד עולם.

פוליטיקה וממשל

השלטון ברוסיה בנוי בשיטת הפירמידות. בראש הפירמידה עומד האח הגדול (ולדימיר פוטין, נכון ל 2007). מתחתיו נמצאים שכבת השוטרים עם השוטים, ולמטה נמצאת שכבת העבדים (נקראת גם הסאדו מאזו).

אחד הדברים היפים בשלטון הרוסי היום הוא שכולם אוהבים את פוטין, ואם תשאלו אותם מה דעתם עליו כולם יגידו לך שאין מה להתלונן.

מדיניות החוץ מזה

לברית המועצות במשך כל חייה (מאז 1917) היתה עמדה חד משמעית בנושא מדיניות החוץ שלה. היא אף פעם לא השתנתה ולא תשתנה לעולם.

ברית המועצות תמיד היתה במצב של מלחמה קרה עם מועצות הקרח. היא תמיד צידדה בזכויותיהם הלגיטימיות של הנדכאים כמו ארצות הנפט (שנוהגים לכנות ארצות ערב) ועבריינים אחרים שנרדפים על לא עוול בכפם בידי העולם המערבי המושחת, רק בגלל שהם ערבים ולא מערבים.

ברית המועצות תמיד היתה מדינה הומואנית ביותר ושלחה נשק ותמיכה כלכלית לכל מדינה שיש בה תשתית למלחמה. כל זה היה בכוונה לעזור למדינת ישראל, כדי שכשהיא תתפורר, והנשק שלה לא באמת יעבוד, יוכלו סוחרי נשק ישראלים למכור את זה לעריצים שהשתלטו על מכרות היהלומים והמקומות האחרים בעולם ששווים. (הם תומכים בשוויון, אמרנו?)

זאת בניגוד לארצות הברית, אשר שלחה את חיילים שלה במקום נשק. והם הרבה יותר מוסריים.

במצב כזה העולם נמצא במאבק תמידי בין הטובים לבין אימפריית הרשע. רק תלוי את מי אתה שואל באיזה צד אתה.

לאחר פיתוח הנשק הגרעיני ושני הניסוים שנעשו ביפן על ידי ארצות הברית, שתי מעצמות החליטו שלא לתקוף זו את זו, מכיוון שזה יקר מדי.

מדיניות הפנים

תרגום מרוסית: "אל תקשקש!" - ברוסיה אסור לדבר יותר מדי

מדינות הפנים של רוסיה הינה עניין פנימי לרוסיה בלבד, ואמורה לא לעניין אף אחד, כפי שאמר יוסי סטאלין.

רוסיה מנוהלת על ידי המפלגה השלטת (עכשיו זה מפלגת רוסיה המאוחדת), שמקבלת זכות מלאה להחליט על מעשי ההקג"ב פס"ב(שני סוגים של קונדומי אהבה). הקגב (קַ כמו קפה, גֶ כמו גְּבינה, בֶּ כמו בְּלֶבֶּן) שמציב מצלמות בכל בית ובית כדי לעקוב אחרי מי שהעזו לומר דבר מה נגד השלטון של הדיקקטור הגדול (עכשיו זה פוטין). בכל רחבי האימפריה בנויים מחנות עבודה, אליהם יש זכות כניסה לכל אזרח שמוכן לתרום מזמנו החופשי כמה עשרות שנים. יש במחנות האלה גם מתנדבים מצפון קורע.

חלק מהאזרחים שמתלבטים אם ללכת או לא, מקבלים הצעה נדיבה שאי אפשר לסרב לה מהפס"ב, לפיה הם יפסיקו לקבל מכות, אם יסכימו להתנדב לעבוד חינם שאר חייהם. זה לא כזה נורא ובכל מקרה זה שומר היטב על ערכי השוויון.

החברה השוויונית מחולקת לשלוש שכבות: פרולים מהפרולטריון (כלומר העובדים), אוליגרכים (כלומר עשירים בעלי הון), ופוליטיקאים. אולגרכים מקבלים הטבות (הרבה כסף וניצחון של החברות שלהם במכרזים) מהמדינה, פוליטיקאים מקבלים את הטבות האוליגרכים וגם את הזכות לסחוב שלטים בזמן ההפגנות לטובת המפלגה שלהם. כל המנהלים במדינה הם פוליטיקאים של מפלגת רוסיה המאוחדת, והם מחויבים לשלם דמי חבר מועדון.

הפרולים בברית המועצות מקבילים מנת וודקה כל דקה, כי האח הגדול החליט שזו זכותו הבסיסית של כל אזרח עובד.

ברוסיה נערכות בחירות כל ארבע שנים (כי כולם חולים על הפיסטוקים שפוטין מחלק), והאזרחים עומדים מול בחירה קשה - האם להצביע בעד מפלגת רוסיה המאוחדת, בעד המפלגה הרפובליקנית, בעד מפלגת המעשה הנכון, בעד המפלגה הליברל-דמוקרטית, בעד המפלגה הקומוניסטית, בעד מפלגת יאבלוקו, או בעד מפלגת רוסיה ההוגנת. אם אדם מתלבט יותר מדי זמן, אז אנשי הפס"ב (שזה הקג"ב) מציעים לו להצביע למפלגת רוסיה המאוחדת.

ספירת הקולות נעשת די בקלות - כל קול פרט לקול פסול - נחשב. הקולות נפסלים במקרים הבאים:

... הקולות נחשבים כשרים פרט למקרים הבאים:
.1 במעטפה יש יותר מפתק אחד
2. הפתק במעטפה הוא קרוע או מושחת
3. בפתק לא מסומן וי ליד המילה "ולדימיר פוטין"

מתוך חוקת רוסיה, חוק החירות הכללי


דת

האח הגדול והאח הקטן

אין

מערכת החינוך ההוגן

הנוער הקומוניסטי לומד להכיר את ההיסטוריה של רוסיה ולהבין ממנה שרק לאוליגרכים ולפוטין יש כוח, ואם ילד כלשהו חושב שזה לא נכון, אז הוא מוחזר לכיתה א' ומתחיל ללמוד הכול מההתחלה.

שמות שנויים במחלוקת

  • ברית המוצצות.
  • כוסיה.
  • ברית הקוצצות.
  • ברית המפקצצות.


דמויות המהוות השראה

ציטוטים שלא שווה לצטט

מפאת עקרון השוויון השארנו פה את הציטוטים שאינם באמת שווים

"!Россия взорвёться в ближайшее время, и я буду правителем мира"
~ מה שטוענים שברני אמר כשביקר ברוסיה לראשונה
"!Русия ще се взривят в близко бъдеще и ще бъде владетел на света"
~ מה שברני באמת אמר כשביקר ברוסיה לראשונה
"בארץ שלי, טוב, לא משנה"
~ ואדים על רוסיה
"רוסיה מסריחה ואמן הרוסים יישרפו בגיהנום!!!!"
~ מה שטוענים שהימין אמרו כשביבי אמר שיבקר ברוסיה
"משה! אם אתה לא יודע מה אומרת מילה ברוסית, אל תגיד אותה בקול רם"
~ בוריס במענה לשאלה של משה על משמעות המילה פַּשלי ברוסית


ראו גם

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על רוסיה.