בולדוג צרפתי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הערך הזה עושה לי גזים"
~ שבתאי צבי על הערך
"אל תחפשו אותי, הלכתי להקיא"
~ איש אחד על מצבו הבריאותי
"קנו גיליוטינה לחיסול בולדוגים צרפתיים, גם יעיל וגם זול!"
~ ג.יפית על גיליוטינה לחיסול בולדוגים
"באתי, הרחתי, התפחלצתי"
~ יוליוס קיסר על בולדוג צרפתי
"בולדוג צרפתי?! אני לא בולדוג צרפתי! קוראים לי "פלצן צרפתי!"
~ בולדוג צרפתי על עצמו


הבולדוג הצרפתי הוא אחד מסוגי הכלבים הותיקים ביותר, ומשמש במיוחד ככלב צבאי, כלב משטרה וכלב צייד.

גירסאת ה - D.O.G - I.D.I.O.T-52

הבולדוג הצרפתי, הידוע יותר בשם "בולבול צרפתי", או בשמו המדעי D.O.G - I.D.I.O.T-52, הוא גירסה של כלב מגעיל מיוחד ביותר, אשר מתמחה בעיקר באכילה, שינה ומגיע עם מנגנון ייחודי המאפשר לו להפליץ כל 5 - 3 דקות מינימום. הגז הנפלט ממנו ידוע בשם "מסריחו בולדוגוס", או באנגלית : "STINKO BULLDOGUS". גז זה רעיל במיוחד, ומדענים קבעו כי הוא גורם התמותה מספר 1 בעולם (מקום ראשון יחד עם הסרט "כלבים נגד חתולים" וג.יפית). אך למרות זאת, כל יום בעולם, חולבים בממוצע כ - 200,000,000 ליטרים של גז זה (מבולדוג צרפתי אחד), ומוכרים גז מצחין מבוקש זה בסכומי כסף מופרזים.

חליבת גז ה"מסריחו בולדוגוס" הינה משימה קלה יחסית, אם לא לוקחים בחשבון את שיעור התמותה הגבוה של העובדים, הריח המצחין והדוחה של הגז, והתנהגותם בלתי צפויה של כלבלבים יצורים אלו. רוב האנשים כמובן שונאים חשבון, לכן מספר המועסקים בחליבת בולדוגים הולך וגדל מדי שנה, כך קובעים נתונים סטטיסטיים.

בכדי להגדיל את כמות הגז הנפלט מהבולדוג הצרפתי, יש עובדים המאכילים את הבולדוגים בשעועית מחברת סנו, בגלל שג. יפית חופרת לאנשים במוח שיקנו את השעועית הזאת. עובדים אחרים מחליטים להתעלם מג.יפית, ומדגדגים את הבולדוגים.

סרטוט של בולדוג צרפתי ממוצע

תזונה

תפריטם של הבולדוגים הצרפתיים מגוון ביותר. מזונם כולל בשר, דוגלי, בונזו, חטיפי כלבים ומזון שיגרתי אחר של כלבים, אך גם נעליים, גרביים, מקקים (במיוחד אפויים ומעט מטוגנים), תולעים, הפודל של השכנה, צמיגים של מכוניות (אבל מעדיף של משאיות), חוטי חשמל, זבובים ועוד כמה סוגי חרקים.

כיום, מדענים וחוקרים מבחינים בכך שהבולדוג המודרני מעדיף לאכול פחות מזון שיגרתי של כלבים, ויותר מאכלים, שלרוב נמצאים במזבלה, באוטו ובמגרש הגרוטאות. בכדי לשמור על הבולדוג הצרפתי בריא וחזק, המזון שיש לכלול בתפריט שלו, בנוסף לדברי המאכל הנ"ל הוא:

 • ברגים
 • השכן החננה
 • המפתחות של המקלט
 • קרשים
 • נייר טואלט
 • ניאגרה ישנה
 • דלת מקרר (מומלץ חלודה)

כמו כן, מומלץ לתת לבולדוג הצרפתי חתיכת מחשב נייד קטנה ביום.

תקיפה וציד

לבולדוג הצרפתי שיטת ציד פרימיטיבית מתוחכמת ביותר: בתור התחלה, בוחר הבולדוג הצרפתי את טרפו בקפידה, תוך התחשבות בגודל הקורבן ובכמות השומן עליו. לאחר מכן, הבולדוג מתקרב בזהירות אל טרפו, וכאשר הוא עומד מולו, הבולדוג מנסה להיראות חמוד ככל יכולתו. זוהי משימה לא קלה ואף בלתי אפשרית כמעט, כיוון שליצור מכוער דמוי תולעת ענקית (בולדוג צרפתי), המשימה להיראות חמוד היא משימה קשה ביותר. לאחר שהצליח להתקרב אל טרפו, משתמש הבולדוג הצרפתי בנשקו הקטלני: פצצת גז, כאשר הגזים נפלטים מפי הטבעת. הבולדוג מטעין את הפצצה, ואחרי כן מטיל אותה על יד הקורבן המבולבל, והבולדוג עצמו בורח למקום מסתור מפלוץ. לאחר כמה שניות יוצא הבולדוג לבדוק האם קורבנו חוסל. אם לא - הוא יטיל את הפצצה פעם אחר פעם, עד להכנעת הקורבן. בעוד הקורבן גוסס ונחנק, הבולדוג הצרפתי מזנק על הטרף ומועך אותו, ואז טורף את המקק שתפס.

מצלמות נסתרות שמדענים וחוקרים הציבו, הצליחו לתעד בולדוגים צרפתיים שהשתמשו בשיט ציד זו (שהיא, במקרה, גם שיטת הציד היחידה שיש לבולדוג) בזמן שצדו בני אדם ופודלים.

שימוש בבולדוגים צרפתיים

לבולדוגים הצרפתיים תפקידים ושימושים רבים. ביניהם:

הבולדוגים הצרפתיים זכו ברוב התפקידים האלו מפני שהם הכלבים היחידים בעלי מנגנון הפלצה ופליטת גזים יעיל. תפקידים אחרים (קורבנות התעללות בבעלי חיים, כלבי ניסויים, כלבי תעשיית פרוות וכו') שקיבלו הבולדוגים הם בגלל האקשן והסכנה בהריגת כלב קטלני זה, בעל נשק של פצצת גז נטענת וניידת.

בשנות הזנות בצרפת, זונות רבות שהצתלמו בשביל הפירסום, הצטלמו בעירום מלא ביחד עם הבולדוג הצרפתי שלהן. מומחים סבורים כי הבולדוגים הצרפתיים, מהיותם חיות מסוכנות ותוקפניות ביותר, היו מספיק מעניינים על מנת למשוך את תשומת ליבם של גברים לזונות שהצטלמו איתם. ללא ספק, הבולדוגים הצרפתיים תרמו רבות להתפתחות תופעת הזנות, ועזרו בהפצתה לכל רחבי העולם.

השם המדעי

שמו המדעי של הבולדוג הצרפתי (D.O.G - I.D.I.O.T-52), מורכב מכמה חלקים, כאשר כל חלק מסמל תכונה אחרת של הבולדוג. להלן פירוט חלקי השם:

 • DOG - מציין את השתייכותו של הבולדוג הצרפתי למשפחת הכלביים, לסוג "כלב הבית" בפרט.
 • IDIOT - מציין את היותו של הבולדוג הצרפתי אידיוט מוחלט כמו שאר הכלבים, אבל פי 2 יותר טיפש.
 • 52 - מציין את רמת ה - IQ הממוצעת של בולדוג צרפתי. רמת האינטיליגנציה של הבולדוגים הצרפתיים שווה לרמת האינטיליגנציה של לאפה עם פלאפל, אם כי ישנם בולדוגים יוצאי דופן, אשר חוכמתם המופלגת הגיעה לרמת ה - IQ של אותו המבורגר ממקדונלד'ס.

על מנת לחשב את רמת ה - IQ של בולדוג צרפתי, חולה נפש בני גורן המציא נוסחה מתמטית מורכבת להחריד פשוטה ביותר לחישוב:

IQ BUIIDOG = M+A-K:2X

ה - M הוא ההפרש בין משקל הגוף של הבולדוג הצרפתי לבין משקל מוחו.

ה - A הוא גיל הבולדוג

ה - K הוא כמות הגזים שפולט הבולדוג במשך 3 דקות (בק"ג)

את ה - X לא צריך למצוא, הוא כבר כתוב בנוסחה.

סרטוט זה ממחיש את גודל מוחו של הבולדוג הצרפתי. המוח הממוצע של בולדוג צרפתי הוא בגודל של פקק של בקבוק קוקה קולה, והוא שוקל בממוצע כחצי גרם.

מקור השם העממי

מקור שמו העממי של הבולדוג הצרפתי ("בולדוג צרפתי"), הוא משנות ה - 20 של המאה ה - 18, באנגליה. באותם הזמנים נקראו הבולדוגים בצרפתיים "פלצנים אקזוטיים", ושמות אחרים בסגנון. יום אחד, איש (אנגלי) טייל עם ה"פלצן האקזוטי" שלו. לפתע, ראה הכלב חתול. זו הייתה אחת הפעמים הבודדות בהן בולדוג צרפתי כלשהו הצליח לזהות חתול. הבולדוג הנרגש התחיל לרדוף אחרי החתול. החתול טיפס על העץ הקרוב, אך הבולדוג המשיך לרוץ ישר, עד שנפל לתוך הנהר. הבעלים של הבולדוג התחיל לצעוק:

!!! Bull!!! Dog!!! Bull!!! Dog 

להלן פירוש הצעקות:

BULL - הכלב טובע. (משמיע קולות של "BULL BULL BULL")

DOG - כלב באנגלית.

הכלב מת, מפני שהוא ניסה לבלוע צוללת שטבעה בנהר, וכתוצאה מכך נחנק, ולכן, על מנת להנציח ת זכרו, החליטו לקרוא לגזע של הכלב הזה "בולדוג".

מנגנונים

הבולדוג הצרפתי מגיע עם שלל מנגנונים, חלקם אף ייחודי לבולדוג. להלן רשימת המנגנונים המצורפים לבולדוג הצרפתי:

 • מנגנון נביחה - מעט רופף, לכן הנביחה של הבולדוג הצרפתי מזכירה יותר נחירות של חזיר.
 • מנגנון סימון הטריטוריה בשתן - יעיל מאוד אצל הבולדוג
 • מנגנון הפלצה ופליטת גזים - ייחודי לכלב הבולדוג הצרפתי
 • מנגנון ניוון השכל - יעיל ביותר אצל כל הכלבים, אצל הבולדוג הצרפתי - אחד היעילים ביותר.
 • מנגנון רדיפה אחרי חתולים - מיותר לציין כי מנגנון זה לא פעיל אצל הבולדוג הצרפתי. מדענים טוענים כי הסיבה לכך היא, שמנגנון ניוון המוח פועל טוב עד כדי כך, שהבולדוג מטומטם מספיק בשביל להתבלבל בין זבוב לחתול. ואולי החתולים פשוט חכמים יותר מכלבים.

מאפיינים

לבולדוג הצרפתי כמה מאפיינים אשר מבדילים אותו משאר הכלבים:

 • עיניים בולטות ופסיכיות.
 • נפוץ בעיקר בגירסאות מנוקדות, אשר מגדילות את הדימיון בין הבולדוג הצרפתי לחזיר.
 • גודל מוחו שווה לגודל של פקק קוקה קולה.
 • מנגנון ניוון המוח היעיל ביותר מבין כל הכלבים (למרות שלרוב הכלבים הוכנס מנגנון זה).
 • ריח נוראי, המסוגל להדביר כל דבר וכל אחד שעומד בדרכו. הריח נפלט מפי הטבעת.
 • נביחה המזכירה צפירה/נחירה של חזיר.
 • אף בצורת חוטם חזיר.
 • פרצוף כל כך מקומט, שאפילו קרמים של סופר פארם לא יכולים לעזור.
 • המראה הכללי יוצר רושם של זקן מצ'וקמק עם אוזניים של עטלף.
 • אוכל מגוון מזונות, כגון סיגריות, נרגילות, בקבוקי וודקה, סבון, צמיגי משאיות וכו'.

בגלל מראהו של הבולדוג הצרפתי, המזכיר חזיר שמן ומקומט, ישנן חוות המגדלות בולדוגים צרפתיים בטענה שאלה חזירים.

ראו גם