דוב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

הדוב הוא בעל חיים משעמם. הדוב בא בצבעים שונים (ביניהם חום, ורוד, ורוד פוקסיה, שחור, סגול, כחול ואדום) ובגדלים שונים (גדול או לא). ידוע כי השטן מפחד מדובי גומי. ישנם גברים הבוחרים להיוולד כדובים בגלל שיש להם זקפת בוקר שלא מהעולם הזה. מה שהם לא יודעים זה שכל הבחורות הן דבות. הדוב הראשון נבנה על ידי הרוסים אשר מאוחר יותר התמחו ביצירת דובים. איש שבונה דובים נקרא דובאי.

דובים בארץ ובעולם[edit]

בישראל כבר אין דובים כי לחלוצים הבני זונות לא היה מה לאכול ולכן הם צדו את הדובים לפני שהדובים יצודו אותם. אירופאים ושאר האנשים בעולם, כנראה רוצים בלב שלם שדובים יצודו אותם, (כאילו שזה לא מספיק מה שישראלים עושים) ולכן אפשר למצוא שם דובים רבים.

דובים בסיפורים, בטלוויזיה, ובבית הכחול[edit]

ישנם סיפורי עם רבים על הדובים, ביניהם: זהבה ושלושת הדובים, הדוב ושלושת הזהבות, הדוב בבית הכחול, ועוד רבים אחרים ושעירים. בנוסף לסיפורי העם ישנן פילוסופיות שלמות על הקשר המסתורי שבין הדוב לקוף, כפי שניתן לראות בספרו של ז'אק - "קוף. סיפורו של דוב" ולשמוע מזקנים שרלטנים וטרילו מה"דוב בבית הכחול" שמוגבל שכלית וקופץ בכל רחבי הבית (יש לו סיבה- הוא הכי נורמלי מבין כולם שם, ולכן הוא מנסה לברוח מהבית מזה שנים ובגלל האכזבה שנבעה מחוסר ההצלחה הוא איבד את כושר הדיבור הנורמלי והחל בגימגום בלתי פוסק).

דובים בין בני אדם ורוסים[edit]

יש מינים רבים של דובים ברחבי העולם, אך המוכר והמצוי מכולם הוא כמובן "הדוב הרגיל", שמצוי אף בקהילות בני אדם ולעיתים מופיע במועדונים ופאבים או לחילופין כחיית מחמד של אנשים מאוד מאוד מאוד משועממים שהם מן הסתם אידיוטים, כי הדובים עלולים לטרוף אותם. בעבר רוסים שאהבו עיצוב פנים נהגו לצוד דובים ולהשתמש בהם כשטיח.

הדוב כחיית מחמד[edit]

בעולם המודרני, הרבה אנשים אידיוטים פתחו מנהג מדהים למדי- גידול דובים כחיות מחמד. לפי הגדרותיהם, הדוב הוא חבר שמן ופרוותי (מומלץ לאנשים שאין להם חבר אנושי כזה). הדוב ידוע כחיית מחמד נאמנה, שמנה, פרוותית, ושקטה להפליא (כשהיא לא עושה את כל הפעילויות שהיא נוהגת לעשות במשך היום) שיכולה להסתגל לכל סביבת חיים (חוץ מכיור וצלחת), וידועה בעזרתה לבעליה במצבים של שיכרות, עייפות, קור וצמא (הדוב יעיל מאוד לאנשים שיכורים או עייפים בכך שהוא סוחב את בעליו הביתה ומשכיב אותו לישון, כמובן לאחר שהחליף לו בגדים, וציחצח לו שיניים). כמו כן, הדוב יכול לארח חברה לאדם שיכור בכך שהוא יושב איתו בפאב. הדוב גם עוזר לבעליו במצבי קור בכך שהוא מלווה לבעליו פרווה.

דובים וילדים[edit]

ידוע שהדובים עושים דברים טובים לילדים, כגון: מוות נוראי (ראו פו הדוב), והרעלת סוכר (דובוני גומי). גואל פינטו אנס בכפייה את ניסים סללו שסטר לו.

בלה בלה בלה[edit]

הדובים חופרים מאוד.

מקום מגורם של דובים[edit]

הדעה הרווחת אומרת שדובים גרים בקיבוצים, אך אין אמת בדבר, כי למעשה דובים גרים בתחנות הרכבת.