מאדים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מאדים.

מאדים (מארס בלעז, קרוי גם בשם ערס) הוא אולפן צילומים ענק בהוליווד, מועצות הברית. האולפן כולל בית גידול לחייזרים, מפעל ליצור צלחות מעופפות, מדבריות אדומים ופוסטרים ענקיים של תמונות חלל. מטרת בניית המפעל- הספקת חומר לסרטים על כוכב לכת דימיוני ולצילומים של נאס"א.

כוכב הלכת

הממשלה האמריקאית פיתחה מיתוס על פיו ישנו כוכב לכת בשם מאדים (מערס) המסתובב סביב שמש (יחד עם כדור הארץ לכאורה). כוכב הלכת, לדעתם מאוד דומה לכדור הארץ מבחינת ההרכב האלכימי (ביידיש) שלו, ויכול להיות שמאוכלס בערסים דוברי יידיש. החייזרים המשוערים כל הזמן שולחים חלליות ("צלחות מעופפות") אלינו, האנשים. המטרה של המיתוס- לשעשע את האמריקאים המשועממים ולספק עבודה לנאס"א (חבורת ויקיאיכסים ש"חוקרים את החלל", אך בעצם סתם מקבלים משכורת, בקיצור כנסו לערך.).

פריק ממאדים

את המיתוס הטילו לבנות על הוליווד- המומחים מספר אחת לספר אגדות בהם כל אחד יכול להאמין. לצורך בניית האולפן שישקף נוף של כוכב דמיוני, תמונות שלו מהחלל החיצון ו"חייזרים" (בעלי חיים ש"טיפלו" בהם) הממשל השקיע מיליוני דולרים. האולפן "מאדים" בהתחלה רצה שהכוכב יהיה בצבע ירוק עם הרי געש והררי נזלת, אך התקציב הספיק רק לבניית מדבר. הממשל האמריאקי לא אישר בניית מדבר ירוק בטענה שאף אדם שפוי לא יאמין במדבר כזה. בגלל זה הוליווד נאלצו לצבוע את כל החול שהביאו לאולפן בצבע אדום.

מקור השם

הממשל האמריקאי חשב הרבה על שם לכוכב דימיוני. יום אחד, אחד הפרופסורים למדע בידיוני הסתכל בלוח שנה וראה שם יפה- "מרץ". הוא הבין שלקרוא לכוכב "מרץ" לא ילך- אנשים יתחילו לשאול "למה יש צירוף מיקרים כזה?", ולכן הוא שינה את זה ל"מארס". האקדמיה ללשון העברית תירגמה את המילה "מארס" בתור "מאדים".

חייזרים (אזור 51)

באולפן ישנו בית גידול לחייזרים (כמה תימנים ועשרה ערסים בערך), המכונה "אזור 51", אשר מדי פעם נשלחים לטיולים ברחבי מועצות הברית. הם מפחידים אנשים, חוטפים אותם ומביאים אליהם הביתה (לאזור 51, כמובן). אחרי שאנשים מגלים שעוד הפעם החייזרים חטפו מישהו, הם מחזירים אותם הביתה.

צילומים

קצת יותר ימינה וקצת יותר אדום... יופי!

האולפן כל הזמן בשימוש- אנשי נאס"א חייבים לצלם תמונות ממאדים בשביל לקבל משכורת. הם מסתובבים באולפן עם מצלמות ו"מגלים" מקומות חדשים. לאחרונה הם גילו שרידי מים(אחד הפועלים שפך בטעות מים על החול).

לא מזמן (2003) אנשים נאס"א בנו "רובוט" (סתם מכונית צעצוע בעיצוב של מפעל ליצור צלחות מעופפות) שמצלם תמונות מ"פני השטח" של האולפן.

צלחות מעופפות

המפעל הקטן שנמצא בקרבת האולפן מייצר צלחות בגדלים וצורות שונות. חלק המהצלחות יכול לעוף בעצמו וחלק דורש השקעת אנרגיה חיצונית. מדי פעם הטייסים של הצלחות עושים סיבובים בכל העולם (ראו אותם פעם אפילו בטאיוואן). הם לפעמים משתעשעים וסוחבים איתם "חייזרים" בשביל לחטוף אנשים.


מדי פעם הטייסים של הצלחות מציירים עיגולים בשדות תבואה, לצורך שעשוע והספקת עבודה לעיתונאים.