דו מימן חד חמצני

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Bouncywikilogo.gif
אזהרה: ערך אמיתי

עקב אילוצים שונים בהם נתקלה מערכת איןציקלופדיה, ייתכן שדף זה מכיל עובדות אמיתיות במינון העולה על המותר על פי חוק. מערכת האיןציקלופדיה מבקשת להבהיר כי היא אינה אחראית לכל נזק שייגרם כתוצאה משימוש בלתי מבוקר בעובדות הכלולות בערך זה.


הסם בצורתו הראשונית

דו מימן חד חמצני (באנגליש: DHMO=Dihydrogen monoxide) הוא סם חזק, מרכיב בגשם חומצי, הורג כמיליוני אנשים מדי שנה, מאיץ החלדה של מתכת ותורם לאפקט החממה.

ייצור הסם[edit]

הסם יוצר לראשונה בשנת 1989 על ידי סטונדטים אמריקאים לאחר צפיית יתר באמריקן פאי. לאחר שהקולה, הספרייט והמריחואנה הנוזלית נשפכו בטעות לתוך הפח שלהם והתערבבו יחד עם מגזין פלייבוי משומש, קליפות תפוז, גופת אדם וחומר רדיואקטיבי שהיו שם ממקודם. אחד משותפי החדר היה מכור לקולה והוא לא רצה לבזבז את הקולה שלו, הוא התחיל לשתות מהפח ומת במקום.

יומיים לאחר מכן הסם נמכר ב30$ לליטר. תפוצתו של הסם בימיו הראשונים הייתה מצומצמת והסם נמכר רק לתלמידי ומורי האוניברסיטה.

הפצת הסם בעולם[edit]

הסם יצא לראשונה מגבולות מועצות הברית יחד עם תלמיד מהאוניברסיטה, מייקל ג'קסון שיצא לבקר את משפחתו באתיופיה והפיץ את הסם לשלושת אחיו ול-541 נשותיו אחיותיו. שלושה ימים אחרי הסם היה נפוץ בכל אפריקה והמזרח התיכון.

הסם בישראל[edit]

הסם הגיע לישראל בתאריך 6.6.06 לראושנה לאזור הנגב, שם הוא היה נפוץ בקרב הבדואים וגרם להכחדתם הבלעדית, כמו כן יום זה נחשב יום חג לגמלי ישראל ללא סיבה ידועה.

המחסור הגדול[edit]

בארץ קיים מחסור רציני בסם. אנשים אוגרים אותו בזמן הגשם החומצי במאגר גדול שנקרא "כינרת" על שם נגנית הכינור שהיה צריך להטביע שם כדי שיתנו להם לאגור את הסם. הג' יפית של הסם, רננה רז, יצרה תשדירים שקוראים לנו לחסוך בדו מימן חד חמצני.

"תודה לאל, היום יורד גשם חומצי. אבל זה עדיין לא מספיק. ממשיכים לחסוך בדו מימן חד חמצני. כי ישראל עדיין מסוממת"
~ רננה רז על המחסור הגדול

בתגובה הוציאה הרשות למלחמה בדברים טובים במסר הבא:

"גם סמים, קלים להשגה, הורגים"
~ הרשות למלחמה בדברים טובים על דו מימן חד חמצני


מלחמת הדו מימן חד חמצני[edit]

מלחמת הדו מימן חד חמצני שידועה גם בשם הנפוץ מלחמת ששת הימים התחליה בשנת 1964 על ידי מדינת ישראל בכדי לקבל את הדו מימן חד חמצני של מדינות ערב ושל תאילנד שסתם לא קשורה, המלחמה התחילה כאשר ישראל תקפה בעומק מצרים, סוריה, לבנון וירדן כדי להגיע אל המאגרים התת קרעיים של הדו מימן חד חמצן שלהם.

"עבדתי עליהם! אין שם כלום!"
~ מרדכי ואנונו

לאחר הדלפת ציטוט זה לעיתונות, הוצא מרדכי ואנונו להורג.

קישורים[edit]