האומות המאוחדות

From איןציקלופדיה
(Redirected from האו"ם)
Jump to navigation Jump to search
Adi Einshkenasi.jpg ערך זה יותר מנותק מהמציאות משמעון פרס ועליו לעבור שכתוב מידי. איןציקלופדיה מזמינה כל משתמש להציע ערך פחות הזוי במקומו.
דגל האו"ם עם סמלו הידוע - ההמבורגר.
ניסיון לא מוצלח לשנות את דגל האו"ם
"כל כך הרבה אשכנזים במקום אחד לא יכול להגמר בטוב"
~ שבתאי צבי על האו"ם
"אז מה על סדר היום? אה, עוד גינוי על ישראל..."
~ מזכ"ל האו"ם בישיבה יומית
"אתם תפסיקו עם רצח העם, ותקיימו את החלטת האו"ם, או שנגנה אותכם!"
~ האו"ם מאיים
"או"ם שמום"
~ דוד בן גוריון יום לאחר הצבעת האו"ם על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל


האו"ם(אוכל ומקלדונלדס) הינו רשת מסעדות למאכלים בין לאומיים המנוהלת על ידי חברת "פוקימונים בע"מ" הידועה בנסיונותיה המרובים להשתלטות עולמית והכחדת המין הגרבילי. האו"ם מזוהה עם סמלו הידוע ה-UN אשר בתחילת דרכו היה אמור לחכות את ה-W המקדונלדסית.

היסטוריה

ההמבורגרים של האום היו ידועים כטובים והיחידים בעולם!

האום הוקם בשנת 1940 על ידי שבתאי צבי, האדון הדגול,בתור רשת המבורגרים זולה, כסניף של ארגון ההמבורגריה- החי-זבאללה. תחילת דרכו של האו"ם (אז אום) היתה עגומה בהחלט, עסקי הרשת היו עלובים במיוחד בגלל כל הענין השולי של החמישים מליון מתים במלחמה וכיבוש אירופה על ידי הגרמנים וכולי, לכן החליט מנכ"ל הרשת לצאת בקמפיין אדיר שמעביר את המסר :"אנחנו משרתים אתכם גם במתקפת ארטילריה!!" בעקבות הקמפיין האדיר עלו המכירות באופן דרסטי מה שהפך את רשת ההמבורגרים לשניה בגודלה בעולם. אך שבתאי צבי לא הסתפק בכך ולכן החליט לפנות לקהל היהודי בקמפיין אדיר שני בשם:"תאכלו את ארוחת ששת המיליון שלנו!" מיותר לומר שהקמפיין לא התקבל בעין יפה.

הקמת בורגראנץ'

בעקבות קמפיין "ארוחת ששת המיליון" של שבתאי צבי אשר ניתן לאנשים עם עינים מכוערות ,נפלה אהדת הציבור ברשת ההמבורגרים והחלה ירידה בכמות המכירות, לאחר שהבין שהיהודים אינם תומכים בדעותיו והמבורגריו החליט לנקוט דרך אחרת בכדי לזכות באהדת הציבור היהודי והקים חברת בת של רשת ההמבורגרים האדירה וקרא לה "אום כאושר" {כאושר=kosher(במבטא יידישי מובהק)} האהדה של היהודים בחברה עלה במהרה והמכירות היו בשמיים. אך עד מהרה סמנכ"ל האום (או מנכ"ל אום כאושר) החליט להפרד מרשת האום האדירה ושינה את שם החברה שלו לבורגרחווה {חווה=ranch(בעמיר-פרצית[על שם אישתו המנוחה])} והשתלט על שוק ההמבורגרים בישראל. בתגובה לפרידה הכואבת הלך שבתאי צבי לכמה מפגשי תמיכה,פגישה או שתיים אצל הפסיכולוג ואז הוא נקט צעדים אסטרטגיים מדהימים כראוי לשחקן שח-מט חובב. שבתאי צבי החלטי לבנות סניפי ענק מפוארים בישראל וכך לדחוק החוצה את בורגרחווה אך מנכ"ל בורגרחווה, שצפה מבעוד מועד את מהלכיו של שבתאי צבי הוציא לשוק מאכל חדש בשם "פל-אפל" אשר שיגע את הציבור הישראלי כך שזנח כמעט לגמרי את האום.בנוסף בורגראנץ' השתמשו במשפטו הידוע של שבתאי צבי:"ביקשתי בלי טחינה!" לפניכם ציטוט מפרסומת בורגראנצ'ית מפורסמת:

"ביקשתי בלי טחינה!"
~ שבתאי צבי על השפעת האינפלציה הכלל-עולמית על שוקי הון קטנים במדינות בדרום מזרח אסיה

ורשת ההמבורגרים בורגראנץ' גדלה והתעצמה.

החרם הגדול

זהו שבתאי צבי.עכשיו תדמיינו אותו בתחתונים וחזיה, לא מחזה נעים, נכון?

בעקבות ההפסד בישראל יצא שבתאי צבי מהארון של אחותו לבוש בכלום מלבד תחתונים וחזיה ובלבוש זה יצא לטייל להנאתו בגני הורדים. באותו הזמן יצאו רשתות ההמבורגרים האחרות בקמפיין אדיר מילר כנגד האום אם ססמאות קליטות כגון "איש בין מיין אחט שייסה" ו-"אזהרה! ג.יפית המליצה על זה" ודברים בסגנון. דוגמא לכרזה שהופיעה ברחבי העולם כחלק מהקמפיין האדיר כנגד האום:


48 אוזרה: דאס סם איז אַ שטיק פון דרעק!
דאס סם איז אַ שטיק פון דרעק. מעכאַבער אַקנאַלידזשיז אַז בלאַט. אויב איר עסן די באָבקעס אויבן, איר וועט שטאַרבן, און דעם ווערט איז ניט דער הויפּט געשמאַק.

הקמפיין גרם לחרם כלל עולמי שגרם לבסוף לקריסת רשת ההמבורגרים הגדולה. לאחר הקריסה נקנתה חברת האום משבתאי צבי על יד עודד מנשה, מנכ"ל בורגרחווה.

לאחר המכירה

עודד מנשה קנה את האום במחיר של שני שקלים והחליט להנציח את המחיר הזול הנ"ל לעד בשם החברה לכן החליט להוסיף בין האות האחרונה לאות הלפני אחרונה שני קווים המסמלים את שני השקלים וכך נוצר השם או"ם. רבים חושבים ששני הקווים הינם מרכעות המסמלות ראש/י תיבות אך הם דיסלקטים חסרי בינה. אחר כך החליט עודד מנשה גם לשנות את שם החברה שלו בכדי שיוכל לשווקה בצורה בין-לאומית, לכן שינה אתה שמה לבורגראנץ'. ואז הוא הלך לערוץ הילדים (לצערנו) ושכח לשווק את החברה.

ההסבה למסעדה מפוארת

בת דודתו מדרגה תשיעית ושלוש חמישיות של עודד מנשה, צופית גרנט, קיבלה על עצמה את ניהול האו"ם. אך בשנותיה הראשונות כמנהלת האו"ם לא צלח העסק ונשאר במצבו הרדוד, אך צופית בעזרת יופיה המדהים חוכמתה המדהימה וכוחה האדיר הצליחה להסב את רשת מזללות ההמבורגרים האגדית למסעדה מפוארת בצפון ניו יורק. היא החליטה לבחור מדינות מסוימות ומהם לקחת מאכל מסורתי שישמש כנציג ויבחר מנת ספיישל מדהימה שתקרא:"מזכ"ל (מנה זונה כוס לפרצוף). המסעדה המצליחה התפתחה אך צופית גרנט סירבה לפתחה לרשת מסעדות ולכן האו"ם נשארה מסעדה יחידה.

תפריט

התפריט של באו"ם ידוע בהיותו מגוון שבו יש נציגים מכל המדינות. הובא לפניכם דוגמאות של חמישה עשרה מנות המכונות "המנות העליונות" (אין שום קשר בין השם לבין מיקומם בזמן הסקס)

ראשי התיבות

ברחבי העולם ישנם אנשים רבים (בעיקר תושבי רמת גןמדינות עולם שלישי) שחושבים שהשם או"ם הוא ראשי תיבות, ברחבי האנשים הנ"ל נמצאו מספר רב של פירושים לראשי תיבות לכאורה האלה. לדוגמא:

  • אומות מאוחדות
  • אוי ויי מירה!
  • הם אומרים והעולם שותק
  • אוכל מלאכותי
  • אוסף מטומטמים
  • אנשים ומוסלמים
  • אמא ומגבת: משפחה
  • ועוד