זכרון יעקב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"מה זה?"
~ ראש ממשלת ישראל על זכרון יעקב
"נפלאות הן דרכי האל לברוא דברים כל כך קטנים"
~ שבתאי צבי על זכרון יעקב
"אנאנ.... אני... אני כל כך מצטער אדוני"
~ זכרונאי לבנימיני, לאחר ששכח לישוק לו על הרגלזכרון יעקב הינה עיירה שוממת בתחומי השיפוט של הרפובליקה הפדרלית של בנימינה (הרפ"ב). לזכרון יעקב ממשלת בובות של בנימינה, כשזיו דשא הוא לכאורה "ראש המועצה".

היסטוריה

זכרון יעקב מאז ומתמיד הייתה שייכת לרפ"ב, ואכסנה את כל העבדים שלה. אין זכר לשום הישג מדיני, מדעי או טכנולוגי לזכרון יעקב בשום נקודה ביסטוריה.

ב-1917, זכרון יעקב החליטה להתמרד בבנימינה, וב-1948 בנימינה הביסה לה את הצורה ב"מלחמת זכרון יעקב - בנימינה הראשונה", וחייבה אותה לחתום על הסכמים משפילים. ההסכמים כללו את הסעיפים הבאים:

1. לזכרון יעקב לעולם לא תהיה עצמאות.

2. תושבי השיכון של זכרון לא יקבלו שום זכויות.

3. כל הטקסים החשובים יועברו מדי שנה לאחריות זכרון, כדי לחסוך את הטרחה לבנימינים.

4. כל זכרונאי הפוגש בנימיני מחוייב להתכופף ולישוק לו על הרגל.

5. חל איסור על זכרונאים ללבוש מעילי פרווה.

6. מדי שנה, מוטל מס על מועצת זכרון בסך 5,000,000,000 ליש"ט. אם המועצה לא תצליח לגייס את הסכום עד הפרוטה האחרונה, כל שנה ישלחו זכרונאים לעבודות כפייה בפרדס חנה ובכרכור.

בשנים 2014 - 1948 לא קרה כלום.

ב-2014 הועלתה הצבעה ברפ"ב לגבי בניית פארק בזכרון יעקב לנוחיות העבדים התושבים. לאחר דיונים רבים ההצבעה עברה אך תחת מספר כללים:

1. הכניסה לכלבים אסורה

2. הפארק יבנה אך ורק מאוחרי בית ספר ותהיה לו גישה מינימלית

3. בפארק יהיו 20 חניות מתוכן 19 חניות נכים

4. הפארק ישמש כאזור מגורים ליתושים כל ימי השנה

ב-2016 החליט אלי אבוטבול שנמאס לו ויצא למלחמה נגד הרפובליקה של בנימינה. לאחר קרב ארוך והרבה אבידות הוא נכשל. אלי אבוטבול החליט לוותר על תפקידו כשליט של זכרון יעקב ומינה שליט חדש בשם: זיו דשא. מאז זכרון יעקב נשלטת על ידי דשא, וטוב שכך.

בין 2019 ל2021 זכרון לחמה ב"מלחמת המושבות.

ב-2020 התגלתה מחתרת ניל"י 2 (נצח יעקב לא ישקר), המחתרת התגלתה לאחר מתקפה על מזללת ההמבורגרים המסריחה בבנימינה "וולף" (WOLF), מטרות המחתרת הם להוציא את זיו דשא להורג במדשאות גן טיול ולשחרר את זכרון יעקב. לאחר חקירה מעמיקה התגלה שמחתרת זו אחראית לרצח פנחס "פינקי" זוארץ, באירוע הנודע בשם "לילה מטורף בוויטנאם". בספטמבר 2020 נתפס אחד מחברי המחתרת, צבא הגנת המולדת הבינימינת בחר לא לפרסם את שמו אבל בקרב הבלשים ניתן לו הכינוי "אבא של פיני".

בעיות פנים

מאז ואילך, זכרון מלאה בשמאלנים. אנשי מפלגת הם בעלי כח רב בזכרון, ובעצם ממומנים ע"י בנימינה, כדי להפוך את זכרון לשמאלנית ואנטי-מלחמתית. חשוב לציין שבלחץ אורי דיסטניק (קיסר הרפ"ב והמצביא העליון של הכוחות המזוינים), אלי אבוטבול נאלץ להוציא לפועל את חוק ההסעות. ע"פ חוק זה, כל תלמיד זכרונאי הלומד באורט, מחוייב לשלם להסעות מס בסך 100,000 ש"ח בשנה. בפועל, כסף זה הולך לנוחיות אזרחי בנימינה, בעוד שבתוך מנועי האוטובוסים של הזכרונאים נמצאים עובדי כפייה שמסובבים גלגלי שיניים. חשוב לציין שתלמידי בנימינה נוסעים באוטובוסי חלליות, שמופעלים ע"י אנרגיה גרעינית. את האנרגיה הגרעינית בנימינה מפיקה מהכור הגרעיני שממוקם בזכרון (מתחת לבית הספר "ניל"י").

כל הסיבות הללו הפכו את זכרון לעוד אחד מיישובי הספר של בנימינה, (כגון גבעת עדה, פרדס חנה, תל אביב וניו יורק) המאופיינים בסכסוכים פנימיים, בעיות תקציב וגנים נחותים לעומת תושבי בנימינה העליונים.

תיירות

זכרון יעקב היא מקום תיירותי ביותר. אחד האתרים הכי מתויירים בזכרון הוא המדרחוב. המדרחוב הוא רחוב עם חנויות ומסעדות והוא נחשב קדוש לתושבים. בקודש הקודשים של המדרחוב עמד סניף המקדונלד'ס היחיד בעיר עד חורבנו במלחמת בנימינה - זכרון.

התפרצות העוקץ המרוקאי ברחבי השיכון

בשנת 345 לספירת התימנים על שם מלכת שבא הקדושה, התפרץ עוקץ חדש ומתוחכם, אשר השמיד מעט 150% מאוכלוסיית השיכון, כל אזרחי מדינת השיכון עברו לפורטוגל, וכעת שותים סנגרייה לפאתי פורטו - עיר בירת ישראל השנייה. זהו העוקץ המרוקאי