חומוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
 • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
 • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
 • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


הללו את חומוס!!! הללו!! שימו לב! ערך זה סוגד לחומוס!

ערך זה סוגד לחומוס!

הגעת לערך אשר סוגד לחומוס, אל הפיתות. -

 • לקרוא בשם חומוס המהולל!.
 • לא לקרוא בשם אנטי-חומוס יימח שמו!.
 • לקרוא בשם אנטי-אנטי-חומוס המהולל!.
 • לא לעלות על האולימפוס.
 • לא לשתות נקטר.
 • להקריב נקטר.
 • לא להשתמש בפיתות בלי תפילה מקדימה לחומוס.
 • ולא לערוך את טקס הווידוי.
"ממה עושים את זה בכלל?"
~ שבתאי צבי על חומוס
"אם לא עושים באהבה, לא עושים בכלל!"
~ צבר על חומוס
"ילדים, אתם אוהבים חומוס?"
~ ג' יפית במסע פרסום
"כן! כן!"
~ ילדים משוחדים על מסע הפרסום של ג' יפית
"אז תגידו להורים שלכם לקנות רק חומוס של סנו! גם טעים, גם פג תוקף וגם מלבין רצפות!"
~ ג' יפית על עיסה בלתי מזוהה
"יאמי איזה טעים!"
~ ילד שקרן על החומוס של סנו
"עזבו חומוס, קוטג' יותר טעים"
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה סיבובית) על חומוס
"מי אמר שיהודים לא יודעים לעשות בטון?"
~ בנאי מג'נין על חומוס צבר
"אני רואה שכולם רוצים לאכול אותי רק בגלל שאני טעים. מעכשיו אני אשים בתוכי חומוס שבתוכו יש בצל בתוספת בצל"
~ חומוס על כולם


חומוס הוא תוצר מרושע של שילוב בין צבע גואש חום וסוסים ומכאן השם המקורי חומסוס אך בגלל שאנשים שאלרגיים לסוסים לא רצו לאכול את החומסוס השם שונה לחומוס (על שם החמוסים מהם הוא עשוי). אין יודעים מי יצר את החומוס אך כנראה היה זה אדם שניסה ליצור דשן.משמש כטעם ה12 של החטיף פרינגלס.
האגדה מספרת שהחומוס הוא בעצם קללה מהאלים של קלקולי הקיבה שנתנו אותו לבני האדם כעונש על חטאיו של עודד מנשה.

היסטוריה

אף אחד לא באמת יודע מאין ו/או איך הגיע אלינו החומוס. יש הטוענים שהחומוס הגיע לכדור הארץ ע"י הגואולד שהגיעו דרך הסטארגייט במטרה לשעבד את המצרים הקדמונים ע"י קיבתם. אחרים טוענים שהחומוס נוצר מתוצאה של היתוך גרעיני שיצר סופרנובה שהיה כה אדיר עד שחלק מן המטאורים של הפיצוץ חדרו את אטמוספרת כדור הארץ והביאו איתם את עידן הקרח. דת הצבריזם טוענת שהחומוס נוצר ע"י המשיח ויש הטוענים שהחומוס הומצא על מנת לתת מענה לפיתה ומכאן באה השאלה מה קדם למה? הפיתה או החומוס? התרנגול או החומוס? הג'חנון או הביצה?
האדם הקדמון גילה לראשונה את החומוס בזמן שצד בתקופת גשמים כאשר ברק פגע בעץ. מאוחר יותר גילה האדם הקדמון את האש בעזרת החומוס (אבל זה כבר סיפור אחר). באותה תקופה השתמשו בסגולותיו המיוחדות של החומוס כדי להרעיל ממותות.

החומוס, אחרי שערבי השתין בתוכו

בימי הביניים השתמשו בחומוס כדי לצחצח שריונות של אבירים. יש האומרים שאפילו המלך ארתור נהג לצחצח את שריונו בחומוס.

החומוס בימינו

בימינו החומוס משמש דווקא לאכילה. המומחים הגדולים ביותר בתחום (שנקרא חומוסולוגיה) עדיין מנסים להבין כיצד הפך החומוס מחומר ניקוי רעיל למאכל. מחקר חדש שערך ד"ר פרופסור טוען שאכילת חומוס על בסיס יומי תורמת למוות מייסר בגיל צעיר ונשירת שיער. כמו כן ידוע שמי שאוכל חומוס כל יום במשך 158 שנים חיי 158 שנים ברציפות, אך יש לוודא שלא יתפגר לפני שעברו 158 שנים על מנת שדבר יתקיים.

אכילת חומוס

את החומוס אוכלים בשיטה שטנית הנקראת ניגוב את ניגוב החומוס מבצעים בעזרת פיתה פיסת בצק חסרת טעם ובעלת צורה עגולה. הניגוב מתבצע בתנועה סיבובית נגד כיוון השעון (אני חושב) בסביבות שנת 1723 התפתח זרם חדש של "המנגבים" והוא נקרא "המנגבים בדוח" אנשים אלו התנגדו למנהג המקובל של ניגוב חומוס בסיבוב והאמינו שיש לנגב אותו בפס ישר עקב אמונה זאת נודו מקרב תרבות "המנגבים בסיבוב" ונשלחו לאזור הנידח שכונה אז ארץ ישראל, ובימינו מכונה ארץ ישראל.

ערבים וחומוס

חומוס רקוב, ראו את התפתחות מושבות העובש.

למרות שהרבה מאמינים כך הערבים לא באמת קשורים לתרבות החומוס. הערבים היו אלו שהמציאו את הפיתה בתור מאכל אך מכיוון שהיתה כל כך דוחה הם החליטו להשתמש בה בתור מטלית ולכן גנבו את החומוס מ"המנגבים בדוח" שהוגלו לארץ ישראל והשתמשו בו כחומר ניקוי.

"המנגבים בדוח" החליטו לנקום בערבים ופתחו במלחמה עד היום אפשר לראות את קיבריהם של "המנגבים בדוח" שנפלו במלחמה בין מקומות הישוב בישראל קברים אלו מכונים חומוסיות ובהם מחלקים חומוס לנזקקים. כמו כן מנהג ידוע באמירויות המפרץ שבכל שבוע שלישי בכל חודש ביום רביעי וחמישי מתקיים בסטיבל החלקה על חומוס בעירום מלא. לאחר מכן מצווה מקובלת ונהוגה היא להגיש את אותו חומוס ליושבי ארמון המלוכה ובעיקר למלכה.

דת הצברולוגיה

דת הצברולוגיה הוקמה ע"י איש אחד במטרה לסגוד לאלי החומוס. איש אחד ומאמיניו האמינו שביום שבו ימצאו את מתכון החומוס האגדי יבוא המשיח ע"מ לאכול ממנו, ואז יקרה משהו טוב. למעשה ההגדה האמיתית שלאחר מכן סולפה היא שישו הלך על צלחת חומוס יחף וזאת משום שרצה לייצר חומוס עם פטריות. לאחר מכן סילפו את ההגדה ואמרו שישו הלך על המים בכינרת כשלמעשה הוא הלך על חומוס כי רצה להאכיל את מאמיניו בחומוס עם פטריות מעשה ידי רגליו וזאת מכיוון שנהנה מפטרת בין אצבעות הרגליים ורצה מאוד שגם מאמיניו יהנו

סוגי חומוס

ישנם סוגי חומוס רבים מאוד הנה כמה מהמפורסמים שבינהם:

 • חומוס עם צנוברים - הומצא ע"י אבו יויו כשהנ"ל ניסה להמיס צנוברים.
 • חומוס עם טחינה - נקרא על שם המלכה טחינה ה-2 אשתו של המלך ארתור.
 • חומוס עם פול - כנראה עיוות של המילה פיל על שם צואת הפילים החמימה שמוסיפים לו.
 • חומוס אבו גוש - חומוס מיוחד המכיל גושים של פלסטיק
 • חומוס טבעי - למעשה החומוס הטבעי מכיל גרגירי גללי עיזים מרוסקים ומושרים בשתן גמלים מזוקק, מה שמשרה טעם עדין של גללי עיזים ושתן גמלים אשר משפר מאוד את החוויה העוצמתית שלאחר אכילת החומוס, חוויה זו מתעצמת בעיקר כשעה עד שעתיים לאחר אכילת החומוס

אזהרת בריאות

אל לאכול חומוס אם אתה משתיך לאחת מהקבוצות הבאות: היפים, רוסים, כלבים דלמטיים, צופי ערוץ הופ, צורכי חשיש, צורכי סומסום, בעלי 3 רגליים ולברני הדינוזאור הסגול. לאנשים אלו מסוגלת לצמוח לשון מהאוזן או רגל מהראש תוך כדי האכילה.

אזהרה: משרד הבריאות קובע כי אכילה גורמת להשמנה.