טכנודרום

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"צבי הנינג'ה מחרמנים אותי אך הטכנודרום, גורם לי לגמור."
~ שבתאי צבי בעת צפייה בצבי הנינג'ה


"היה קשה קשה. טכנודרום לא קלה עובדת!"
~ אביגדור ליברמן על בניית הטכנודרום


ההתחלה

בתקופת שלטון המשחק "אבן נייר ומספריים" התאחדו ברית המועצות וגרמניה

סמל פרוייקט הטכנודרום הסובייטי

בייצור מכונה בעלת אינטיליגנציה מלאכותית אשר תעזור להם במלחמות. הרעיון בפרוייקט נשק אדיר, אשר יוכל להחריב ערים, להשמיד אומות, לבצע כל פעולה טקטית נחוצה, לחשב מסלולים וסיכויים ולענג מינית נמיות.

הפרוייקט היה קשה וארוך. הרוסים יבאו סנדלים ישנים ומזגנים מקולקלים מנפאל לשם הבניה. לרוע המזל הותקפה גרמניה מצד נמלי האש והם נטשו את הפרוייקט, באותה תקופה שגרמניה שינתה את שמה ללובניה בשביל לבלבל את נמלי האש. צרכני הוודקה לא הצליחו לעכל את המתרחש. בניית המכונה שהובלה רק ע"י ידי הסובייטים, אשר הבינו בהנהלת פרוייקטים סודיים כמו שצמח הזנגביל יודע לשרוך נעליים, הורד לתמיון ובוצעו בו שגיאות רבות. בשלב זה ירדה קביעה מאגף הבמצעים הראשי במכון וייצמן להוסיף למכונת המוות עין ענקית ובה יתקעו מוטות מתכת. לאחר דיונים ממושכים שלעיטים התקיימו עד הלילה במועדון החשפנות המקומי, החליטו לקרא למכונה "טכנוסאות'"(technosouth) כלומר, טכנו- טכנולוגיה; סאות'- דרום. בתרגום חופשי לעברית- "טכנודרום". זאת בגלל שהוא נבנה בחלק הדרומי של רוסיה, באיזור הגבול עם גרמניה, שם נהגו לשמוע מוזיקת טכנו. בסופו של דבר ננטש הפרוייקט גם על ידיהם. הסובייטים הגיבו נחרצות לממשל תגובה שנחשפה בתקופה האחרונה וזיעזעה את דרך חשיבתם ועוררה את רחמנותם של המנהיגים. מלאי הוודקה שלהם אזל.

את הפרוייקט הלא מושלם שמו במקום סודי, ממש במרכז מוסקווה.

התוצאה

עקב כך שהפרוייקט לא נבנה כראוי הטכנודרום לא היה תחת שליטת הסבייטים כפי שהאמינו אבל עקב כך שמעולם לא ניסו אותו והוא היה כבוי 20 שנה במחבוא הסודי. לאחר שנה, מדען טילים וגאון מתמטי בשם ארנולד שוורצנייגר נודע על הפרוייקט (היא הציץ לחלון המחבוא הסודי וראה את הפוספקט של הטכנודרום) והחליט לנסותו, ללא ידיעה על הלוקה בחסר שבו.

לאחר שנבחר לשמור עליו ע"י השלטון עקב בקשתו, הדליק אותו בחשאי ועידכן אותו. הטכנודרום הובא סוף כל סוף לתפקוד מלא. עכשיו, כאשר היה מודע לעצמו, הובא ע"י ארנוד לדיונים רבים שנושאם העיקרי היה אפשרות החזרתו של ארנולד לעבר בשביל להציל נער פושע ויתום מפדופיל שעשוי מכספית. הטכנודרום, שלא מצא את מקומו, מרד במדען והחליט לברוח כשהמדען החליט לפצוח בקריירה פוליטית. הטכנודרום ברח. הבעיה העיקרית היתה שעקב היותו בגובה 200 מטרים וכותר 300 היה קשה שלא לשים לב אליו. לכן הרכיב שפם ענק כל הזמן ששהה במוסקבה וכך לא זיהו את ישותו האמיתית.

ההגירה

בתקופת שילטון השבלולים המתכתיים הטכנודרום עדיין גר במוסקבה. הוא החל להתעניין בחיי החופש ונשבה ברעיון של האידאל האמריקקי. במיוחד קסם לו הבידור שבארצות הברית. הוא היגר לשם וחיפש עבודה. הוא לא הצליח בחייו כפי שציפה ונאלץ להיות מוכר ב"טאקו-בל". יום אחד, ניגש אל הדלפק סטיבן שפילברג, שהיה במאי כוּשל(בן כוּשל) עד אז עקב כישלונו בסדרת הטלוויזיה הידוע לשימצה- "אני ובובת המין שלי". הטכנודרום הוציא רוטב החריף מאחת הזרועות הקטלניות שלו. מה שלא ידע הוא שהרוטב היה חריף במיוחד ולמעשה היה חומצתי. הוא השפריץ קצת על שפמו אשר התעכל ונעלם. שפילברג, אשר ניחן ביכולת איטור חצילים, ראה שהטכנודרום הוא בעצם מכונה ענקית ומאאגניבה. הוא שכר אותו לעבודה בסדרת האנימציה העולה שלו- "צבי הבימבה".

צבי הבימבה מקבלת רייטינג גבוהה

הטכנודום במימד איקס

לפני שהחל לככב בתכנית, צוות ההפקה קדח בתוכו ויצר בו מרכז בקרה לשני השחקנים אשר שיחקו את הרשעים בתכנית: קראנג ושרדר (לא ידוע עדיין אם השמועות על קשרים אינטימיים ביניהם נכונות). לאחר מכן ירו בו עם האנימטורומטיק-מכונה ההופכת את הנפגע מקרן הלייזר שלה לדמות אנימציה. סטיבן לימד את הטכנודרום כיצד להגיע למימד X ואיך לצאת מתוך האדמה במערה באמצא שום מקום. התכנית עלתה ונהייתה אהובה ברחבי העולם. הטכנודרום היה מאושר ומפורסם כפי שקיווה שיהיה.

המהפכה

שנים רבות עבד הטכנודרום בסדרה. הוא הציע לעשות בה שינוי, שבמקום שיקראו לתכנית צבי הבימבה ושתהיה על צבים שנוסעים כל היום בבימבה ומצילים אנשים היא תהיה על צבי הנינג'ה אשר נוסעים ברכב משוכלל, שעכברוש ענק ילמד אותם את אומנויות הנינג'וטסו וששמותיהם יהיו לפי שמות של אמנים גדולים (4): לאונרדו, דונטלו, מיכלאנג'לו ורפאל (גם הציע שסטיבן ישנה את שמו לקווין איסטמן). ההצעה נדחתה בצחוק גדול מצד המפיקים. הם טענו שהם לא לוקחים עצות מאפורי עור, מה שסימן על הגזענות נגד מכונות וחתולים באותה תקופה. הטכנודרום גם גילה מזימות להפוכו לכלי רכב בלבד בסדרה, בלי המונולוגים שובי הלב.

הנקמה

אנשי הקוגל ובראשם ברלב רווח. שימו לב למזלג האימתני שהוא מחזיק בידו.

הטכנודרום החליט לנקום. איי סטו פגו איי איי סטו פגו תומר יש לך ד"ש ממני ולכל עם ישראל יאללה צבי הנינג'ה כאן רועי האגדי וכולם על ה... יייייייאללללה בית"ר

צבי הנינג'ה

הטכנודרום החליט להפיק בעצמו את התכנית צבי הנינג'ה. היא זכתה ברייטינג כפול ממה שזכתה צבי הבימבה. הטכנודרום הנציח את שבט הקוגל ע"י כך שבסדרה שם את שבט ששמו אנשי הרגל. התכנית הצליחה כל כך שיצאו גם סרטים בנושא שלה. יום אחד, כאשר הטכנודרום השתמש באנימטורומטיק היתה הבפסקת חשמל. הטכנודרום ניסה להחיות את המכונה ע"י יריית קרן לייזר עליה, אבל הדבר גרם לה לקרוס לתוך עצמה וכל האולפן נחרב.

כיום

עקב ההצלחה של צבי הנינג'ה סטיבן עזב את האנימציה ועבר להפקת סרטי מדע בדיוני, שם הצליח מאוד. עד היום אין אנחנו יודעים מה עלה בגורל הטכנודרום.

ראו גם