לשבור את הקרח

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
EnWiki.png ערך זה תורגם מהאיןציקלופדיה באנגלית ומפורסם תחת רישיון CC.
כותב ערך זה הוא לא מקורי ו/או עצלן ו/או שניהם ביחד.
אלסה תקפיא את נשמתך!!

לשבור את הקרחאנגלית: Frozen, "קפוא") הוא סרט מ-2013 שנוצר על ידי כת הידועה בשם דיסני על מנת לשטוף לאנשים את המוח בעזרת מסרים סמויים ושירים. הסרט חילל אירועים בהיסטוריה עוד לפני שאף יצא לאקרנים.

עלילה

הסרט מתחיל בארנדל, אנטארקטיקה בשנות ה-20 של המאה ה-19, שם כמה אנשים שרים על פיסול בקרח. בארמון מבוצר בכבדות, מכינות שתי נערות צבא של אנשי שלג. הצבא הזה רוצח לבסוף את הוריהן, מלך ומלכת ארנדל. הדבר נעשה כדי לשים את אלזה על כס המלכות. כשאלזה נהיית המלכה, מגלים כמה נוצרים על הכוחות של אלזה. הם מנסים לעצור אותה, אך היא הורגת אותם תוך כדי. אלזה בורחת משם, ושרה על הרג כל מי שהיא נתקלת בו. אחר כך, היא יוצרת ארמון מקרח ומגופות. כשאנשים מנסים להרוג אותה, הורגת אותם אחותה הקטנה, אנה, ורוכבת משם כדי להזהיר את אלזה. שם, הן פוגשות את עזאזל, איש שלג שמזמר ביערות. כשהן מגיעות להר המוות, יוצרת אלזה צבא אנשי שלג כדי לשדוד, להרוג, ולבסוף להשמיד את נדבקי ארנדל אחת ולתמיד, ולאחר מכן את העולם. בסופו של דבר, משיגה אלזה שלטון עולמי.

שירים

ב-"לשבור את הקרח" יש שירים רבים, שיש להם נטייה להשתלט על אנשים. דוגמה אחת כזו היא "את רוצה לבנות איש שלג?", שגרם לילדים ברחבי העולם לשיר אותו לא רק באנגלית, בצרפתית, בגרמנית וביפנית, אלא גם בשפות נכחדות כגון לטינית וארמית. טעון כי השיר שיגע המונים, עד כדי רצח במקרים מסוימים.

עוד מקרה כזה הוא השיר הידוע לשמצה "תני למות", שבו אלזה שרה על החרבת ארנדל בידיה. הדבר גרם לאנשים להתפרעויות קטלניות.

מוצרים נלווים

הם גם מנגנים את "תני למות" כשיורים!

בשל ההצלחה של "לשבור את הקרח", היו פרטי מרצ'נדייז רבים. אלה כוללים בלונים, כוסות, ואף כלי נשק, כגון אקדחים, קשתות וחרבות. אולם, הדברים שלכאורה הכי מטרידים הן הבובות של אלזה ושל אנה. אלה שרות שירים, אומרות משפטים כגון "את רוצה לבנות איש שלג?", ומסוגלות לשטוף לעיר שלמה את המוח.

עדת מעריצים

אולי זה נראה כמו זוג תמים של נערות, אבל הן מאוד מרושעות!!

שום יצירת רשע לא תהיה שלמה בלי כת. אולם, זאת שהיא אולי הידועה ביותר לשמצה היא בפלורידה, וידועה בשם היכל אלזאנה.

מעט מאוד אנשים שרדו את טקסי אלזאנה, ודוגמה אחת כזו היא עדינה מנזל. עדינה אולצה לגלם את אלזה בסרט על ידי השדונים. לאחר שהשתמשו בה, היא נשלחה ל-"היכל אלזאנה". למרבה המזל, היא הצליחה להילחם בחוטפיה, אבל לא לפני שראתה את פנים המקדש. "זה היה מחריד," היא סיפרה לעיתונאים בניו יורק. "היו נזירות בגלימות ורודות, עם פניה של אנה, ונזירות בגלימות כחולות, עם פניה של אלזה. היו אפילו קוספליים של אלזה ושל אנה, עם שיער אמיתי, ששרו את השירים מ-"לשבור את הקרח"." ניצולים אחרים ראו יותר ממה שעדינה ראתה. "הובלנו לתוך תא, כדי לבצע 'מעשי אהבה' עם אנשים בני אותו המין. לאחר מכן, אילצו אותנו לנאוף. למרבה המזל, מצאתי דרך החוצה על ידי הפלת נזירה מחוסרת הכרה, מה שהציל כמה אחרים." לגבי אלה שהיה להם פחות מזל, הם לכאורה סורסו והוצאו להורג. משטרת פלורידה מצאה גופות בצדדי כבישים, ובתוך מקפיאים. איברי המין שלהם נחתחו, ובגופיהם גולפו משפטים מתוך הסרט, כגון "קור המוות לא מפריע לי, לא חודר" או "מעשה שנאת אמת יקלל לב קפוא". "הדבר הכי מטריד הוא שהמעשים האלה עדיין מתבצעים," סיפר שוטר אחד למראיינים, לפני שמכונית נוסעים ורודה וכחולה לקחה אותו מהמקום.

דונלד טראמפ (לפני ריצתו הרפובליקנית לנשיאות) נחטף על ידי חברי הכת, מוסווים כחובשים. "הייתי בהלז קיצ'ן, מנהטן," סיפר לשדרן ה-CNN, אנדרסון קופר. "ופתאום, זינק לכיווני אמבולנס שהיה לו דגל ירוק ומוזר שלא ראיתי מעולם. שני חובשים יצאו מתוכו, ואחד מהם נתן לי סם הרגעה. אחר כך, נרדמתי, וכשהתעוררתי, הייתי בחדר ענק ומפואר כזה שנראה כמו חדר כס, ועל הכס ישבה נערה יפהפיה בגלימות בצבע כחול קרח. היא חייכה אליי, ואז ירתה בי צמרמורת של קור. אני קפאתי לחלוטין. שלושה ימים מאוחר יותר, הייתי בבית החולים, ושם זכיתי לשמוע על חטיפתי."

נתונים היסטוריים

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על לשבור את הקרח.

בכמה נתונים היסטוריים, השפיעו הדמויות מ-"לשבור את הקרח" על ההיסטוריה, או על הסרט עצמו.

  • אירוע נוסף הוא עידן הקרח, שהפך כל יצור למואנש, בנוסף לקרח האין סופי. (הדבר אינו ידוע כעובדה, אבל שנוי במחלוקת נרחבת.)
  • צורת היפוגליקמיה פותחה ככל הנראה בעשור השני של המאה ה-20, שבה משתוקקים המטופלים לשוקולד ולכריכים. האישה הייתה אישה ג'ינג'ית מנומשת בשם אנה.
  • נוסטרדמוס חזה כי "בשנת MMXIII, תתפוס תמונה חייה של רשע איתן את מקומה בעולם, והציביליזציה תיכרת.