טיטניק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Gulgolet.jpg ערך זה הינו ערך גולגולת!
ערך זה מספר על נושא קשה וריאליסטי, ואם תצחקו אנו נבוא אליכם ונתלה אתכם!
"אמא! טבעה לי הספינה באמבטיה."
~ שבתאי צבי על אמא שלו
"במקום לחבק אותה הייתי מפיל אותה מהספינה."
~ צ'אק נוריס על הטיטניק
"טיטניק? זה סוג של קוביות שש בש מעוטרות?"
~ איש אחד על הטיטניק
"מוהוהועחעחעחעחעחעחעחעע!!!!"
~ אותו אחד שהטביע את טיטניק
בום! חה-חה-חה!

הטיטניק הייתה ספינת נוסעים ענקית ומפוארת, שעוצבה בעיטורים של גרבילים חצויי ראש. למרות היותה ענקית עד לממדי ענק, טבעה בטרם מלאו לה מחצית מזמן חייו של חדף מצוי, זאת בעקבות פגיעת קטלנית בקוביית קרח ענקית בה נהרגו כ-1512 נוסעים.

רקע היסטורי

שנתיים לפני מלחמת העולם הראשונה, בחמישה עשר למרץ, 1912, יוצאת הטיטניק להפלגה הראשונה שלה. המטרה של השיט כביכול היה אמור להיות שיט תענוגות רגיל, אך יש הסבוריםכי המטרה האמיתית הייתה להביא כ-1500 איש לאנטרקטיקה , שם תשרוד את מלחמת העולם הרביעית ותחזור לראות את התוצאות. הוכחה זו מתבססת על האנשים שהיו בספינה כמו בריטני ספירס, שחובקה על ידי מייקל לואיס במסכה על קצה הספינה, ועל עלונים שמצאו בחפירות ארכיאולוגיות חדשות (שנחפרו ב-2054 לפנה"ס) ובהם כתוב - "פרו ורבו אנשי הארץ האחרונים.". חברת הענק "וייט סטאר ליין", בבעלותו של דוקטור פישר, הכחישה כל דבר בנושא וטענה לדבריה:

לא ידוע לנו על שום מלחמה העומדת לפרוץ ע"י גרמניה בעוד חודשיים , 3 ימים ו-4 מאיות השניה. כמו כן הטיטניק הנה ספינת תענוגות רגילה בעלת אספקת מזון וציוד ל-23 שנים.פירוש שמה

הטיטניק (או ביוונית: "טיטניוסקונוליניסוס") היא מילה המושאלת מיוונית ופירושה: "חה-חה-נתקעתם-בקרחון" (או ביוונית: "חהחוס-חהחוס-נתקעתוסימוס-בקרחונימוס").

במשך שנים רבות ניסו חוקרים רבים לפענח את השם בעקבות קונספירציה יוונית (שהופצה ע"י איש אחד) שהשם קשור בהריסתה הטרגית. לאחר כ-50 שנות מחקר ועבודה עם האוניברסיטה הפתוחה בנס-ציונה, פיתוחים אוזבקיסטניים חדשים הביאו את המדענים למסקנה שאם אתה מוריד את המקפים בפירוש "חה-חה-נתקעתם-בקרחון" (או ביוונית: "חהחוס-חהחוס-נתקעתוסימוס-בקרחונימוס") מגיעים לפירוש של "חה חה נתקעתם בקרחון". לאחר עוד כ-20 שנות מחקר נגמר התקציב לחקר שמות ספינות טובעות באוניברסיטת בר אילן לכן הניחו לפרשה.

עד היום אין יודעים אם הקונספירציה של האיש היווני האחד נכונה או לא. (ואם יש לה קשר לסלט יווני?)

הנצחה

אנדרטה לזכר טובעי הספינה הוקם בעיר הבירה של מועצות הברית של אמריקה עקב השפעת גורמים בכירים במשרד לאיכות הסביבה על נשיא המדינה לפתור את בעיית הציפורים המחרבנות, ובעיר בלפסט באירלנד, שם כנראה קרתה טעות (הרי אפילו מורה לשל"ח יודע שאין קשר בין אירלנד לטביעת הטיטניק). כמו כן המקרה נתן השראה למשוררים וסופרים רבים בעת החדשה, כגון עודד מנשה, ג'יי. קיי. רולינג ועוד. בנוסף יצאו גירסאות רבות של סרטים המתארים את המקרה (שנקשר במוחם לסיפור דרמה רומנטית למרות שהיה דרמה טרגית) ביניהם "טיטניק" (1943), "טיטניק" (1953), ואולי החשוב מכולם: "טיטניק" (1997).