משה דץ

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Ronaldinio.JPG הערה:ערך זה עוסק בנושא מגעיל ודוחה! מגעיל! זה מה שהערך הזה!

לידיעתכם, לא תוכלו

  • לאכול,
  • לשתות,
  • לישון,
  • להתאהב,
  • לעצום עיניים,
  • לנשום,

בתוך 24 שעות מקריאתו.

כמו כן, מומלץ לקחת כדור נגד בחילות במינון כפול לפני קריאתו.

אם אתם מקיאים, תפנו לאלוהים. ממש לא מומלץ לקרוא את הערך. תעברו לערך אחר אם אתם רוצים להישאר בחיים.


כת השטן.png הערה: הערך הזה בכלל לא מקולל

ערך זה בכלל לא מקולל! -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן הצדיק.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


משה דץ מדצדץ לי את הזין איזה חתיך הורס הוא התפרסם בזכות היותו הדצדץ הנשי וכמו כן בעזרת כינויו-"מר אסלה",(2 באפריל 1840 - 29 בספטמבר 1902) היה זמר חתונות ופובליציסט גרוזיני. דץ היה דמות בולטת בשירותי הנשים של תחנת הרכבת בתל-אביב.

כמו כן כיום משחק משה דץ במשחק Enemy Territory, בסרבר WcF הישראלי וידוע בכינויו WcF|=-Ap0cL!ps|=-. הוא אמנם מכחיש שהוא אכן משה דץ, אך כולם יודעים שהוא משה דץ האמיתי ויורדים עליו בלי סוף (ה IP של הסרבר, אם אתם רוצים לרדת עליו: 62.219.152.208:27960 בואו בהמוניכם)

קריירה מוקדמת

דץ נולד בגרוזיה לאם שהיתה למעשה מהנדס ממוצא איטלקי והתאזרח בגרוזיה. לאחר מות אימו, חי הוא יחד עם אימו בדוחק בארון הקבורה שלה, עד שיצא ממנו (בגלל שהפליץ והארון נישבר) בגיל 18 ונסע לפריז. דץ לא למד בבית ספר תיכון, ולכן התקבל לאוניברסיטה בתור מנקה שירותים.גכגכץףכגלךכךככלךלמחבלרקגבהכגו

דץ קיבל עבודה בשירותי הגברים של האוניברסיטה, אולם לאחר חודשיים התפטר. ב-1862 החל לעבוד בהוצאת הספרים "אשט" בתור מנקה שירותים ואסלה במשרה חלקית. בשנת 1864, עקב העובדה שהתלכלך כהוגן בעבודתו המציא לבסוף את נייר הטואלט.

ב-1866 התפטר מעבודתו בהוצאת הספרים שהוציאה בין היתר את הגרסה הצ'רקסית של החיים בן פסח והחל בייצור נייר טואלט והצעת שירותי מין בתשלום. הוא סיפק שורה של חתולי רחוב, לרוב בניגוד לרצונם, ולא זכה להצלחה רבה בעבודתו. אחר כך החל לייצר סדרה של ניירות טואלט בשם "סלבריטי", הכוללות ניירות טואלט עם תמודות של אנשים שכיף לנגב איתם את התחת. הגליל השביעי בסדרה זו, שתיאר תמונה קודרת של מעמד הפועלים, פרסם את שמו. הוא היה יצרן נייר הטואלט הראשון, שפועלים הופיעו כגיבורים ראשיים בניירות הטואלט שלו. בין הגלילים החשובים שלו "מונה ליזה" ו"ישו".

קריירה לא ממש מוקדמת

בשנת 1898 התמנה לזמן קצר לראש ההסתדרות הציונית. מתנגדיו הפוליטים הצליחו לסיים את כהונתו תוך 3 ימים בלבד, אך בזמן זה הצליח דץ להשיק את פרויקט "פתח תקווה" הסודי. לאחר הדחתו, יצא דץ ללחום את מלחמתו של הקצין האנגולי הצרפתי, עודד מנשה, שהואשם בהטרדה מינית של נשים בגיל הבלות על ללא עוול בכפו. בשורת מאמרים הוכיח דץ כי מנשה חף מפשע, בטענה שהוא בכלל נמשך לגברים ושדץ יודע את זה מסיבות אישיות. ב-13 בינואר 1898, פירסם משה דץ בעיתון לאשה של אלון מזרחי מכתב פומבי תחת הכותרת "עודד מנשה הוא בעצם הומו!", בו פנה אל נשיא צרפת ארמאנדו דייגו מאראדונה, והאשים את המפלגה הפמיניסטית בעיוות דין ובהגנה על המטריד האמיתי בפרשת מנשה, כמאתיים אלף קוראות עיינו במכתב והוא השפיע השפעה לא מבוטלת. מכתבו עורר זעם (בעיקר מצד חוגי השלטון) והוא נתבע לדין על הוצאת דיבה נגד המפלגה הפמיניסטית, נמצא אשם ונדון לשנת מאסר ולקנס כספי בסך ארבעה שקלים וארבעים וחמש אגורות. משה דץ נמלט לאנגוליה, אולם לאחר זמן קצר הותר לו לחזור. בעקבות התערבותו בפרשה הוא איבד רבים מלקוחותיו, והיו אף כאלו שהפסיקו להשתמש בנייר טואלט עד יום מותם.

ג'נסיס

בגיל מאוחר דץ קיבל את ההזדמנות ללמוד בתיכון, מה שהפסיד בנעוריו. דץ התחבר עם בני נוער המכונים ערסים והחל להתעניין במוסיקה מזרחית. לאחר כמה חודשים הצטרף משה דץ ללהקה חסידית פסיכדלית בתור מקלף בננות, בתקופה הזו דץ החל להתמכר לסמים ואף לשכור בהם. מצבו הנפשי של דץ התדרדר עד שהתאהב באחד מלקוחותיו הלומדים עימו בשכבה, פיל קולינס, מתוך הרגש העז דץ השתקם והשתכנע להצטרף ללהקתו של קולינס בתור סולן. במשך שנים דץ התייסר מבפנים מאהבתו בגלל אהבתו לקולינס, לאחר צאת האלבום שגרם ללהקת ג'נסיס לפרוץ, הפכו דץ וקולינס לזוג והביאו לעולם את המוסיקאי עברי לידר. זמן קצר נפרדו דץ וקולינס ודץ עזב את הלהקה ופנה לקריירת סולו סוערת.

מותו

משה דץ מת בפריז ב-29 בספטמבר 1902 מהרעלת פחמן חד חמצני שנגרמה מחסימה בדרכי השתן. האשמותיו כי אויביו הדמיוניים היו אחראים לכך מעולם לא הוכחו.יש אומרים שהוא מת בגלל שהרוצחת הסדרתית כרמל סידי, שהשתתפה איתו בקלטת 'טיף וטף', רצחה אותו בדם קר על זה שלא האמין לה כשסיפרה לו על החברים המיוחדים שלה שרק היא רואה, טיף וטף. משה דץ נטמן בבית העלמין של מונמארטר בפריז, וב-4 ביוני 2004 הועברו שרידיו לרמת חובב.

משה דץ כבדיחה

100 שנה לאחר מותו של דץ נער בשם אביב כרובי החל להגיד "משה דץ" בסוף כל משפט ,ככה סתם, או בתור מילוי מקום מתוך אדישות לדוגמא: ... תימני:"יא הומו!" אביב:.... "משה דץ". קבוצת TKT הכירו בזה וחלקם משתמשים בזה ובגלל אחד המשתתפים של TKT אשר גר באילת ,"משה דץ" נדלף לאילת באותו דרך ש"מחר" ו"OK" הגיע.


כיום ישנו אדם שקורא לעצמו "משה דץ" אתם בטח מכירים אותו בתור "דץ" (כן, זה שהיה עם דצה, ועכשיו הוא עם הכיבשה שושנה) לא ברור אם יש קשר בין שניהם.

הבגידה, החזרה והרומן המיוחד

ביום גירושו מאורנה, התחתן עם הכבשה שושנה. אך לאחר חודשיים בלי תנור חימום, החליט שנמאס לו משושנה, שחט אותה ועשה לעצמו שמיכה. שושנה זעקה במהלך קלטת ילדים, ואורנה ראתה את זה, נחלצה לעזרתה ולקחה אותו לניתוח לראות האם הוא לא אכל את בשרה. הייתה שם שפיכת דמים, ממש בדירה ממול בדרום מדינת תל אביב, אביב לנזנזולורמצקלה, ערוץ אלג'זירה קידס, מדווח מהשטח.

תודה רבה לאלג'זירה קידס על הכתבה המעניינת הזו, בלעדיה לא היינו נרדמים בלילה. או שבעצם כן, כבר עברנו את התקופה שהמציאו בה את כדורי השינה.

לקריאה נוספת