אנגלית

From איןציקלופדיה
(Redirected from אנגולית)
Jump to navigation Jump to search
"מי נוט קנואו טו לדבר אינגליש"
~ עמיר פרץ על אנגלית
"אלוהים ישמור!"
~ אנגלית על עמיר פרץ
"אני רוצה שתהיה שפה רק שלי!"
~ ג'ורג' דביליו ערבוש על אנגלית


אנגלית (English), המכונה גם אנגולית, הינה רצף של אותיות לטיניות שיוצאות לעיתים קרובות כשאנחנו מקלידים בלי להסתכל על המסך, אך בניגוד לג'יבריש יש להן משמעות.

היסטוריה של השפה האנגלית

מקור השם

מקור השם אנגלית, הוא בשפת הטלוויזיה. "אנג"ו"לית" שיוצרים יחדיו את שם השפה, מקורו בתוכנית חסרת המשמעות עם הילד הזה עם החץ על הראש שמכונה אוואטר. לאותו ילד קראו "אנג" החלק הראשון בשפה "ו", הינה אות קישור למי שלא יודע, "לית" היא ראשי תיבות של לירה תימנית. יחד יוצר את השם של הפרק הראשון בעונה הראשונה, "אנג והלירה התימנית או בקיצור אנג ו לי"ת". התוכנית שמקורה במדינה הענייה אנגולה, רצתה לתת חינוך לילדיה הטיפשים על יפן ועל תימן, שתי מדינות מאוד חשובות בקבלת העצמאות שלה. בגלל שעד אז הם דיברו רק בשפת הסימנים הם החליטו שזה אחלה שם למדינה ולשפה בו זמנית.

מטרת המצאת האנגלית

האנגלית התפתחה על ידי לטיניאדו עינויאידו בשנת מינוס ארבעים וחמש ללידת חמורו של פיתגורס. המטרה הייתה להמציא כלי ענישה חדש ואפקטיבי, שיאפשר עינוי יעיל של תלמידי דור העתיד. לצורך כך, הוכנסו לשפה האנגלית כ-16 זמנים שונים. יש הטוענים כי אדם אחד בלבד בעולם כולו שולט בזמנים אלו, ושמו הוא הדוקטור אהרון אספיס, בנו של העבריין הנודע בני גורן.

סיבוכים נוספים

לאחר שהייתה בשימוש מספר שנים, הסתבר כי גם כסילים מוחלטים מסוגלים ללמוד את השפה. לפיכך- הוחלט לסבכה עוד יותר על ידי המצאת חוקים חסרי הגיון אקסומיניפיציאליסטיקלי. לדוגמא, באנגלית מילים רבות אינן נקראות בצורתן הפונטית, אלא אם כן אתה פקאצה. לדוגמא, המילה know.

סוגים שונים של אנגלית

אנגלית פקאצית

האנגלית הפקאצית התחילה להתפתח בשנות ה-80, כאשר הומצאו מעבדי התמלילים הראשונים על ידי ביל גייטס. לרוע המזל, ברוב התכנות הללו היה באג אשר גרם לכתוב באנגלית, כאשר בעצם מתכוונים לכתוב בעברית. עם התחלת עידן האייסיקיו, התחילו פקאצות למיניהן להבין את חשיבות התכונה הזאת - ניתן לכתוב כך מסרים בלי שאף אחד שלא משתייך לזן הפקאצי יבין אותן. רוב הפקאצות בצ'אט מתחילות את השיחה באנגלית כשהן אומרות vhh, ובתרגום לעברית - היי. לעומת זאת, אנשי תרבות נוהגים להתחיל את השיחה בצ'אט כשהם אומרים באנגלית: akuo. כמו כן מקובל לשאול nnmc או vhuaaaaa nv eurv!!!!1111.

אנגלית פריקית

גרסא נוספת של אנגלית היא כתיבת מילים לועזיות (שמות של להקות) באותיות גדולות בלבד (על ידי הקשה על הכפתור Caps Lock). גרסה זו רווחת בין פריקים חובבי מוזיקת מטאל למיניהם, על מנת לתאר שמות להקות העוסקות ברוק פסיכדלי פרוגרסיבי מטאלי מתקדם. משפט לדוגמא: "ראית את הקליפ החדש של GREEN DAY?"

אנגלית פקאצית מניב אייסיקיו

סוג נוסף של אנגלית פקאצית הוא כתיבת כינויים לאייסיקיו באותיות אנגליות מוגדלות בצירוף של סימנים. לדוגמא:
SAP!RUSHHAMAMUSHHHHHH!!!!1111

מילון אנגלית-עברית

אנגלית עברית
vhh היי
Big deal ביג דיל
The real deal הריל דיל
I'm terribly sorry, I didn't catch that. What did you say מה
My hovercraft is full of eels הרחפת שלי מלאה בצלופחים
akuo שלום
wazzup?/sup? ממצב (מה המצב)
vhuaaaaaa!!!!!111111 הייושששש!!!!!111111
b4 לפני
U אתה
R הם
like כאילו\לייק
HEHE/HAHA חחח
jjjjjjjjjjjjjjjj!!11 חחחחחחחחחחחחחחח!!11
auk,,,!!!1 שולתתת!!!1
ROFL LOL OMG LMAO HEHE HAHA חחחח
tj, אחת
a,hho שתיים
akua שלוש
tapuz אשפוז
drug גרוע

מקצוע הלימוד אנגלית בבתי ספר

בבתי ספר רבים בכל רחבי מדינת ישראל וכמו כן גם במדינות רבות באירופה (למעט צרפת) נהוג להעביר לתלמידים שיעורים באנגלית. הבעיה היא שברוב המקרים המורים לאנגלית חסרי כל השכלה כללית בסיסית, והם מלמדים את תלמידיהם התמימים שגיאות. לפעמים התלמידים מזהים את טמטומם של המורים, ומבקשים להחליפם או לעבור לקבוצות לימוד (כיתות) אחרות בהן המורים טובים יותר. פעמים רבות המורים לאנגלית נותנים יותר מידי שיעורי-בית, ומעמיסים על התלמידים. בסוף לימודי האנגלית על התלמידים לעבור בחינת בגרות באנגלית ברמת קושי לפי בחירתם (3-4-5 יח"ל). בהצלחה בשיעורי הבית. לאחרונה נתגלתה תופעה המתרחשת עקב שיעורי אנגלית-יותר ויותר תלמידים מאבדים את הרצון לחיות. תלמידים שנכנסו לשיעור עם חלומות ותקוות לעתיד, עם רצונות לעשות דברים נוספים בחייהם, מאבדים זאת במהלך השיעור, וכאשר השיעור נגמר, הם תוהים למה הם עוד בחיים. יש הטוענים שזה קורה עקב שיעמום טוטאלי בשיעורי האנגלית, בו המורות מזבלות את השכל עם דיבורים על זמנים באנגלית ו\או קוראת טקסט עלוב שלא קשור לכלום מן הספר. לא נמצא עדין פתרון למגפה זאת.

ראה גם