משחקי לוח

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

משחקי לוח (באנגלית: Bored Games, משחקים למשועממים) הם משחקים אשר נועדו לחנונים אשר איש אינו מוכן לשתפם במשחק הכדורגל, או שאינם משחקים כדורגל מטעמי מצפון. המונח העברי "משחקי לוח" נוצר עקב תרגום קלוקל, אך הוחלט שלא לשנותו מכיוון שממילא כל המשחקים בז'אנר משוחקים על גבי לוח.

היסטוריה

משחק הלוח הראשון נוצר על ידי השטן, אשר ניסה למצוא דרך יעילה לרשום את כל מטרות החיסול שלו ברחבי העולם. הוא לבש את צורתו של רוכל והחל לשווק בשוק את המשחק "ארץ-עיר-חי-צומח-דומם-ילד-ילדה-גור גרבילים-גורת גרבילים-אדם מפורסם-גרביל מפורסם" (שובש ל-"ארץ-עיר" על ידי עצלנים), בו ניתן היה לנצח על ידי רישום מספר רב ככל האפשר של דוגמאות מכל הקטגוריות שבשמו תוך זמן קצר ככל האפשר. אף על פי שתוכניתו של השטן נכשלה בסופו של דבר, המשחק נהיה ללהיט אחר-הצהריים בקרב חנונים, אשר משועממים בשעות אלו, וללהיט בוקר בקרב מאגניבים, אשר משועממים בשעות אלו.

השטן לא ויתר, ולכבוד שנת 1000 לספירה הפיץ במדינות ערב משחק טקטיקה מלחמתית בשם "השייח' מת" (מבוטא בעברית "שחמט"). השטן קיווה כי באמצעות מעקב אחרי השחקנים הטובים בעולם הוא יצליח למצוא טקטיקות מלחמתיות אשר יעזרו לו להשתלט על העולם, אך תכניתו נכשלה שנית, מפני שהערבים העדיפו להשתמש בלוח המשחק בתור מגש לקפה.

עוד ניסיון של השטן היה יצירת המשחק "דם קולוסאלי", אשר נתקרא בקיצור "דם-ק'ה", ודימה קרב של צבא המשובטים החדש של השטן. לרוע מזלו של השטן האומלל, זה היה משחק מעפן אשר דימה במקרה הטוב משחק קלאס מרובה משתתפים, וכך חדל השטן מתוכניותיו להשתלטות על העולם באמצעות משחקי לוח.

למרות זאת, בעקבות הלהיטים הללו החלו חנונים בכל רחבי העולם לפתח משחקי לוח משלהם, המהווים את עיסוקם העיקרי לשעות הפנאי עד היום.

טקסט נטוי==משחקי לוח נפוצים==

  • ארץ-עיר-חי-צומח-דומם-ילד-ילדה-גור גרבילים-גורת גרבילים-אדם מפורסם-גרביל מפורסם - משחק שהומצא על ידי השטן ונותר בשימוש עד היום. כיום, עם ההתמעטות במספר הגרבילים בעולם, נוהגים רבים להשמיט את הקטגוריות "גור גרבילים", "גורת גרבילים" ו"גרביל מפורסם" ולהוסיף במקומן את הקטגוריה "סססס"ס" (ספר, סרט, סדרת טלוויזיה, סייבר-גיים או סידור תפילה).
  • השייח' מת - משחק בו מנסים השחקנים לחסל את השייח' של יריביהם על ידי שימוש ביחידותיו של השטן: חיילים נכים אשר כמעט ואינם מסוגלים לזוז, צריחים ממונעים אך חסרי הגה שמסוגלים לנוע רק בקו ישר ורציף, אצנים הסובלים מפיגור שכלי אשר רצים באלכסון, סוסים שיכורים אשר נעים באופן לא ברור, וכמובן מלכת האופל המגיעה ממקום למקום במהירות באמצעות התלת-אופן האפל שלה.
  • דם קולוסאלי - משחק מונוטוני וחסר פואנטה להחריד המדמה קרב בין שני צבאות משובטים כדוגמת אלו של השטן. מתאים לחנונים עד גיל 6.
  • מונופול - במשחק זה מנסים השחקנים להשתלט על העולם באמצעות סחר ברחובות של ערים אמיתיות, כגון תל אביב, וכן ערים בידיוניות, כגון פתח-תקוה.
  • סולמות ונחשים - משחק חסר כל ערך אינטלקטואלי המשוחק על גבי מפה שצייר השטן על סמך הקיר החיצוני של ביתו לאחר שאיבד את מפתח דלתו על מנת שיוכל לטפס ולהיכנס דרך הארובה. שני ילדים חנונים אשר מצאו אותה במזבלה החלו להשתמש בה כלוח למשחק מזל, והמשחק הפך ללהיט בקרב כל כיתות א' בעולם.
  • מבוכים ודרקונים - משחק דמיוני לגמרי אותו המציא השטן כדי לענות את השחקנים בהטלת קוביות ובהסמכות על המזל. המשחק נועד כדי לשבש את יכולות ההתקפה של כל מי ששיחק פעם ל"התקפה מרובעת עם חרב ביד". אם זה לא מספיק, עם חץ וקשת ממרחק מטר וחצי...
  • טא קקי- משחק קלפים הנועד להוציא את השחקנים מדעתם בעזרת התאמת קלפי מספרים בצבעים שונים לערימה. המשחק הומצא במאה החמישית לפני הספירה, על ידי ג. יפית אשר חשבה שהמשחק יהיה משחק חינוכי שיצליח במשך כל ההיסטריה. עד היום קהילת הגרבילים העולמית מתנגדת למשחק כי היא הכריזה שהמשחק לא מכבד את זכויות הגרבילים.

ראו גם