עורך דין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ערך זה עוסק במקצוע 'שודד' - למשמעויות אחרות ר' עורך דין - דף משמעויות לכאורה

עורך דין (זכר, בנקבה: עורך דינית, וברבים: עוחדינים) הוא אדם העוסק בכביסה ואספקת בגדים נקיים ומכובדים לפושעים בכל הרמות. כבסנית או כבסן המצליח להתקבל כעורך דין (או דינית) נחשב כעוסק ב"פשעי צווארון לבן", ובעל "ידיים נקיות", ולכן המקצוע נחשק בקרב בכירי הפשע בישראל ובעולם.

מקור המושג

עורך דינית נוטריה, בתמונה מצעירותה כמלקת הכיתה.

תמונה זו, לכאורה, מוצגת מימין לטקסט, כפי שניתן להיווכח מעריכת הערך ולפי הוראות כל דין. אין התמונה נוקטת צד מסויים, אך עם זאת התמונה מביעה את דעותיה הימניות קיצוניות ורצונה בשלום עם בטחון שמתחרז עם לבנון וגם בלון.

כמו כן, ומבלי לפגוע בכל זכות, שיפוי, פיצוי, ציפוי, פיצוץ, סיוע, רפואה, או היקש לוגי כל שהוא, בין שיש בו קום עשה ובין שאין בו, תמונה זו מכיוון שהיא אסופית מהויקישיטוף, אין איןעליה ואיןעליה איןזכויות או איןיוצרים, ויחד עם זאת היא תומכת במאבק למען שוויון זכויות היוצרים, במידה שאין הדבר פוגע בחוק, או בהכנסות כחוק מהצד

במקור בספרות המשנה: "עורך דַּיָן" כלומר מי שמסדר את הדיון המשפטי עבור השופטים (שנקראו דיינים).

הזהרו מעורכי הדיינים... (אבות פר"א מ"ח)

בתקופה מודרנית את המושג חידש משה דיין כשערך לבנו ברית מילה וקרא לטקס "עריכת דיין".

גורלם

מבלי לפגוע בזכויות כל דין, כיום, בעקבות מחקר מדעי, ידוע שעורכי דין סופם בשאול תחתיות, בהמשך להדרדרותם המוסרית מאז סיום בית הספר התיכון - לכאורה. במחקר שנערך באוניברסיטת בור-שמן (שמה העברי של אוניברסיטת בִּיר-זֵית) אשר עקב אחר המשפט המפורסם במאה ה-13 בעניין "הסדק שבקיר" (ראה להלן: "משפט סדק"), התברר שללא יוצא מן הכלל, עד האחרון שבהם, ומבלי הותר ספק, לאחר מותם, מגיעים כל העורך דינים לגהינם. אך מכיוון שחל חוק איסור פרסום לעורך-דינים, הם שינו את שם המקום מ-"דהינום" שמשמעותו מקום התכנסות עורך-דינים בארמית, ל-גהינום - שמו של ארגון הגג של מוסדות המשפט והצדק.

משפט סדק

משפט הסדק שבקיר או בשמו העממי משפט סדק - הנו דיון משפטי מפורסם שנערך תקופה קצרה לפני ימי הביניים.

בשלהי המאה ה-13 עקב ריבוי הפשעים בעולם, להבות הגהינום החלו גוברים, ובעקבותיהם הייתה התאדות יתר באוקיינוסים, והחלה "תקופת הקרח הקטנה" - עם חורפים קשים וארוכים מהרגיל, עננות גבוהה וראות לקויה. תקופה זו נקראת בהסטוריה העממית: "ימי הביניים החשוכים", שנמשכו עד להופעתו של המדען והוגה הדיעות רנה סאנס.

בעקבות התגברות הלהבות, נתגלו בקיעים הולכים ומתרחבים, בחומה המפרידה בין הגהינום לגן עדן - להלן הכותל. הצדיקים בגן עדן דרשו משפט הוגן, ואכן זה נערך בקיץ אותה שנה. הם טענו שאינם יכולים לנשום מהעשן והזיהום, ושהחום כבד כל כך עד שהם מבקשים את נפשם למות. המשפט נמשך מעט יותר משבע שנים, אך טענות הצדיקים על עינוי הדין לא נשמעו בתקשורת - שכבר אז נחשדה בקשרים עם העולם התחתון. לבסוף הגהינם ניצח.

המחקר החדש, בעקבות תעודות שנתגלו ומסמכים שהותר לראותם לראשונה, הוכיח שניצחון זה, אשר נותר בגדר תעלומה משך יותר מ-700 שנה, אין להסבירו אלא בכך שהעורך דינים השמימיים היו כולם מן הגהינם, גם אלו שיצגו את התביעה מצד גן עדן. המסמכים נאספו ממרתפי הגהינם בספרד (ספריית האיןקביזציה), גרמניה המזרחית (ארכיב המשטרה החברתית לאומית), אוקריינה (ארכיון חמלניצקי) ובריה"מ (מהמוזיאון לחופש ותרבות ע"ש לנין, בסנקט פטרבורג).

חוק שימור האנרגיה

המלחמה נגד חוק שימור האנרגיה עדיין קיימת. פרסום החוק גרם למהומות במדינות רבות בצפון אפריקה (מדינות ערב לשעבר) על ידי צעירים (ערבים לשעבר) ובנס ציונה. לאחר טיפול של עורכדיניות מהאיןביסי הוחלט שהשגריר שנרצח התאבד בעצמו, ושמדינת ישראל אשמה. הבית הלבן מסר שהוא כרגע בצביעה, ולא יכול להגיב עד אחרי החגים. בית המשפט העליון קבע שהמנדט על המדינה קצוב בזמן, ויש למסור אותו בצורה מסודרת לסין. הציבור הישראלי קנה את הסיפור מראש, והתקשורת יצאה במסע ניצחון במקום תעמולה עם המוטו: בהונג קונג יש כלכלה נכונה. ועדת השמות העירונית של נס ציונה תקבע שם חדש למדינה כי הסינים לא יודעים להגיד ריש ולמד, ובישראל יש את שניהם. בתוכנית גם מיזוג כלכלי עם הלשות הפרשתינית. הובטח שרק המתונים ישתתפו בחגיגה, וועדת הקישוטים של האו"ם תשגיח. צ'אק נוריס הוזמן אבל בדיוק יש לו תור אצל הרופא שיניים. (רופא השיניים שלו צריך עקירה בארבע השיניים הקדמיות)

במסגרת הסכמי השלום שפרצו בעקבות חוק שימור האנרגיה הוחלט שצ'אק נוריס יעקור את הישובים וימסור אותם לסינים. המתנחרים יוכרו להחריט אם רהישאל בסין או רהגל רקנדה. העולכדינית של המתנחרים התנגד למהלך, אך שוכנע לאחר דיון אפלטוני עם צ'אק. הוסכם שמר נוריס יעיר את אריאל שרון, וזה יכבוש את ניו יורק ויכריז עליה כחלק אורגני וריבוני של מדינת ישראל ההיסטורית. בכך תיפטר באחת בעיית הירידה מהארץ וגם בעיית התפוצה של הארץ. מהארץ נמסר שמנוע מהם להגיב, ויש לפנות לעורכדינית שלהם בכל עניין ודיל.

למי שלא עקב, חוק שימור האנרגיה נקבע אחרי שהרב הצדיק הגאון רבנו יצחק אייזיק ניוטון הצליל החדש, הפטיש הגדול, נפל מראש העץ על תפוח. מחית תפוחי העץ נשמר לאורך יותר מחמש מאות שנה ושימש את צה"ל גם במלחמת ששת הימים וגם במלחמת יום כיפור (שאז לחיילים היה אסור לאכול אותו אבל לא בגלל שפג תקפו). וכל השאר הסטוריה.

משפטים ידועים וציטוטים מפורסמים של עורך דינים

 • השימוש בלשון זכר הנו לצורך הנוחות בלבד, והציטוטים המובאים להלן הם(ן) מתאימים(ות) לזכרים ולעורכדיניות כאחד.
 • לכאורה, תוך גילוי נאות, ו/או מבלי לפגוע בזכויות כל סעד ו/או ריפוי, דא עקה - אין עורכדין המכיר משפט עברי.
 • {מיזמים: ויקיעורכדינית בארמית}
 • ציטוט זה מוגן בזכויות יוצרים
 • אזהרה חמורה: ציטוטים על עורכי דין או ציטוטים של עורכי דין שייכים לחברת מיקרוסופט. אין להעתיק לשכפל או למסור את המפתחות.
 • ציטוט זה מכיל 70% פרי לפי התקן
 • ציטוט זה עלול להכיל בוטנים
 • ציטוט זה כשר למאכלי בשר עם חלב
 • ציטוט זה כשר למאכלי כלב בלבד
 • בקריאת ציטוט זה הנך מסכים לתנאי השימוש
 • בקריאת ציטוט זה (להלן "הציטוט") הנך מסכים(ה) שהנך האחראי(ת) הבלעדי(ת) לכל תוצאה(ות) ו/או השלכה(ות) והחברה מסיר(ה) מעצמה(ו) כל אחריות(ים)
 • איש אחד רצה להיות עורך דין
 • האמא היהודיה של צ'אק נוריס רצתה שיהיה לה בן עורך דין. אז יצא צ'אק נוריס

עורכי דין מפורסמים

עורכי הדין ובית המשפט הגבוה לסדק

מכיוון שרוב העורך דינים הם נמוכי קומה, והיו רוצים להשקיף על העולם ממגדל השן, בנו במקום הגבוה ביותר במדינת תל אביב את בית המשפט הגבוה. דא עקא שנבע בו סדק. הסדק הנובע מבית המשפט הגבוה זורם במורד הנחלים ומזהם אותם, דרך מי השתייה, ומשם לכל הבתים בישראל. תופעה זו נקראת סדק חברתי.

אל בית המשפט הגבוה מטפסים העורך דינים, בתקווה לראות משהו מהנוף. אך עקב טעות דפוס, בתכניות האדריכליות חלה טעות, והותקנו מסכי מחשב ישנים עם חלונות XP, במקום חלונות אל הנוף. מכיוון שחברת המחשבים מיקרוסוף הפסיקה לתמוך במערכת הפעלה זו, זמנית לא ניתן לפתוח את בית המשפט, נא להמתין לטכנאי, ועמכם הסליחה. לעניין תלונתכם מתאריך תשעה באב תשס"ז, אין בית המשפט לכאורה ומבלי לפגוע בזכויות, מבין בענייני מחשבים, ואל לו להתערב בתחום לא לא. זלמן: נא לתקן, צריך להיו לו לא. עדנה. לו לא. עדנה.

קישורים המכונים "חיצוניים" (להלן 'קישורים חיצוניים')

הערות שוליים לכאורה כחוק

מקום זה נועד להערות שוליים, ולפי תיקון 531/תשל"ג א', אין להסירו ללא חתימת עורך דינית נוטריה בשלושה עותקים. השימוש בלשון זכר, הרשומה כאן מציינת גם לשון עגל. אין בשורה זו להוכיח על יחסי עובד מעביד, יחסי מובטל ופקיד לשכת התעסוקה, או יחס צונן ומתנכר של שורש שתיים כפול פיי לשבע וחצי.

הערה שולית: אם הקישור לדף הפירושונים בראש עמוד זה אינו עובד, לא יואיל ללחוץ עליו עם העכבר. ובזאת יצאנו ידי חובת ההודעה לציבור, ואנו את שלנו עשינו.