פרנקנשטיין דבילנו רוזוולט

From איןציקלופדיה
(Redirected from פרנקנשטיין)
Jump to navigation Jump to search
"הייתי צריך לבקש ממנו לשבט אותי"
~ שבתאי צבי על רזוולט
" מה זה?"
~ שבתאי צבי על ישו

פרנקנשיין דבילנו רזוולט היה אחד מנסיכי מועצות הברית המפורסמים ביותר, והיחיד שכיהן במשך 16 שנה. פרנקנשיין שלט ביד רמה במועצות הברית והיה ידוע כדיקטטור עריץ ומתוחכם. ידוע גם בכינוי FDR שזהו קיצור של שמו. עד היום השילטון במועצות הברית נקרא שילטון "FDRאלי", על שמו.

ילדותו המוקדמת

פרנקנשטיין נולד בגרמניה בשלהי המאה ה-19. מילדותו הוא אובחן כתלמיד מצטיין וכחנון. לצערו לקה בילדותו במחלת הפוליו ממנה סבל כל חייו. הנסיון לפתור את בעייתו הניעה את פרנקנשטיין להתעסק בתחום ההנדסה הביולוגית. בגיל 18 הוא פנה ללימודי הנדסה ביולוגית באוניברסיטת ברלין, ובשנת 1932 קיבל תואר ד"ר. ד"ר פרנקשטיין התחיל במחקר לפיצוח הגנום האנושי ויצר אב טיפוס שנקרא "מר הייד". מר הייד היה אדם כוחני ואכזרי ורזוולט נאלץ לברוח מפניו למועצות הברית. מר הייד השתלט על גרמניה והפך את שמו להיטלר. חסידיו היו קוראים לו "הייד היטלר" בכדי להזכיר את שמו הישן.

ד"ר פרנקנשיין במועצות הברית

עם הגעתו למועצות הברית הבטיח ד"ר פרנקנשיין להמונים שהוא ינצח את היטלר, שהרי הוא יצר אותו. האיכרים הבורים במועצות הברית מינו אותו פה אחד לנסיכם. ד"ר פרנקנשטיין השתמש בכל ידיעותיו בביולוגיה על מנת לעצור את המפלצת שיצר, אבל ללא הועיל. בלית ברירה הוא פנה לבן דודו אלברט פרנקנשטיין שסיפר לו על הפצצה האטומית שיכולה לחסל את היטלר. כמה דקות לפני הטלת הפצצה החליט פרנקנשטיין רזוולט להתאבד, בכדי "לפרוש בשיא". את הפצצה זרק ממשיכו הארי פוטרומן

הקודם:
הרברט הו?
דביל מועצות הברית
1932-1945
הבא:
הארי פוטרמן