איןציקלופדיה:צמרירי

From איןציקלופדיה
(Redirected from צמרירי)
Jump to navigation Jump to search
Bouncywikilogo.gif
אזהרה: ערך אמיתי

עקב אילוצים שונים בהם נתקלה מערכת איןציקלופדיה, ייתכן שדף זה מכיל עובדות אמיתיות במינון העולה על המותר על פי חוק. מערכת האיןציקלופדיה מבקשת להבהיר כי היא אינה אחראית לכל נזק שייגרם כתוצאה משימוש בלתי מבוקר בעובדות הכלולות בערך זה.


מה זה ערך צמרירי?

ערך צמרירי הוא ערך המכיל מעט מאוד תוכן (בסביבות פסקה או שתיים), והוא בד"כ מספק מידע לא ממצה על הערך עליו הוא נכתב. כתיבת ערכים צמריריים נחשבת תופעה שלילית באיןציקלופדיה, כמו גם כתיבת קצרמרים בויקיפדיה, מאחר והיא יוצרת מצב בו מתקיימים ערכים קצרים, לא ממצים, המורידים את הרמה של האיןציקלופדיה. אם נתקלת בערך שלדעתך עונה להגדרה זו, אנא הוסף את התבנית: {{קצרמר}}, התוצאה:

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא צמרירי. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.
צמריריות בשפע.

מתי ליצור ערך צמרירי?

רצוי מאוד להימנע מיצירת ערכים צמריריים בכל צורה שהיא. כאשר אדם קורא ערך ונתקל בקישור אדום, הוא כבר מראש יודע שהערך לא קיים ולכן אין סיבה להיכנס אליו. לכן, כאשר כותבים ערך צמרירי אותו קורא רואה קישור הצבוע בכחול, אך כאן נוצר מצב לא נעים, מאחר ואותו קורא ציפה לקרוא ערך איןציקלופדי, ובמקום זאת נכנס לדף שכתובים בו שניים שלושה משפטים במקרה הפחות טוב, ופסקה וחצי במקרה הטוב.

ישנם מקרים בהם אין צורך להרחיב על הערך, והוא יכול לכלול פסקה אחת ולא להיחשב ערך צמרירי. אך בפועל באיןציקלופדיה אנו לא כפופים לעובדות ולכן מצב כזה בו קיים ערך שלא ניתן להרחיב עליו מעל פסקה וחצי כמעט ולא ייתכן.

כיצד להימנע מיצירת ערך צמרירי?

בראש ובראשונה, אל תמהר לכתוב ערך חדש. אם יש לך רעיונות, נסה לחשוב קצת ולארגן אותם מבחינה לוגית. עזרה בפיתוח הנושא ניתן למצוא בקטגוריה - צמרירי.

שנית, השתדל להיות סבלני בעת כתיבת הערך. אם נגמרו לך הרעיונות, לא נורא. אתה מוזמן להעתיק את מה שכתבת לתוכנת Word ולשומרו על שולחן העבודה, או אפילו בעזרת תכנת WordPad ולהמשיך לכתוב אותו בהמשך, עד שיהיה מוכן לפרסום. תוכל גם להכין רשימה של נקודות לכתוב עליהן, ולעבור על רשימה זו תוך כדי כתיבה. כך שבסופו של דבר התוצאה תהיה ארוכה וממצה.

בדוק את עצמך. אם הערך יצא קצר ממה שציפית? או בכלל, האם שכחת משהו? האם ניתן להוסיף? ארגן את הערך מבחינה נושאית. לדוגמא אם כתבת ביוגרפיה על אדם כלשהו, פרק אותה לנושאים, כגון ילדות, התבגרות, הצטרפות לארגון זה או אחר, תרומות וכן הלאה. במידה והערך יצא קצר מדי נסה לפרט ולהרחיב בכל אחד מתת נושאים אלה, כך שיתקבל ערך ארוך יותר.

אם איבדת תקווה, שים את הערך בבנק הרעיונות כך שאדם אחר יוכל לפתח אותו לידי ערך איןציקלופדי. תוכל גם כן בהמשך לערוך אותו בעצמך.

‏‏