שלטון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Osama binzona.jpg ערך זה מבוקש על ידי הרשויות של איןציקלופדיה!
ערך זה נולד מתוך בקשה של איןציקלופדיה בגלל היותו ערך פופולארי וסאטירי במיוחד. כן כן בטח, חרא של ערך, מי כתב אותו?! רק שנייה זה עדיין כותב? אהה ... אממ... לא אמרתי שום דבר! יופי של ערך! באמת!
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך היא: יש צורך לגמור ולהאריך וגם לא מצחיק. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

שלטון הינו צורה מסוימת של עליונות על אנשים אחרים בה האנשים העליונים מערובים בחייהם של אנשים שלא נמצאים בגדר השלטון ומסדירים את חייהם בעזרת חוקים חסרי משמעות.

השלטון בימי האדם הקדמון

ראו ערך מורחב - אדם קדמון

ציור מערות מתקופת האבן המציג איש המנסה לשלוט על חבריו

בתיעודים שנתגלו במערות לפני 100,000 (תקופת האבן הקדומה) נראה כי לאדם כבר מימי קדם היה צורך לשלוט בכול דבר: באישתו, כלביו, ילדיו (למרות שבאותה התקופה לא היה כול כך הבדל), בחבריו ובשמש. כאשר אף אחד לא יכל לשלוט על אף אחד מהאנשים הללו, פנו האנשים לאל גדול ושליט מאבן, שאמר להם מה לעשות. לרוב האל לא החזיר להם תשובה, לכן הם פשוט התנהגו כמו מטומטמים.

לפני 90,000 (תקופת האבן התיכונה) הגיע גזע חייזרים מתקדם לכדור הארץ על מנת לגנוב ממנו חוברות פורנו משאבים חיוניים וראו את הגזע הנחות שחיי שם עכשיו. החייזרים צחקו על בני האדם והפכו אותם לעבדים שלהם. כעת בן האדם הבין את מהות השלטון והדיקטטורה. השלטון בחייו של האדם הקדמון היו הכרחיים ליצירת חברה מסודרת, או סתם בסביל להתעלל באנשים.

שלטון בימי הביניים

בימי הביניים הומצאו כבר צורות שלטון יותר מסודרות וטובות. למרות זאת, השלטון היה כה טוב עד שעל כול יומיים וחצי הייתה מהפכה. בימי הביניים השלטון היה מעצבן מאוד עבור האנשים, ולדעתם של מומחים זה ניהיה ממש מעצבן שאיזה חש ת'צמו אומר לך מה לעשות.

בימי הביניים הומצאו המון שיטות על מנת לעקוף את שלטון המלוכה:

אנרכיה

שלטון שחל בייחוד על מטאליסטים ופריקים. שלטון זה הוא בעצם חוסר שלטון, חופש מוחלט לגמרי. אנשי חוק ופילוסופים מעצבנים החליטו כי שלטון האנרכיה פוגעת בחברה, אבל מי מקשיב להם? פילוסופים אחרי הכול.


Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על שלטון.