9גאג

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "9גאג" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.


"מה זה החרא הזה?"
~ שבתאי צבי על 9גאג
"איזה שם עמוק ומקורי!"
~ מבקר אמנות מודרנית על 9גאג
"למה אין שם תמונה שלי? חילול קודש!"
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה מסובבת) על 9גאג


9גאג הוא אתר אינטרנטי הנועד לגרום לאנשים לבכות את הקיבה שלהם החוצה. האתר נוסד בשנת ע"י אדם בשם. מקור השם "9גאג" הוא בסיפור הנודע "זהבה ותשע הברווזים".


ראשית הדרך

בתחילת הדרך מייסד 9גאג בנה את האתר בתור מעין בלוג שלו, שבו הוא מעלה תמונות שהוא חושב שיכולות להרוס לאנשים את היום, ואז שולח קישורים של האתר שלו לכולם בצורת מכתבי שרשרת כך שכל מי שנכנס בתמימותו בוכה למראה התמונות הנוראיות שבאתר. כעבור זמן מה הבין מייסד האתר שהתמונות הזוועתיות שלו הורסות את האינטרנט ושאף אחד כבר לא אוהב אותו, לכן הוא מצא שיטה תחמנית למנוע מדבר זה לקרות: הוא אסף 12 מאמינים שלו ונתן להם את הסיסמא למנהל האתר כך שיוכלו לפרסם תמונות משל עצמם. כך אף אחד לא יכל להאשים אותו כבר ואף אחד גם לא ידע מי הם שניים-עשר המאמינים שלו, ולכן לא יכלו להתעצבן על מישהו ולכתוב עליו תגובות כועסות.

הבגידה הגדולה

לאחר מה שנקרא "תור הזהב" ב9גאג, שבו שניים-עשר מאמיניו של מייסד האתר השרו טרור על כל מי שנכנס לאתר שלהם, הגיע אירוע איום שעד היום מדברים עליו בתור אסון מגדלי התאומים של 9גאג, באופן פיגורטיבי כמובן. אחד המאמינים של מייסד האתר, ששמו לא במקרה יהודה איש קריות, החליט יום אחד שנמאס לו משלטון הטרור של איציק מייסד האתר (כן כמו שכולם יודעים את 9גאג ייסד ישראלי וכולם שם ישראלים..) והוא בגד בו. בחדשות דיווחו על כך כל הזמן - הפגנות, פיגועים, אינתיפאדות ועוד - כל זאת מפני ש... רגע, מוסרים לי באוזנייה שזה היה בכלל בראש שלי ולא בחדשות... לא חשוב, כל זה היה בגלל שיהודה נתן את הסיסמא של ניהול האתר לרומאים והרומאים הפיצו את הסיסמא ברחבי האינטרנט וכך כולם ידעו את הסיסמא לניהול האתר וכולם יכלו להעלות תמונות.

תור החרא של 9גאג

לאחר תור הזהב והבגידה של יהודה, כולם יכלו להעלות תמונות ואיזה תמונות שהם רצו. לכן, במקום תמונות מגעילות של איציק הרשע - העלו תמונות יפהפיות ובדיחות מצויירות מצחיקות ומרגשו-... טוב נו בסדר, לא באמת, כל הזמן עכשיו מעלים ממים לא מצחיקים ורייג'קומיקס מפגרים, אבל הבנתם את המסר.. מדענים קראו לתקופה זו "תור החרא של 9גאג" בלי שום סיבה מוצדקת. נראה לי. שאט צריך את ויקיפדיה בשביל זה... חשבתי שבחיים אני לא אצטרך להשתמש בזה כמקור מידע, אבל הגיע הרגע המייאש...

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על 9גאג.


כיום

כיום אנשים מעלים לאתר תמונות וקומיקסים לא מצחיקים בעליל הגורמים לשאר משתמשי 9גאג לבכות, ובכך לגרום להם לתחושת כעס ורצון להתנקם במי שגרם להם להיגעל ואף להקיא מהבדיחות הגרועות שלהם, בכך שהם יעלו בדיחות עוד יותר גרועות משלהם, וכך לאט לאט 9גאג הופך למקום פחות ופחות סימפטי.

האיום על איןציקלופדיה

איןציקלופדיה ו9גאג היו מאז ומעולם אויבים מושבעים ומתחרים תמידיים. יש האומרים כי 9גאג בעצם הרג את איןציקלופדיה, מכיוון שמאז ש9גאג החל לצבור פופולאריות, הוא עשה LEECH SEED על איןציקלופדיה וכל תור הוא שאב לה חיים. זאת ועוד, זה היה סופר-אפקטיבי! בשנת התשתו"ק איןציקלופדיה החליטה לתבוע את 9גאג על גניבת לקוחות ועל תכנים המעודדים הומוסקסואליות והתנגדות למשטר. הגיע הזמן חחח. 9גאג כתגובה הגביר את המהירות בה מפרסמים תמונות על ידי פיברוק ריפוסטים מגעילים והשתלת ממים מפגרים שיעזרו לסחוט עוד אנשים לפרסם תמונות, וגם החל גל של פרסום אגרסיבי של 9גאג (לערך המורחב ראה: שינויים בפייסבוק שגרמו ל9גאג להופיע על הוול/טיימליין של כל מי שמעורב ב9גאג). איןציקלופדיה כתגובה פרשה בצורה לא פורמאלית וכיום אני היחיד בערך שגולש בה... אה ואתה חח.

10גאג

בשנת 666 לא קרה כלום. בשנת 2010 כמה ישראלים שהיו חברים של איציק (לא המייסד, איציק השני) שהם רוצים לבנות אתר 9גאג משלהם. עם משחקי קלפים ופרוצות. למעשה, שכח ממשחקי הקלפים. (אתם רואים ילדים כשאתם מכורים מדי ל9גאג אתם מתחילים לדבר בשפה של 9גאג...) כך נולדה ההמצאה 10גאג, או תןגאג. 10גאג הוא מעין חיקוי ישראלי של 9גא-.... רגע גם 9גאג זה ישראלי. אני מבולבל... לא משנה, בעיקרון מה ש10גאג עושה זה חיקוי גרוע/מעולה של 9גאג. יש האומרים שהוא טוב יותר, יש האומרים שהוא גרוע. אני אומר: . התגובה של 9גאג לאתר היא: "מה זה בכלל 10גאג?" ולאחר כניסה לאתר: "אהה חח טוב שיהיה להם בהצלחה עם זה."

עליות ומורדות בהיסטוריית 10גאג

מאז ומתמיד היו גורמים אנטי-ציוניים פעילי ימין קיצוניים שמאלניים שרצו להכחיד את האתר. ד"ר וויליאם א. ג'תרו, מומחה לדממולוגיה, מתנגד ל10גאג בטענה ש:"אני שונא דרד-... מימים!" עוד ועוד טמבלים שסוגדים לתורתו של ג'תרו עזרו לו בביצוע פעולות הטרור שלו כנגד הממים, ולאלה הצטרפו משתמשי 9גאג פנאטיים. 10גאג, בניסיון להלחם בהם, בנה מחולל, שבעצם מיירט את כל הממים הגרועים שנורים לעבר ישובי עוטף עז-... אה שיט טעות בערך. לאחר המחולל, נבנו עוד ועוד עזרים שלא ידועים ל9גאג במטרה לשמור על גורם ההפתעה במלחמה. ...בעיקרון חוץ מהכמה דברים האלה שאין ב9גאג אין הרבה יותר מדי פוסטים מצחיקים ב10גאג, אולי כמה ממים ייחודיים (או ניסיון עלוב לתרגם ממים).

יחס ליהדות

10גאג רואה עצמו אתר מסורתי ומאמין, והוא מקדיש יחס מיוחד לחרדים, כמו גם שהוא מראה עדיפות ברורה ל-Yes, החברה היהודית-קתולית הידועה לשמצה, על-פני HOT, החברה האנטישמית שמשום יותר טובה ממנה (טוב כולם יודעים שהיהודים הם עם נחות ושהגזע הארי הוא המועדף. זה אפילו כתוב בספרי ההיסטוריה שלי מכיתה ח', בתור ציטוט של מנהיג העם הגרמני העליון) עם זאת, 10גאג הואשם על יחס מכפיר ליהודים וקריאה לניאו-נאציזם. כמה מהנימוקים להאשמה חמורה זו היא שהפוסטים הגרועים גורמים למוח הפצפון של היהודים לדלוף מהאוזניים שלהם ולעיני התןגאגרים המסכנים לעלות באש ולהתפוצץ למראה הפוסטים הגרועים שבאתר. 10גאג הפריך השערה זו בכך שאמר: "לא רק יהודים צופים בפוסטים אלה, אלא גם מוסלמים נוצרים ואחוז ניכר של אתאיסטים שבאו לצחוק על האתר, ולדאבון מייסדי האתר - נספו במהלך מעשה זה.

ראה עוד

פורנו.

אני מתעקש.