בגרות במתמטיקה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Nurv.jpg ערך זה נשלט על ידי ארגון המורים,הסתדרות המורים ובני גורן
מומלץ מאוד:
  • לא לצחוק כאשר המורה מסתובב - יש לו עיניים בגב!
  • לא לצחוק\לגחך\להעביר פתקים בקריאת הערך - הוא את שלו כבר עשה!
  • לא להתפרץ לדברי חברך.
  • לא להיות שמח/מאושר או להביע כל רגש כל שהוא

כל מי שיעבור על אחד מהחוקים ישלח למשרדו של המנהל

הבגרויות במתמטיקה הומצאו ככל הנראה ע"י בנימין גורן המטביל וחברו נושא בשורת האל גבריאל יקואל השישה-עשר שהיו חברים באחוות "הטריגונומטראים המתוסכלים בע"מ" (באחווה, החבר'ה קראו להם בני וגבי), בשנת 60 לספירה הנוצרית (ובשנת 4500 לפי הספירה הצ'רקסית). מטרת בגרויות אלו היא לאמלל כל נער שלמד בבית ספר תיכון באשר הוא.

ההיווצרות

רבים טוענים שבגרויות במתמטיקה נוצרו כנראה מפאשלה שקרתה במעבדתו של הפרופסור בעל התואר השני אהרון אספיס (עוד חבר של בני וגבי). הבגרויות במתמטיקה היוו אסון בינלאומי והשני בגודלו לאנושות (הראשון היה הסתננותה הבלתי חוקית של ג.יפית לטלוויזיה המסחרית בשלהי המאה ה-20), מכיוון שבגלל בגרות זו, אולץ בכוח משרד החינוך לבטל לצמיתות את הבגרויות בשל"ח וחינוך תעבורתי.

בני וגבי איימו על שרת החינוך לשעבר, מסעודה לינדנשטראוסברגר (הלא היא טובה'לה חסין), שאם היא לא תבטל לאלתר את מבחני הבגרות בשל"ח ובחינוך תעבורתי, הם יקחו לה את החוכמה הרבה שלה למוחם ע"י כוחות העל, ואכן בגלל סירובה, השניים לקחו לה את החוכמה (מאז ועד היום לא אין לטוה'לה חכמה).

מידע

יחידות

בדומה למקצוע האנגלית, גם למקצוע המתמטיקה יש יחידות:

תיפעול

הבגרות במתמטיקה עורכת כשעתיים. מחקרים פסיכואנאליטימתמטיים מדווחים כי בשעתיים הללו רבים מן התלמידים חווים נטיות אובדניות לטווח הקצר, או בסלנג המקצועי, "רוצים להתאבד ולתקוע את העיפרון במעי הגס". במעצמה ההשכלתית הראשונה בעולם בדירוגה, בוסניה-הרצגובינה, התלמידים מוציאים את הציונים הגבוהים ביותר במתמטיקה, אחוזים יפים אלו למדינה יפה כמו זו מתפרסמים אך ורק בחודשי אפריל בכל שנה, החודש שבו משודר האירוויזיון (כי רק שם שומעים עליה!).

מידע נוסף

חומר עזר מותר לשימוש:

  • חשיש (מה, אמרתם חומר )
  • מחשבון
  • דפי משבצות
  • וכמובן אייקיו 9000.

שאלות

להלן דוגמא לשאלה ממבחן הבגרות:

השאלה הנ"ל הפכה לבדיחה קומית בקרב אקדמאים שפתרו את המבחן והתלוצצו עליו בצוותא.


ההדים הבינלאומיים של המתמטיקה

בעקבות המצאת הבגרות במתמטיקה, הושמדו בבתי הספר מיליוני תלמידים ביבשת אירופה, רק מהיותם תלמידים, ע"י חיות אדם- המכונים "מורים". לכן הוקם מוזיאון לזכר שואת המתמטיקה בפולין, לשם נוסעים בכל שנה משלחות של תיכוניסטים מכל רחבי העולם, בייחוד מישראל, כי היהודים חוו את טראומת המתמטיקה בצורה הקשה ביותר (לכן היא במקום ה-44).

השלכות ותופעות

בגלל הפופלאריות והאהבה למקצוע המתמטיקה, הוחלט לאשר להשתמש בבחינות הבגרות בבדידים, לאחר שנאסר להשתמש בחשבוניות (ע"ע הדבר הזה של מוכרי מכולת גרוזינים).

ראו גם