גארי יורופסקי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אני ממליצה!"
~ ג. יפית


גארי יורופסקי הוא מדען ומרצה ישראלי, צמח-טורף-יסט מיליטנטי, והנביא המייסד של כת ה"טבעולות".

חייו ותחילת דרכו

גארי יורופסקי נולד בקריית טבעון בשנת 1952. אביו היה אלכימאי אשר ערבב שיקויים וטחן עשבים קסומים ואקזוטיים כגון בטטה. אביו האמין כי יש סגולות מאגיות באכילת דברים שמגיעים מן האדמה, ואף טען כי אכילה מצמח הגזרוס המצויוס יכולה לשפר את יכולתו של אדם לקבל מידע מיסטי מסביבתו דרך כדורי הראייה שלו.
האירוע אשר גרם לגארי הצעיר למהפך בחייו היה כאשר אביו לקח אותו למעבדה שלו. גארי היה באותו הזמן תלמיד צעיר בבית הספר התיכוני שבקריית טבעון (יש כזה, נכון?), בעל ידע בסיסי בכימיה. כשהראה לו אביו את המעבדה, סיפר לגארי סוד: לצמחים יש תכונות מאגיות ויש לשעבד אותם ולנצלם, ולכן קיבל גארי כל חייו אוכל צמחי בלבד. תזונה שערורייתית זו הובילה כמובן למחלת הסרטן, אך אביו לא רצה לקחת אותו לבית חולים, מתוך אמונה שצמחים יוכלו לרפא את המחלה. לאחר שגילה לגארי את האמת המחרידה הזאת, ביקש ממנו אביו לעזור לו לרקוח שיקויים מיוחדים כדי שיוכלו ביחד לממן תרופה (צמחית כמובן) לסרטן של גארי. בהתחשב בכך שעלילת חייו בכלל לא נשמעת מועתקת מסדרה טלוויזיונית מסויימת, גילוי זה היה נקודת מפנה בחייו של גארי. הוכחה:


הסבת הקריירה שלו

בשנת 1941 החליט לעבור הסבה מקצועית מכימאי למרצה "מדופלם" בנושא אקולוגיה וצמחים, ונהיה צמח-טורף-יסט (לערך המורחב - צמח-טורף-יסט)
כצמח-טורף-יסט, החזיק באמונה הפוליטית כי מכיוון שצמחים הם נעלים מוסרית וגופנית על בני האנוש, מותר להם לנצל בני אנוש לצורכי מאכל ונוחות.
עיקר פרסומו הא לו מהרצאה שנויה במחלוקת אשר הודלפה ליוטיוב, בשם "ההרצאה המשעממת וחסרת הפואנטה ביותר בהיסטוריה", ובה גארי שטף את מוחותיהם של אנשים להאמין בצמח-טורף-יזם. רק בודדים צפו בהרצאה עד תומה, ורובם נטרפו במהלכה על ידי עציצי הגלדיולה שלהם.
כרגע הוא נחשב כסכנה ביטחונית בכמה מדינות (ביניהן הרפובליקה הקנדית של אמריקה, הדמוקרטיה הדמוקרטית של איראן הדמוקרטית הדמוקרטית, ברית המועצות, בוליביה ולהלהלנד) בשנת 2004 הוא הוכתר כטרוריסט היהודי הראשון בעולם וקיבל את פרס אל קעידה לאותה שנה.

ההרצאה הידועה לשמצה

הרצאה זו נערכה בתיכון בפאלו אלטו בשם אלווד פ. קאברלי. בהרצאה זו ניסה גארי (ללא הצלחה מרובה) לשטוף את מוחותיהם של התלמידים המסכנים והתמימים להאמין בצמח-טורף-יזם. גארי הראה לתלמידים קטעים מזוויעים שכללו פורנו ירקות וירקות שאוכלים בני אדם בצורה ברברית. גארי הטיף לתלמידים שאכילה של ירקות היא לא מוסרית, מכמה סיבות.
מאות מחקרים מדעיים מוכיחים באופן חד משמעי שהאדם הוא אוכל-כל, ולכן כל שטות שגארי יגיד, כנראה כולם יאכלו אותה, והוא חופשי להמציא איזה בולשיט שהוא רוצה. לפיכך, טענתו שצמחים נועדו לאכול בני אדם היא ודאי אמת. על מנת לבסס את העובדה שהאדם הוא אוכל-כל, הביא את העובדות הבאות:

  • פיזיולוגית, לאדם יש שתי עיניים בקדמת הראש, כמו לשאר אוכלי-הכל הציידים.
  • אבולוציונית, האדם הקדמון אכל תמיד כל מה שיכל להשיג, והוא היה מותאם לכך, כמו שהוא גם היום.
  • בריאותית, האדם לא יכול להתקיים מלאכול רק דברים צמחיים, מבלי לקחת תוספים.
  • תורת הגזע, אותה ניסח הפילוסוף הדגול והביולוג והאנתרופולוג מהגדולים בזמנו אדולף היטלר, קובעת שהגזעים הולכים ככה: צמחים, בני אדם, ואז חיות. אתה, למשל, כבר נחשב תת-גזע. לכן, אין שום דבר המונע מבני האדם מלאכול חיות, ומהצמחים מלאכול בני אדם.

לאורך ההרצאה התעקש שצריכים להפסיק את הניסויים בצמחים ואת אכילת הצמחים, ובמקום זה לעודד שהצמחים יעשו ניסויים על בני אדם ויאכלו אותם (הגיוני, לא?)
בקטע נדיר ומזעזע הנראה בהקלטה המודלפת של ההרצאה, נראה אלמוני מסויים מתפרץ לדברי גארי ואמר שצמחים בכלל לא יכולים לזוז אז הם לא יכולים בכלל לאכול בני אדם או לשעבד אותם. באופן טבעי נמשכה ההרצאה בהוצאתו להורג בתלייה של הנ"ל. תמונות אלה היוו בסיס לכמה מהתגובות הכי נחרצות כנגד גארי.

הסתבכויות עם החוק

בעקבות ביקורות נלהטות על הרצאתו השערורייתית והפגנות ענק שנעשו כנגדו בכל רחבי העולם, החל גארי להסתבך עם החוק. מספר מדינות אסרו את הכניסה שלו אליהן, ורבות עוד עורכות דיונים "דמוקרטיים" האם מותר לגארי להרצות בהן.
בשנת 1995 גארי הואשם בהרבצה לדוב תמים, כאשר הדוב זוכה מכל אשמה על כך שהוא היכה את יורופסקי מתוך הגנה עצמית. מאורע זה רק ליבה את ההתנגדות אליו והאיבה כלפיו בכל רחבי העולם. לטענותיו של גארי, הוא רק "מביע את דעתו הכנה" ו"בכלל לא מסית לאלימות של צמחים כנגד בני אדם".

ביקורות עליו

אנשים רבים ביקרו אותו בחגים, ובעיקר בחנוכה להדלקת נרות. אבל זה לא קשור עכשיו. נמתחו ביקורות רבות, עליו ועל דעתו הפוליטית הקיצונית לאללה. הפרופסור מרדכי ואנונו למשל, אמר בציטוטו המפורסם: "גארי הוא... אדם... אשר ברובו... אכן" (הנהלת איןציקלופדיה מתנצלת על כך שהציטוט של ואנונו הוא חלקי).
הרבה אנשים שנכחו בהרצאה שלו העידו כי ההרצאה שלו "עשתה להם חשק להמבורגר", ככל הנראה מפני שבמהלכה קשר את הנוכחים לכיסאותיהם ואמר שעליהם לחכות 24 שעות כדי שהגוף שלהם "יטוהר" מכל הצמחים שהם אכלו, וכך יוחזר כבודו של עולם הצומח.
בראיונות רבים שנעשו עם גארי, טען כי כל מה שהוא עושה זה "ליידע את הציבור על האמת שהתקשורת מנסה להסתיר מהם... לנסות ולהוציא את האמת לאור." עם זאת, המו"ל של גארי הכחיש את כל האמירות הללו.
בנוסף, בהרבה מראיונות נראה שגארי הוא פטריוט במיוחד. כשנשאל, הוא אמר דברים כגון זה שהוא "גאה להיות טבעוני", "טבעונות זה אצלי בדם, וכל מי שלא טבעוני אני אפוצץ אותו מכות", "טבעונים הם הגזע הנעלה ביותר, אחרי צמחים כמובן". חבריו לשכונה העידו כי כבר מילדותו היה גארי ילד כאפות.
כשנשאל האם הוא אי פעם שיקר בהרצאותיו, אמר גארי את הציטוט המפורסם ביותר שלו: "אני משקר כרגע".

ממותו ואילך

בשנת 2012 קם תא צמח-טורף-יסטי קיצוני, ששם לו למטרה לקדם את הרעיונות "בשר זה רצח", "ביצים זה רצח", "קשקבל זה רצח" וכמובן "קצח זה רצח".
לאחר שכתובות הגרפיטי שציירו זכו לתגובה פושרת, החליטו לעורר תשומת לב ע"י רציחתו של גארי יורופסקי ואכילתו. בשנת 2014 ביצעו את זממם, אך במהלך הארוחה, אותה כינו "הסעודה האחרונה", פרצו שוטרים לדירה בה התקיימה (ככל הנראה אחד המשתתפים היה בוגד). המשתתפים חטפו שוק ונעצרו.

הכנסיה הטבעולית

לאחר מותו התקבצו חסידיו והקימו את "הכנסיה הטבעולית", שהוקדשה למורשתו. חברי הכנסיה ניזונים משניצל טבעול בלבד ומנג'סים לחבריהם (אם אלה קיימים) בלי הרף.

אמונות וטקסים:

  • גארי יורופסקי הוא בן של צמח, שכן אמו (הקדושה תרזה מהוילה) הופרתה על ידי קישוא, ולפיכך הוא נעלה על כל בני האדם.
  • במיסה השבועית מוקרנת הרצאתו של יורופסקי, תוך השתתפות פעילה של הקהל (בעיקר בסצינת התלייה).
  • לפני המיסה אוכלים המאמינים מבשרו שי יורופסקי, ושותים מדמו. ראשי הכנסיה טוענים שמדובר בבדר ודם שנותרו מהסעודה האחרונה, אך הספקנים סבורים שאילו פיסות טופו ועשב חיטה.

לקריאה נוספת

ההרצאה הצולעת של גארי

אחת מהביקורות הרבות שנמתחו על גארי