גרגוריוס יוחנן השלישי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הכל שקר אין יותר אפיפיורים חיסלתי במו ידי את האחרון מהם "
~ שבתאי צבי על אפיפיור


האפיפיור גרגוריוס יוחנן השלישי או בקיצור "אפיפיור" הוא השליט המוחלט של הכנסייה הקתולית עלי האדמות. יש אפילו שיאמרו כי הוא חזק יותר מצ'אק נוריס.

סיפור חייו

האפיפיור הקטן נולד בכפר קטן בליטה 1917 שנים אחרי ישו. בהיותו ינקותה הוא זחל מתחת לשמלתה של אמו מחוסר מעש. בגיל 10 הוא כבר הבין כי תחליטו בחיים היא להיות אפיפיור ולכן אילץ את הוריו לשולחו לבית הספר הגדול לאפיפיורות בפאתי הבירה.

גרגוריוס היה תלמיד בינוני ומטה, ונושא ללעג מתמיד בקרב התלמידים (בגלל צורת ראשו), אך כאשר הציל את המורה לאנטישמיות ממוות בטוח, זכה לאות הוקרה על פועלו. צלב קרס אותו קיבל שימש את גרגור להכנס לארגון הנאצים המחתרתי "אוכלי הסופגניות" . לאחר כמה ביזות ושריפות יהודים חיות, החליט גרגור כי יעדיף לעסוק ברוחני מאשר בגופני ולכן הותיר את ראשות המפלגה בידי היטלר אשר שינה את שמה לאחר מכן.

גרגור הצטרף למגדל ביער שם הוא למד וסיגף את עצמו לעיתים. לאחר כ15 שנות סיגוף ותענית יצא גרגור חבוש שק ושיער פרוע מהמגדל וצעד ישירות לכיוון ותיקן. המסע ערך כ7 שנים, במהלכן הוא כתב מספר שנים ופסקי דת שונים. כאשר הגיע לותיקן הוא דרש מהאפיפיור הקיים (סיינט מייקל ) לוותר על כסאו. גרגור אף שבר את מקל ההליכה של הקשיש והשתין על רצפת השיש המבריקה בכדי לחדד נקודה זו.

מזגו של הנער הצעיר התחבב על האפיפיור הזקן ולכן הוא מינה אותו לבישוף הממונה על מדינות העולם השני (מדינות בין העולם הראשון לשלישי). למרות שגרגור עשה תפקיד זה בנאמנות, הוא ניסה לחסל את הקשיש הזקן באין ספור נקודות שונות במהלך השנים להלן רשימה חלקית :

  • הנאום הגדול בפירנצה = ניסיון לחנק ע"י נחש אנקונדה
  • חג הפסחה של שנת 55 = ביצים רעילות
  • מיסה של בנו של ראש ממשלת לבנון = תינוק תופת
  • שעת סיפור = כלבי פרא

הקשיש הזקן שרד את כל ניסיונות ההתנקשות והעדיף לשכוח ולמחול לגרגור על המעשים.

בשנת 2005 מת האפיפיור הישן (מוות טבעי) וגרגוריוס ירש את מקומו, לאחר שחיסל את הוועדה הבוחרת. כידוע, אחר חיסולם, יוחנן שרף את גופותיהם והעשן העיד על המעשה. עד היום מפורסם הביטוי "עד שיצא עשן לבן" שפרושו- "עד שכל אוביך ישרפו, אמן". לאחר המעשה הוא שינה את שמו לבנדיקטוס והאשים את גרגוריוס במעשים.

תרומות לדת

האפיפיור התגלה כנכס לאומי עצום. הוא עזר לשקם את יערות הגשם בברזיל ואפילו שאף את הפחמן הדו חמצני אשר תרם לאפקט החממה.

לפני כחודשיים האפיפיור התחרה עם אלוהים בקרב המאה במלון מיראז' אשר בווגאס. לאחר שאלוהים הפסיד בקרב, הוחלט כי האפיפיור חזק יותר מאלוהים. אלוהים פרש לחדרו מרוב בושה ולא יצא משם עדיין, יש האומרים שהוא מדבר בטלפון עם יאיר לפיד.

ראה גם