יאיר לפיד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
נוכל.svg


Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
  • לדבר על שחיתויות פוליטיות
  • להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
  • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
"מה יכתבו על המצבה שלך?"
~ יאיר לפיד רומז לאנה פרנק שגם התור שלה הגיע
"מי יאיר לפיד?"
~ מאיר לפידים אולימפיים
"אני יאיר לפיד!"
~ מאיר לפידים מצהיר מה יעשה באולימפיאדה הקרובה, בעברית עילגת
יאיר לפיד
Yair Lapid, Bamahane issue 12.jpg
לידה יותר מזמן ממה שנראה לכם
Israel Flag.svg תל אביב, ישראל
פטירה לעולם לא!
Sutchafricaflag.JPG פתח תקווה, דרום אפריקה
דעה פוליטית ימין שמאלני
שמאל ימני
שירת/ה בצבא

ג'ובניק

צאצאים אורנה ברביבאי, מאיר כהן, קארין אלהרר
בת זוג לי-היא לפיד (מילולית: עבורי היא מוט בוער)
שר/ת האוצר
כנסות

כנסת ישראל, הפרלמנט השוויצרי, בית הנבחרים האוסטרלי.

מפלגה

יש עתיד (אין!)

פעולות חשובות

לקח כסף מהאזרחים כדי לעזור לאזרחים להרוויח עוד כסף (בגרות במתמטיקה: 7 יחידות + 7 יחידות אנגלית)

פעולות לא חשובות

הקים את קבינט הדיור. כמו שניתן לראות, כעת לכולם יש דירות.

יו"ר מפלגת יש עתיד
פעולות בולטות

הצליח לא לעשות כלום ולקבל 20 מנדטים

פעולות לא בולטות

לא עשה כלום וקיבל 20 מנדטים

ד"ר יאיר לפיד (יאיר לפיד המציא לעצמו דוקטורט) (William Light A-Torch) הוא כוכב יָאוֹי בינלאומי, כוכב הסרט לא רעים בכלל, מלך וראש ממשלת ישראל בפועל. ידוע גם בכינויו "הסיגר המתאגרף" הוא מחשובי גיבורי התרבות הישראלים, ומקור לא אכזב לשירה פופולרית, בעיקר בסגנון המזרחי הקליט. מייסד כת יש עתיד ואביה של מירב מיכאלי (או שהיא סתם נהנית לקרוא לו אבאל'ה).

תולדות חייו

לפיד נולד באינגלנד, טקסס, לאביו טומי, לאחותו הגדולה גל גדות ולג'ינה דייויס, בשנת 1929. מיד עם לידתו החלה המפולת הגדולה בבורסה בניו יורק. אביו קרא לו "בני יאיר" ואמו כינתה אותו "וויל". כשעלה לארץ בסוף שנות הארבעים, עברת את שמו ל"יאיר לפיד", מה שלא התקבל על דעתה של אמו, שהתאבדה מיד עם קום המדינה. כבר אז, לפיד כינה את עצמו "צנוע, מקסים, חתיך, מדהימושי, אדיר, חכם ותמיד שולט על כעסיו". למרות שהיה רק סנוב עלוב.

לפיד השתתף במלחמת העצמאות והפסיד בה, אך בשל התערבותו של שמעון פרס ומתוך רחמים, הוחלט להעניק לו תפקיד כפרס ניחומים. בין התפקידים שהוצעו היו: יושב ראש הרשות הפלסטינית, מנכ"ל חברת החדשות, ובעלה של ליהי. עוד אפשרות הייתה לבחור בוילון הסגול. לפיד בחר באפשרות הרביעית, אך התברר שמדובר בדחליל, ולכן הוא התחרט והחליט לקחת את ליהי.

במלחמת ששת הימים הוא שימש כנהג בוס במטוס של דן חלוץ, ולקח אותו לגיחות הפצצה במצרים, בירדן, בסודאן ובנמיביה. בזמן שחלוץ התעסק בהפצצה, לפיד נהג לשוחח עם המקומיים שיחות קצרצרות, בגלל קוצר הזמן והעובדה שהם מתו כמעט מיד, ובמהלך שיחות אלו פיתח את השאלון המהיר שבו הוא משתמש עד היום בתוכנית האירוח שלו.

את תוכנית האירוח החל לשדר בטלויזיה החינוכית במאי 1887, עשרות שנים לפני שנולד, אבל היא עלתה לאוויר רק עם קום הערוץ השני, בערך אחרי שתפקיד יושב ראש הרש"פ נתפס על ידי יאסר ערפאת, אביו של אבו מאזן. ליהי בדיוק התגרשה מלפיד (הוא לא מוכן להכין לי טוסט, אפילו שאני בהריון נשמעה אומרת) ולפיד ניסה לחזור לאפשרויות פרס הניחומים הקודמות - שנתפסו כבר כולן. לכן הוא החליט לפרוץ בקריירה עצמאית.

תוכנית האירוח

בדומה לתכנית הכוכב הבא, שמה של תוכנית האירוח לא נקבע עד היום. היא כונתה יאיר לפיד רק בגלל חוסר דמיון משווע של המפיקה, העורכת והבמאית. לא רק חוסר דמיון מעורב בעניין, אלא גם חוסר בעמוד שדרה פמיניסטי, היות ובתוכנית הנקראת על שמו של "גבר" (עלאק. לפיד היה יכול באותה מידה להיות אישה) מנהלות את העניינים אך ורק "נשים" (עלאק. באותה מידה הן היו יכולות להיות הומואים).

לפיד ניסה בשנת 2006 ליצור קשר עם אלוהים בקשר לתוכנית אירוח חדשה שתעלה לאוויר בערוץ החיים הטובים, אך אלוהים לא חזר אליו בקשר לזה. עוד היה ניסיון לתקשר עם השטן, אך גם ניסיון תקשורת זה לא צלח. בשלהי העשור נצפה לפיד בקצה פסל החירות, כאשר הוא צורח נואשות ומחפש מישהו שישים לב אליו.

קריירה פוליטית

בשנת 2012 יאיר לפיד פלש וכבש את מדינת תל אביב בעזרת המיליציה האכזרית שלו הידועה גם בתור יאיר לפיד יאווי חתיך אין עתיד. כנגדו עמדה המפלגה הקומוניסטית הישראלית בהנהגת שלי לנינוביץ' שהגנה בחירוף נפש על מעוזה הגדול בעולם.

ב-2013 הוא נשאב בטעות לתוך הכנסת וכנקמה החליט להחריב אותה מהיסוד, וביבי שפחד ממנו נתן לו להיות קיסר עם אוצר אותו הוא נוהג לחלק לאחותו נפתלי בנט וללשכות גיוס ברחבי הארץ. הוא אף ניסה להטמין את הכסף בכנסיה אך לצערו זה היה מסגד והוא נאלץ למסור להם את הכסף שיינתן לאובמה כתרומה על טמטום בינלאומי והפצת סרטי אימה מעולים על צ'אק נוריס.

כאשר התקבל להיות כשר האוצר בממשלה ה-33, הנהיג את תכנית הקיצוצים והגזרות, שיצרה שלוש מאות אלף עניים, ובעקבות הקיצוץ בביטחון, 400 אלף חיילות מאושרות ששוחררו מוקדם מהשירות הסדיר.

בשנת 2016 החלה חברת קיא להפיץ קטלוג, בו נתנו לנסיך המדליק לעלעל ולבלבל לנו את המוח, ואז הומצא השאלון המפורסם (המבדיל בן קודש לחול) של מי אמר למי (קיאה או יאיר), ומתי. עד היום גם טובי הפרזנטורים של ה- Torch לא מבדילים בין משנתו הדגולה (היו שישה סידרי מישנה) לבין הקטלוג הנעלה של יאיר.

בשנת 2022 הפך יאיר לראש הממשלה הארבעה עשר של מדינת ישראל, בעקבות המרד הגדול שביצעו חברי הכנסת הדתיים כנגד אוּחצ'תו ושותפתו לרוטציה, נפתלי בנט, במחאה על מנהגו של בנט לחבוש את הכיפה שלו על הישבן. מכיוון שכאשר יאיר חובש כיפה, הוא נראה כאילו נחת לו שקנאי על הראש, אין סיכוי שהמרד יחזור על עצמו בעתיד הקרוב.

קריירה מוזיקלית

ערך מורחב - דיסקוגרפיה של יאיר לפיד
  • שירים שיאיר כתב לריטה - שיר אהובת הספן, לבכות
  • שירים שיאיר כתב לרמי קליינשטיין - צעיר לנצח, שריטות
  • שירים שיאיר כתב ללהקת טלכרט - צופה ברסקין
  • שירים שיאיר כתב לירדנה ארזי - שוב בתמונה
  • שירים שריטה כתבה ליאיר לפיד - אל תפחד
  • שירים שדודו זר כתב ליאיר לפיד - שלום לכם (שיר פגישה)

ראו גם

הקודם:
נפתלי בנט
ראש המושחת של ישראל
2022 -
הבא:
חתול חסר אישיות
Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על יאיר לפיד.