הליכה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ההליכה הינה צורת תנועה הנעשית באמצעות תזוזת הרגליים והידיים בקצב אחיד ומנוגד כאשר רגל שמאל תנוע קדימה, יד שמאל תנוע לאחור וכך גם יתרחש בחלק הימני של הגוף. אם נתבונן היטב ניתן לראות כי תנועת ההליכה מזכירה מאוד את צורת התנועה של הקוף אמנם הקוף גורר את ידיו על הרצפה במקום להניע אותן קדימה ואחורה, זהו אחד מההבדלים היחידים בין קופים לבני אדם ולכן יש הטוענים שהקופים התפתחו מבני האדם, הוכחה נוספת לתאוריה זאת היא קופיקו וצ'יפופו שנהגו לבצע משימות של בני אדם כמו צ'יפופו העוזרת וצ'יפופו האחיין.

קצבי הליכה

הליכה בקצב רגיל

הליכה בקצב רגיל היא הליכה שהומצאה בתחילת המאה ה-19 לפני הספירה ע"י הוגה דיעות צרפתי מרוסיה בעל חזון מזרחי בן דת משה בישראל. הוא הגה רעיון זה בזמן שצפה בבנו בן ה14 זוחל על הרצפה עם הראש כלפי מטה ונתקל בחפצים רבים, מה שגרם לו לזעזועי מוח רבים. הרעיון הראשוני היה בניית מתקן תומך לראש שימנע מהאדם להסתכל כלפי מטה לרצפה וייצב את ראשו לכיוון קדימה שיוכל לכוון את דרכו ולהמנע מהתקלות בחפצים בדרכו. המכשיר נבנה ממלכודת דובים בעלת מנגנון הפוך כאשר מרכיבים אותה על הראש. רבים התלוננו כי המכשיר אינו בטוח ולכן הרעיון לא עלה בהצלחה. ולכן הוא פשוט המציא את ההליכה בקצב רגיל.

הליכה איטית

מינים שונים באבולוציה מדגימים הליכה מאוד איטית

הליכה איטית היא נגזרת של ההליכה בקצב רגיל, ישנם הטוענים שלכל אדם ישנו קצב הליכה משלו ואין לשפוט אותו ולומר לו שהוא הולך בקצב איטי, אמנם זה לא נכון. קופים רבים חקרו את התופעה של הליכה איטית והגיעו למסקנה, אך הם לא מדברים בשפת בני אדם ואנו לא יודעים מה היא. לכן אותו הוגה דיעות צרפתי לקח על עצמו לפענח תופעה זאת, והוא גם כן הגיע למספר מסקנות, הליכה איטית בעליל נובעת מאי תנועה אחידה ונכונה של הידיים, אנשים אשר נמנעים מתנועת הידיים והולכים כמו קופים, סביר להניח שילכו בקצב איטי ויומרני. בנוסף עודף במשקל גם הוא יגרום לקצב הליכה איטי, ולכן האמריקאים נחשבים להולכי הרגל האיטיים בעולם.

הליכה מהירה

הליכה מהירה גם היא ניגזרת של ההליכה בקצב רגיל. כושים רבים ידועים ביכולתיהם האתלטיות הרבות ביניהם ההליכה המהירה. את היכולות האתלטיות המרהיבות, הכושים אוהבים להציג בתחרויות האולימפיאדה. אמנם רבים חושבים כי מדובר בגנים טובים המקנים להם יכולות ניתור גבוהות והליכה מהירה, אך אנשים אלה אינם מודעים לכך שהכושים נולדים עם שלוש רגליים במקום שתיים, שתי הרגליים הרגילות ורגל נוספת במפשעה בין הרגליים. לכן כושים רבים קופצים לגובה מהסיבה הפשוטה שהם קופצים עם מוט, והם הולכים מהר מפני שיש להם יותר רגליים מלבני אדם רגילים. האנשים הלבנים נאלצים לעבוד קשה על מנת להשיג את אותם איכויות אשר הכושים מציגים ולכן מעט מאוד לבנים הולכים מהר מאוד כמו הכושים אך כל אדם מסוגל לבצע הליכה מהירה.