פארקור

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פארקור זהו ספורט אתגרי-אולימפי אשר המציאו ילדי הרחוב של מוסקבה כתוצאה מיאוש רב לברוח מהמשטרה הרוסית הקשוחה.


היסטריה

השטן מזועזע עקב תפיסתו "על חם".

הפארקור למעשה נוצר בשנת 665, על ידי שלושה יוונים עליזים, העונים לשם: מיתוס, פיטוס וכוס. ביוון העתיקה היה משעמם מאוד, והמבנים המפוארים נראו מקום מצויין לשחק בו! אז חברינו העליזים החלו לעשות קפיצות מטורפות, וכתוצאה מיאוש החלו לכנות תרגילים אידיוטים אלה בשמות, כגון. יחד עם כך המשוגעים צרפו אליהם עוד ועוד חברים, עד שכל יוון העתיקה התרוסיה (הפכה לרוסים) והתחילה להשחיט את כל יוון, בגלל זה כל הבנים ביוון שבורים. בגלל שהפאקוריסטים הללו עשו את רוב תרגילם באולימכוס, הפך ספורט זה לאולימפי. שנה לאחר מכן, שנת 666, אלוהים והשטן החלו לצאת מדעתם שכולם נהפכים להיות מרוסים למרוקאים. אבל השטן די שמח, כי הרבה הצטרפו לכת הגוטית והאפלה שלו. ואז אלוהים פרץ ללוח הבקרה של השטן, ושלח כדורי אש - בדיוק השטן נכנס לחדר הבקרה, ואלוהים ברח. כולם חשבו שהשטן אחראי למהומה - ובגלל זה שנת 666 היא השנה שבה השטן תקף! ומאז אותו יום מרוקאים לא עושים פארקור!

מקור השם

תהיתם אי פעם למה קוראים לספורט האלילי הזה פארקור? מובן שלא, מכן יתהה כבר, כוסאומו?! טוב למעשה יש שתי השערות מקובלות.

הראשונה היא, שבעצם, אבי אבות הפארקור היה גם כן יווני, ושמו היה הורדוס, לא יודע אם שמעתם עליו, אבל חפיף. אז קיצר, הורדוס החל בתרגילי הפארקור השונים בכל מיני מקומות ליד בית השחר פאר שלו, ובפעם הראשונה שעשה את תרגיל הפארקור, עשה זאת בחניית ביתו, ומכך נובע: Park (חניה) Hurdus (הורדוס), אבל מכיוון שזה היה ארוך מדי ולא קליט, הוא שיבט את זה למילה שאנו שומעים כיום: Parkur. אמנם אינכם יודעים, אך אומרים ליתר ביטחון מיווניםצבניים - פארקהור (Parkhur) ולא כמו שאנו אומרים וכותבים כיום.


קיימת השערה נוספת, האומרת שמקור השם מגיעה מאזור הודו! לפני זמן רב מאוד, נהגו ההודים החופשיים ליחיות בשבטים. מקור השם, מגיע מהשבט הנודע, שבט השפורקרים.השבט מפורסם בכך, שנהג לקיים יחסי מין עם חיות פרא מפריסות אוכף, אך זה לא היה מעשה פשוט! בכדי לתפוס ולאנוס את החיות, היה על השפורקרים לפתח שיטות ציד חדשניות. אז, המציא מנהיג השבט הדגול, פיני שפורקר, את הפארקור.למה דווקא פארקור? מפני שהשפורקרים מאוד מאוד אהבו לקיים יחסי אישות עם פרות, בעיקר ממין זכר, מכאן בא ה"פאר" בתחילת השם.ה"קור", לא נאמר כך עד ללפני מיספר שנים. באותה תקופה, ניקרא הספורט פארקר, משם השבט, שפו-רקר. אבל, השפורקרים ידועים גם בדיבורם הצולע, לכן לא הצליחו לבטא נכון את שם הספורט, והוא שונה בהדרגה לפארקור

המלחמה נגד פריראנינג

ערך מורחב - פרי ראנינג

קיימת מלחמה בין פארקור לפרי ראנינג מי יותר שולט, ומה רוסים אוהבים יותר. הפריראנינג הומצא ע"י חבורת אתיופים מבריטניה כתוצאה מסרט לא מוכר ששמו ספיידרמן,ממנו הושפעו קשות ויש האומרים שהידרדרו למייפל סטורי וסמים. אחרי הסרט,עלתה החבורה על גג ולפתע אחד מהם החליק ומת. החברים בלי לחשוב מיד קפצו למטה ורצו מהר,מכאן השם "ריצה חופשית" כי הם רצו בחופש הגדול,ואהבו לשתות RC FREE. במהלך כל הריצה שכללה את כל התרגילים מהפארקור,רק עם סלטות מעפנות. 3 נדרסו ע"י ערבים ורק אחד נותר בחיים, סבסטיאן פוקאן, וכדי שיזכרו את חבריו המציא את הפרי ראנינג,בדיוק כמו פארקור רק עם סלטות מכוערות,ושם אחר. ממציא הפארקור מאז שונא אותו,יש האומרים שהם אחים,ובגללם אין שלום בעולם,אבל היי,אמרו את זה ילדי מייפל. עד היום רוסים מעדיפים את הפארקור,למרות שבפרי ראנינג יש סלטות,למה? יצאנו לרחוב לשאול פהרקוריסט (רוסי...): השואל:למה פארקור יותר פופולארי מאשר הפרי ראנינג? תשובה: כי ממציא הפרי ראן מעתיקן! או שאולי לא? אממ לא יודע האמת.... פארקור זה שם יותר מגניב? שאלה:מה דעתך על בירות? תשובה:יא גזען מסריח,אני רוסי, ואני לא שותה! לא מעשן! ולא מקלל!

 • כעבור שלוש שניות*

כוסאמק נפלה לי הסיגריה לוודקה!!! עכשיו אתה חוטף מכות!!

מסקנה:פארקור שולט כי השם יותר מגניב,ואל תעצבנו רוסים,כי הם יעשו עליכם את תרגיל הפארקור:"קאט ריפ Cat R.I.P שבו הם מזנקים על חתול תמים/אדם תמים וגזען, ורוצחים אותו בדם קר ואוכלים את בשרו,במקרה שהם חובבי סטייקים טריים.

מונחים מעולם הפארקהור

ילד שמנמן בתרגיל ה-"Lunch".

קיימים כמה מונחים בעולם הפארקהור:

 • קווין קונג (Queen Kong) - שבו רוקדים כמו קוף מפגר על חומה, ספסל או כל דבר אחר ברחוב. (מומלץ על כביש סואן)
 • דאס (Das) - קופצים פשוט.
 • קאס (Cas) - קופצים יותר גבוה.
 • מונקי (Monkey) - משנים צורה לקוף (או שבמילים אחרות מצורה של רוסי לצורה של מרוקאי!), ובעזרת מכשיר טלפורציה עובים לג'ונגל ומתחברים עם טרזנים. (ישנם אשר אפילו מקיימים עימו יחסי מין)
 • לאנץ' (Lunch) - פירושו "ארוחת צהריים" באנגלית. בתרגיל זה הפארקורהיסט מנסה להחליף את ארוחת הצהריים, בכך שיקפוץ מעלייה.
 • בליפ בלופ (Blip Blop) - משחקים במשחק המחשב "בליפ בלופ".
 • וואל פין (Vall Pin) - מלטפים/מחבקים/מנשקים/מזיינים עץ כלשהו או כל דבר מישורי ומוצק.
 • ולדיק (Vladik) - תרגיל שרק רוסים יכולים לעשות (בעצם, כל מי שעושה פארקור רוסי, לא משנה) זה בעצם להסתובב ברחוב, לעשן (הכל), לאנוס, ולעשות כמובן - ביד, ופארקהור.
 • ארטיוםPK - כינוי לפארקוהיסט מצליח ביותר, או לסתם ילד רוסי שמסתובב ברחוב.
 • רול- רול זה בעצם ביוונית "אאוץ'". בהתחלה הרוסים קראו לזה אאוץ'. אחח תמיד שהם עשו רול הם צעקו אאוץ'. אחרי תלונות רבות הורדוס החליט להפסיק לומר אאוץ' כי אנשים מתלוננים על צרחות. ומאז קוראים לזה רול.
 • רופ (Rope) - רופ באנגלית זה "חבל". בהתחלה הפארקוהיסטים היו קופצים עם חבלים. אך הורדוס החליט למכור את החבלים. אז לפארקהוריסטים לא היה מה לעשות אז הם קפצו בלי חבל.
 • קאט ריפ (Cat R.I.P) - הורגים חתול, לקחו מתוך המילה האנגלית המסמלת מוות של נוצרים (רוסים) R.I.P
 • האנג סטאנד (HangStand) -לקוח מתוך המילה Hang באנגלית שפרושה תלייה,

קופצים מגג עם חבל כרוך סביב הצוואר,לאחר המוות,עומדים כמו מפגרים בגן עדן עד שמחליטים להעיף אותם משם לאור התנהגותם המפגרת והמסוממת,וגם בגלל שהם מרוקאים,וזורקים אותם חזרה לגג שממנו הם באו,ברפואה קוראים לתרגיל הזה:"מוות קליני" אך הטרייסרים החליטו שזה שם של אתיופים

 • אנדרגראונד- שכיבה על פסי רכבת בתקווה לצאת מזה בחיים. מה קורנה

קישורים חוצניים

הוכחה שגם איטלקים עשו פארקור, לאחד מהם קוראים רומא!

סרטון המראה את מסורת הפארקור בתימן בלאט

ראו גם