חוק המתרגל השמאלי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
שרון שמאי כותבת את התזה שלה אודות חוק המתרגל השמאלי, בידה השמאלית והשעירה להפליא

חוק המתרגל השמאלי הינו חוק אבולוציוני אשר נתגלה בראשית על ידי שרון שמאי ד"ר לאנתרופולוגיה ומיזנתרופיה מאוניברסיטת שקר כלשהו שביוסטון, טקסס. חוק זה גורס כי עקב חוקי הישרדות החזקים בתורת האבולוציה, כלל מתרגלי ומרצי האוניברסיטאות הגדולות בעולם כולו הינם אטרי יד-ימין, שמאליים.

היסטוריה

שמאי גילתה חוק טבע זה בראשית שנות ה-90 לאחר שעברה תאונת דרכים עם סוסיתא בערבות הנגב אשר הותירה אותה חסרת יכולת תנועה ביד ימינה. כשנה לאחר מכן, שמאי גילתה כי רמת האינטליגנציה שלה עלתה פלאים מציון שלישי לכמעט 4 נקודות! חדורה ביצר סקרנות שמה פעמיה לבדוק התופעה. לאחר מחקר סטטיסטי מקיף גלובלי אשר כלל 2 מתרגלים, מרצה אחד ואב-בית, שמאי פירסמה את ספרה רב המכר אינטליגנציה שמאלית ובורות שמאלנית אשר כלל, בין מגוון גידופיה כלפי תנועות השמאל בישראל, את חוק המתרגל השמאלי ואת למת המרצה השמאלי אשר הינו נגזרת של החוק.

בספר זה מסבירה שמאי כי עקב היכולות השכליות הכבירות של שמאליים בחברה, נגזר כי כל הסגל הזוטר והבכיר באוניברסיטאות בעולם הינם שמאליים, אשר דוחקים את הכישורים המוחיים העלובים של הימניים לשוליים של החברה, לעבוד בתור מנקי רחובות ושליחי פיצה בעבור מנהלי ההיי-טק ואנשי העסקים השמאליים. בלימודי התואר שלה, מציינת שמאי, שמה לב לראשונה כי מלבד כמה מתרגלים סוררים אשר ניכר עליהם כי מתאמצים לכתוב דווקא ביד ימין וכן קרובי משפחה של דיקן הפקולטה, כל המתרגלים והמרצים הינם שמאליים.

מתרגל סורר באוניברסיטת הלסינקי, מנסה לסתור את חוק המתרגל השמאלי ע"י שימוש אבסורדי בידו הימנית

משמעויות

פרסום ספרה של שמאי עורר סערה בעולם האקדמי. מיליוני ימניים, אם לא מיליארדים, התגודדו בהפגנות סוערות כלפי אפליה-לכאורה בתעסוקה האקדמית בעולם. רבבות נהרגו בקטטות עם המשטרה ואלפים נעצרו. לאות הזדהות עם הקורבנות, מתרגלים רבים החלו להשתמש ביד ימינם בכדי לכתוב בשיעוריהם, מה שגרם לכתב יד לא קריא בעליל, ועקב כך - עוד שפיכות דמים.

כיום, חוק המתרגל השמאלי עדיין תקף, וחוקרים רבים מחשיבים אותו כספר המחקר החשוב ביותר שיצא מאז הארי פוטר אחד. לעת עתה, אין לפרסומים אלו כל ביסוס מדעי.בעז"ה

השפעות החוק על שמאי

לאחר פרסום תגליותיה, שמאי, שלא התמודדה היטב עם הפרסום והיוקרה התבודדה בעיירת-ספר נידחת לפאתי ניו-דלהי, שם הקימה מקדש לאלילה אלן טיורינג השם ייקום דמו. שמאי, מתגוררת בקרבת המקדש ונוהגת להתפלל במקום מדי יום באדיקות נאצית.

רופאיה מוסרים: "שמאי חשה בטוב, ואף מתלוצצת עם רופאיה." לדאבונם, חוש ההומור שלה לוקה בחסר לכן אף אחד לא צוחק מלבד אחד המתמחים שלהם שלוקה בפיגור שכלי קל.

ראו גם