מיתולוגיה פקאצית

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
הללו את הרה!!! הללו!! שימו לב! ערך זה סוגד להרה!

ערך זה סוגד להרה!

הגעת לערך אשר סוגד להרה, אל הפקאצות. -

  • לקרוא בשם הרה המהולל!.
  • לא לקרוא בשם אנטי-הרה יימח שמו!.
  • לקרוא בשם אנטי-אנטי-הרה המהולל!.
  • לא לעלות על האולימפוס.
  • לא לשתות נקטר.
  • להקריב נקטר.
  • לא להשתמש בפקאצות בלי תפילה מקדימה להרה.
  • ולא לערוך את טקס הווידוי.
Dolz.png
iiiN*W ל222222222!!!!!!!!!1111

הדףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף הזה שולTav.png!!!11111 - נא לא להתבלבל עם ערך שולת (שווה לתחת).

עמרו שיש מלה, לייק תונה , אבל לא האוכל המסריח, רק המשקל, כאילו ויידט כססה widet באינגליס, מחיקוט!!! אסססססססססס טמחקו כעילו?!זה מזה לייק נוטט נחון אבל. חשוב לי לציין זה!אססס קיסר תמחקווו'קוקוקוקוק XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD זה מסה מצחיק'!!!1 האיןויקיפדיה הסהה! זה לייק תונה צחוקצחוקצחוק כמו XDDDDDDDDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111

המיתולוגיה הפקאצית היא המיתולוגיה הידועה ביותר בתרבות האינטרנט הישראלית. השפעתה בעבר בהווה ועד עצם היום הזה על הפורומים, הצ'אטים וההורמונים של תרבות הנוער היא עצומה, ונראה כי כך גם היא השפעתם של המיתוסים היווניים על תרבותם ואומנותם של בני הנוער באותה התקופה. במיתולוגיה אלילי נוער להם מיוחסות בדרך כלל תכונות של שלמות.

אופי המיתוסים במיתולוגיה הפקאצית

המיתוסים התפתחו במשך מאות שנים בתוך יחידות של עמים או תרבויות ולשונות וכן נדדו מתרבות אחת לאחרת. המיתוס הפקאצי הוא בדרך כלל סיפור קצר או עובדה מוקצנת על אליל נוער, המופץ באמצעות רשת האינטרנט ועוסק לרוב בהופעותיהם בתקשורת ובפומבי, ומלבד זאת עובדות הקשורות בחזותם החיצונית. המיתוסים התפתחו כחלק מהעיסוק האובססיבי בדמויות הידועות בציבור, עם דגש על דמויות אשר הופעתם החיצונית מעוררת שרשרת תגובות הורמונליות בקרב קהל הפקאצות.

בתפיסה הרחבה המיתוס הפקאצי הוא פשוט עובדה הנושאת בחובה ערך לפקאצה אך בפועל איננו עניין שיש לעסוק בו. אך בפולקלוריזם (שחוקר סיפורים פשוטים ומיתוסים) הצורך להעריץ דמות מסוימת הוא בעל ערך רב ובעל השפעה לא מבוטלת על אורח חייה של הפקאצה. לכן פולקלוריסטים מייחסים למיתוסים הפקאציים חשיבות גדולה יותר מהתפיסה הרחבה.

המיתולוגיה עצמה

במיתולוגיה הפקאצית ישנם מספר אלילים להן הפקאצות סוגדות. דוגמאות לאלילים כאלו הן הראל סקעת, הראל מויאל, רוני סופרסטאר, נינט טייב, יהודה לוי והפקאצות הקטנות לא יהססו לזבוח לעודד מנשה, יובל המבולבל ושאר מרעין בישין. כאמור עקב הפרשה הורמונאלית מוגברת בהשפעת נוכחות אחת או יותר מן הדמויות הנ"ל, מפתחת הפקאצה סגידה כנה ועמוקה כלפי אחת מן הדמויות הללו. לרוב הפקאצה סוגדת לדמות אחת ספציפית יותר מאשר לשאר, והדבר משתנה מפקאצה לפקאצה. עובדה זו יכולה לגרום לריבים ותגרות בין פקאצות הסוגדות לאלילים שונים.

בשונה ממיתולוגיות אחרות, המיתוסים הפקאציים אינם סיפורים בעלי ערכי מוסר, אלא סיפורים שברובם מאדירים את הדמות הנערצת. קיימים סיפורים מסוג נוסף המתארים סיטואציה בה הדמות המספרת את המיתוס הייתה קרובה למושא הערצתה. סיפור מסוג זה נועד להאדיר את הדמות המספרת את הסיפור, מאחר וקרבה פיזית למושא הערצתה משמעו התעלות רוחנית. קיימים סיפורים נוספים, שהם חדשות על הדמות ושמועות העוברות בעזרת מדורי הרכילות ורשת האינטרנט. מיתוסים אלו בדבר זוגתו לחיים של מושא המיתוס, או מספר הטלפון שלו, משביעים את רצונן של הפקאצות לדעת כל דבר, ולו השולי ביותר על מושא הערצתן.