משחקי תפקידים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "משחקי תפקידים" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.


משחקי תפקידים, או משחקי "RPG" באנגלית, הם משחקים אותם משחקים אנשים משועממים בעזרת מטול רקטות נגד טנקים. אותם אנשים נקראים מחבלים. דוגמא טובה למשחק RPG מפורסם הוא נבוכים וזרקורים. בשביל לשחק את המשחק המחבלים נעמדים על גגות בתים חצי הרוסים ויורים בעזרת המטול לעבר הולכי הרגל למטה. למשחק יש רמות קבועות הנקבעות על פי מספר ההריגות שבוצעו על ידי המחבל המשחק. עליית רמות גורמת להפיכת המחבלים לגרבילים למשך זמן קצר. ככל שהרמה גבוהה יותר כך הופכים לגרביל לזמן ממושך יותר. ברמה המקסימלית, רמה 99, המחבל הופך לג יפית. אך למזלנו רוב השחקנים מתייאשים ברמה נמוכה הרבה יותר וכיום ידוע לנו רק על ג' יפית אחת.

היסטוריה

לא הרבה ידוע על היסטוריית משחקי התפקידים, אך אנו יודעים שהמשחק הומצא על ידי בן אדם בשם משה רבנו. אותו משה המציא את המשחק כאשר עמד על הר סיני. מכיוון שהטכנולוגיה אז לא היתה מפותחת כשל היום, משה השתמש בעמודי אש אותם הוריד על העמלקים. משחקי התפקידים התפתחו מאוד מאז שנוצרו, בהתחלה השתמשו באבנים כדי לזרוק על עוברי אורח ליד הבניין עליו עמדו. 100 שנה אחר כך כבר השתמשו בכיסאות, ו500 שנה לאחר מכן כבר זרקו ארנבים שהומצאו בשנת 1200 לפני הספירה. בשנת 250 לפני הספירה בא ארכימדס הפיסיקאי הידוע, שהמציא חידוש למשחקי התפקידים. הוא אמר, שבמקום לזרוק דברים על עוברי אורח ברחוב, יש לרוץ ערומים על גג הבניין ולצעוק אאוריקה. אף אחד לא הבין איך זה קשור למשחקי התפקידים הקיימים באותם הזמנים וכולם חשבו שהרעיון טיפשי. אז כמובן שהם אימצו את הרעיון בחום. כך שיחקו במשחקי תפקידים עד שבא בשנת 21 לספירה ישו, שניסה לגרום לאנשים להפסיק במשחקי התפקידים כי לפי דעתו, לרוץ ערום ולצעוק אאוריקה זו כפירה. יום לאחר מכן ישו נסקל באבנים למוות על ידי אוהבי משחקי התפקידים. כשבאו השוטרים הרומאים לראות מה קורה, האשימו מעריצי משחקי התפקידים את היהודים בהריגתו וצליבתו (אף על פי שהוא מת מפגיעות אבנים). במהלך ה"סיקול" האנשים הבינו שלזרוק אבנים זה הרבה יותר כיף מלרוץ עירומים. וכך חזרו המחבלים למשחק המקורי. במלחמת העולם השניה הומצא מטול הרקטות, וכך המשחק התפתח למה שהוא כיום.

5 אלופי משחקי התפקידים

זוהי רשימה המספרת על 5 המחבלים הכי שהגיעו לרמות הכי גבוהות במשחקי התפקידים:

  1. ג' יפית כמובן, אלופת העולם במשחקי התפקידים, והראשונה והיחידה שהפכה לעצמה.
  2. חומי הכלב הצהוב, הגיע לרמה 98, וכמעט הפך גם לג' יפית עד שמצאו שהוא רימה בכך ששתל שדה מוקשים ליד הבניין שבו הוא שיחק כך שיראה כאילו הרג את האנשים העוברים ברחוב בעצמו.
  3. סדאם חוסיין, הגיע לרמה 90 עד שהוצא להורג.
  4. ג'ימיני קריקט, החרגול של פינוקיו הגיע לרמה 87, וחטף שבץ, לאחר ששמע שהוא צריך להיות מצפון של בובת עץ מהלכת עם אף בגודל שלא כדרך הטבע.
  5. נסראללה, היחיד מבין המחבלים שהגיעו לטופ 5 ועדיין משחק. רמה 82 וממשיך להתקדם.
Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא משחקי תפקידים. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.