פופאי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פופאי (pop-eye) היא סדרת טלוויזיה של שנות השלושים של המאה העשרים, שנועדה לעודד ילדים לצרוך סמים מפחיות זרוקות ברחוב שכתוב עליהם תרד אך למעשה זהו גראס טחון עם קרוטוב קינמון (מתכון מאת ג. יפית).

לפני הסדרה

פופאי מגיש פחית מלאה לאדונו, דודו טופז.

לפני הסדרה פופאי היה נער סמים שנלט ע"י ברון הסמים של ישראל דאז דודו טופז שנודע בסיסמתו "אני משוגע!" ברחובותיה של תל אביב לוד. פופאי היה מעביר בין הכספומטים כסף ובין תחנות הסמים את הפחיות הידועות, שעליהם כתוב תרד באנגלית (spinach) ששימשה כמסר סודי במקום המילה בטטה שנכתבה אז באנגלית כ-spinacn והייתה אז כסמל הסמים בארה"ב ובמונגוליה.

פרשיתו של פופאי מהסמים

פופאי פרש מעסקי הסמים ועבר לעסקי הפשע ושם הקים את משפחת הלפרון בעזרת הבנים שלו, מחמוד, חסן, אדולף ומשה. בעזרתם הוא הקים משפחת פשע ששלטה מפה ועד הפח בקצה הרחוב! כן כן!

אבל אז הגיעה משפחת אלפרון שרצתה כל כך לשלוט על הפח בקצה הרחוב כדי שיכולו לזרוק גופות של אנשים שחייבים יותר משקל וחצי להם, מה שמסכם את מספר האנשים ל:משה הלפרון, האידיוט שרוצה 2 שקל למסטיק שעולה 2 וחצי וההומלס בתחנת רכבת שרוצה 20 שקל להגיע לבאר שבע.

כך החלה "המלחמה על הפח" ששיגעה את כל ישראל והוכרעה בקרב יריות שבו נהרג בנו הצעיר של פופאי, משה על ידי המנהיג של משפחת אלפרון, פיקאצ'ו.

חזרתו של פופאי לסמים

אחרי מות בנו, משה ובריחתם של שאר בניו לחו"ל כדי להרוס את העם היהודי פופאי פירק את משפחת הלפרון וחזר בחזרה לאדון הסמים דודו טופז, ששלח אותו להרביץ למנכ"לי טלוויזיה בגלל שהם היו חייבים לו שני שקל ולשים אותם בפח הירוק. בזמן הכאת מנכ"לית קשת ציפי לבני, המשטרה פשטה על ביתה של לבני בחשד לזנות ומצאה את פופאי מרביץ לה מכות רצח ופופאי נשלח לכלא ל-80 שנה ללא אפשרות חנינה.

5 ימים אחרי פופאי השתחרר בשל רשלנות המטרה שבמקום לכתוב בתיק המקרה "משטרת ישראל נגד פופאי הלפרון" כתבה "פופאי הלפורן נגד משטרת ישראל" וכך כי להינצל מטביעה של כ-20 מיליון דונג ויאטנמי (ששווה כ-10 שקל) שיחררה את פופאי.

פופאי כיום

כיום פופאי מקבל תמלוגים של כ-20 מיליון דולר על סדרת הטלוויזיה כל שנה, מה שמאפר לו לחיות עם הספינה הקטנה שלו בתוך המרינה של עכו, בעודו צופה בפלזמה 1045' אינץ' ושותה תרד מפחיות רד בול ישנות שפג תוקפים...

פופאי והצונאמי

בשנת 2004 בזמן ביקורו בתאילנד בזמן חג המולד חנוכה התרחשה רעידת אדמה בעומק האוקיינוס ההודי שגרם לצונאמי בדרגה של (מספר מסוים) בסולם ריכטר, פופאי ששמע שעצי תרד (או מריחואנה, איך שלא תקראו לזה...) עומדים לשקוע מתחת לים החליט לעשות מעשה, הוא לקח את ספינתו שעמדה בסמוך אליו ונסע לאזור הצונאמי, כהיה במרחק 500 מטר מהגל הקטלני לקח פחית של תרד ושתה אותו, אחר כך פופאי התקרב לצונאמי ואמר לו כך:

אתה לא תהורס את העצים האלו! שמעת?, מה זאת אומרת לא?...