פטריק סטאר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "פטריק סטאר" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.

"כשאתה מבולבל,זרת אל על!"

~פטריק סטאר מכין את בובספוג לפני אורגיה

"אם היה לי שקל על כל נקודת אייקיו שאין לו, הייתי במינוס. הוא פאקינג גאון!"
~ שבתאי צבי על פטריק סטאר


פטריק יעקב סטאר הוא פילוסוף שנולד אי שם במצולות הים. סטאר התפרסם בעיקר מסדרת הדרמה הקומית המצויירת "בובספוג מכנסמרובע", שאת כוכב הסדרה (בובספוג) הכיר במהלך כתיבת ספרו הפוסט-מודרני "להיות כוכב". עקב התרשמותם הרבה של קהל הצופים של מהתכנית, סטאר, שתכנן להיות כשחקן אורח בלבד, חתם חוזה לעוד 20.666 עונות.

ביוגרפיה

פטריק סטאר נבחר להיות שגריר האוקיינוס בהומוטופיה כשהיה בן 18, במקביל לקריירת המשחק והכתיבה. לא עברו 5 שניות מהרגע שהגיע,ואדם חסר אחריות בשם ברני שזהותו אינה ידועה הזמין 15 פיצות עבור 3 האנשים שהיו בשגרירות באותה העת. לאחר 30 שעות הגיעה רק פיצה אחת יבשה שנמסרה בידי שליח פיצה אלמוני בשם חובב סקולץ. ברני אותו אדם חסר אחריות כעס ורתח והתאדה אבל לפני שהספיק לקרוא לאבטחה (מורים לשל"ח מסוכנים שגורשו מבתי ספר דתיים) פטריק התאהב בחובב וקרא לו חובי על שם פרי (או סנדויץ' למעשה) עטו "חודי חודי חודי, חודי חודי חוד (מה הסרחון?)". חובי התאהב בפטריק גם כן והתחתנו. מאז נקרא חובב חובי סטאר.

כיום פטריק הוא אבאבא גאה לשני ילדים, 5 חליפות עור שחורות, וסטטוסקופ; ואילו חובי הוא אמאבא גאה.

התדרדרותו ומאסרו

במהלך צילומי הסדרה פטריק הסתכסך עם יוצר הסדרה, סטיבן הילנברג, לאחר שפטריק האשים אותו בבגידה עם אשתו פטרישה. כנקמה, שינה הילנברג מספר תכונות ומאפיינים של פטריק בסדרה המדוברת, ויצר לו רושם של "דמות טיפשה וחסרת כל הגיון" (עיתון "מעריב" 1970).

לאחר 9 עונות החליט סטאר לעזוב את הסדרה, בניגוד לחוזה שחתם ובשל כך תבע הילנברג את פטריק, שנידן לשני מאסרי עולם. בזמן שהיתו בכלא 6, סטאר תימצט את חייו בהוצאת ספרו השני "מישהו בעולם המטופש הזה יודע על מה אני יושב בכלל? כוס רבאק העולם הזה". ספר זה זכה למספר לא מוגבל של תגובות מחמיאות ומעליבות כאחד מאת מבקרי ספרות נחשבים וידועים באותה עת שביניהם גל אוחובסקי:"אהבתי את התייחסותו לנטיות מיניות לפירות ים".


חזרתו של סטאר והשלמת פרקי הסדרה

פטריק, ששילם את חובו ושוחרר מהכלא הלבנוני, החליט להתפייס עם הילנברג לאחר שהשניים דנו על הא והגיעו למסקנה שדא. יעקב, יחד עם הצוות הקלאסי של הסדרה, השלים את העונות שחויב עליהן (לא לפני שירה באמבה של פנקטון)

התמכרותו לסמים וסופו הטראגי

פטריק, שהיה מוכר יותר מתמיד, התקשה עם התמודדות ההצלחה ובמחשבה של המשפט שהמציא באותם ימים, "היום הוא היום הראשון בשארית חייך", החל להשתמש בסמים קלים. לאחר שנתפס משתמש בסמי הזייה, הוחזר יעקב לכלא הסורי ובחקירתו, כשנשאל על סוגי הסמים שלקח, התעקש סטאר שהסמים הם סמים קלים בלבד, "עד 2 קילו כל אחד" לטענתו. לאחר עוד שלושה ספרים נוספים שהוציא, "מישהו בעולם המטופש הזה יודע על מה אני יושב בכלל? כוס רבאק העולם הזה 2" ורב המכר האירופאי, "מישהו בעולם המטופש הזה יודע על מה אני יושב בכלל? כוס רבאק העולם הזה 3", וכמובן האוטוביגרפיה שלו על יחסיו עם כוכב הסדרה בובספוג, "ככה זה כשמאוהבים", (ששלושה מהם לא פורסמו כלל ואחד מהם לא נכתב מעולם) פטריק החל לשקוע בדיכאון עמוק ומחשבות אובדניות, לבסוף התאבד פטריק יעקב סטאר בעזרת משרוקית, ובאותו תאריך של יום מותו, נקבע החג "פטריק הקדוש" על שמו. בחג זה האירים מציינים את גדולתו על ידי שתייה מרובה של משקאות חריפים והתנפלות על משרדי רשת NBC.ש=תחייתו של פטריק?=

יש המשארים שבחג הפטריק הקדוש משעה 75:15 עד 98:47 פטריק יוצא מהקבר ועושה סמים קשים עד מאוד בשביל והורג אנשים שהוא רואה בשביל נקמה באנשים אני מתכוון אמבות ופלנקטונים

משפטיו המוכרים

בין משפטיו המוכרים לנו כיום ישנם:

  • "כשאומרים ספאם לא מתכוונים לאתמול"
  • "היום הוא היום הראשון לשארית חייך."
  • "אל תסתכל על הקנקן אלא על מה שבתוכו."
  • "אי אפשר לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה."
  • "שוויץ זה באירופה."
  • "אל תשלח ידך אל הנער."
  • "מי אמר אני ולא קיבל?"