ספאם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.

הנהלת איןציקלופדיה דורשת להבהיר כי נא לא להתבלבל בין ערך זה לשפם. אם טעיתם, לחצו על המילה וניירט אתכם אל הערך הנכון.

ערך זה עוסק בדואר זבל והספמה; לערך העוסק בבשר משומר המכונה בפי רבים "לוף", ראו ספאם (מזון).
"אשכול זה הוא ספאם. ננעל"
~ מנהל FXP לאחד ממשתמשי הפורום


"ספאם טוב! אהבתי את הספאם"
~ ילד כאפות מגיב לספאם שיצר אחד ממשתמשי פורום FXP.


מה זה ספאם?

ספא"ם (סיפורי פארודיה מצחיקים) או [דואר זבל]קישור (נולד בתאילנד ב27 לדצמבר 230 לפנה"ס) [מסינית: 一个人去了噗炸肉排 בפרסית: یک مرد رفت و به پاپ کتلت گوشت گوساله, ובאינדונזית: Saya ingin berjalan di pantai , ומתאילנדית: ฉันชอบที่จะทำงานบนชายหาด ובואליריאנית:qogralbar ao] הוא דואר אלקטרוני או טקסט שאינו קשור לנושא ואמור להיות מצחיק אשר נועד לשמש ילדי כאפות בפורומים (כגון: FXP) כושלים בשביל להתבטא בצורה ילדותית ולא מצחיקה. כמו כן משמש הספאם את מנהלי החברות הכושלות בארץ ישראל בשביל לחפור למשתשי אימייל וואלה. ילדי הספאם (שמכונים גם: המכופכפים) מתכנסים במקום אחד הנקרא FXP. בFXP יושבת מנהיגות המכופכפים בפורום "דיבורים" ושם גם פעילותה הרבה.

עצירת הספאם

עקב התלוננות גולשי פורום FXP על הספאם הרב שנוצר בFXP החליטה המועצה לעצירת הספאם בארץ ישראל ובמחוזות המדינה ובעיקר בפורומים כושלים (או בראשי תיבות הל"ה ביו"ה וב"כ) על הקמת משטר בFXP שיעצור את פעילות הספאם ויחסל את המכופכפים. על מנת עצירת הספאם גויסו ילדים פריקי מחשבים בני 13-15 שכונו "מנהל פורום" או "מפקח תת פורום" או "מפקח קטגוריה" ותפקידם היה לתת למכופכפים השעיה וירטואלית המכונה גם "בא"ן" (ביחד אנחנו ננצח). משנת 2006 ועד היום פועלת ההל"ה ביו"ה וב"כ לעצירת הספאם. גודל תקציב הקמת המשטר עמד על כ- 460 MESOS.

הסטוריית הספאם

ישנם ראיות המוכיחות כי השימוש בספאם היה עוד בתקופת כיבושי ג'ינגיס חאן ואורטודנטים ושינניות מאמינים כי הספאם החל להתפתח בתקופת עליית ג'ינג'יס חאן לשלטון. ישנה טענה הסותרת את הראיות (בטענה תומכים ההסטוריונים הארכיולוגים ורופאי אף אוזן גרון). בשנת 1987 גילה ההסטוריון האמריקאי מארק ירקות (שהמציא את מרק הירקות וכך גם נקרא המרק על שמו. "מ(א)רק ירקות") (מארק נולד באוהיו בשנת 1951, 30 פברואר - ונרצח בידי מתאבד יפני שחשב שמלחמת העולם השניה עדין מתקיימת והתאבד לתוך ביתו של מארק במטוס קמיקזה מסוג "נקג'ימה Ki-115 טסורוגי" ב8 ביוני 1986) בהר האולימפוס מכתב "ספאם" שנשלח בידי השלטון הפקיסטני בשנת 1578 לשלטון הקזחסטאני. המכתב לא תורגם מפני שהיה כתוב בסווהאלית (שפת הרחוב במדינות מזרח אפריקה. נ.ב משם הגיעה לאמריקה המילה NIGER). לאחר מציאת המכתב הבין מארק שהשימוש במכתבי ספאם היה עוד לפני תקופת כיבושי ג'ינג'יס חאן (נ.ב בארצות מזרח אסיה כונה ג'ינג'יס חאן - "חאן הגזר" או "חאן השיער הכתום" מכיוון ששערו של ג'ינג'יס חאן היה כתום ומכאן באה המילה ג'ינג'י אשר מכוונת לאנשים בעלי שיער כתום) והשימוש בספאם התחיל בשנת 100 לפנה"ס בתאילנד. מארק טען שהשלטון התאילנדי השתמש במכתבי הספאם בשביל להעיק על השלטונות במדינות שניסה לכבוש. לדוגמא: השלטון התאילנדי שלח מכתבי ספאם לשלטון ההודי (הוא שלח כ- 1,497,326 לערך מכתבי ספאם לשלטון ההודי) במטרה להעיק על השלטון. בזמן שהשלטון היה עסוק בקריאת מכתבי הספאם המצחיקים הוסתה תשומת לבו של השלטון מבטחון המדינה וככה פרצו התאילנדים לתוך הודו וכבשו אותה בעוד שהשלטון היה עסוק בקריאת מכתבי הספאם. מארק טען שהתפשטות הספאם במזרח אסיה קרתה בעקבות כיבושי מקר אוני מוק פצעים ירקות (אשר המציא את המנה "מקרוני מוקפץ עם ירקות" ולכן נקראת המנה על שמו. "מקר(א)וני מוקפץ ע(י)ם ירקות". יש הטוענים שהוא אחיין סבא של סבא של סבא רבא של סבא רבא של "מארק ירקות") שכבש את כל מזרח אירופה על ידי שימוש בתרגיל הספאם. העיתונאי שהפיץ את ממצאיו של מארק ירקות התבלבל בדפוס וכתב במקום 100 לפנה"ס, 200 לפנה"ס. לטענתו של מארק ירקות עולות ביקורות רבות מהשלטונות האירופאים אשר טוענים לבעלות בתרגיל הספאם. אך הביקורות נשללו על ידי השלטון הגרמני.

(ישנם הטוענים שבעקבות השקרים שהעלו השלטונות האירופאים החלה גרמניה לרצוח את הטוקבקיסטים האירופאים וכך התפרקה יוגוסלביה.)

בשנת 2009 התגלה באמזונס שבברזיל מכתב ספאם שנשלח מקנדה לברזיל. המכתב נשלח למעבדת תירגום שפות בהולנד. לאחר תרגום המכתב גילו התורגמנים שהמכתב נשלח בשנת 50 לספירה. במכתב הספאם היה "ירידות אמא שלך" (ירידות " אמא שלך" הינם ירידות של ילדי כיתה ה' - ח'. ירידות אמא שלך החלו את תהליכם בוואלה בדיחות ועד היום פעילותם העיקרית היא בוואלה.) אשר נועדו להעליב את השזופי עור והשמנים והזונות שישבו בדרום אמריקה בברזיל. במכתב תורגמו 3 בדיחות אמא שלך.

  • ראש הממשלה הקנדי דאז אניאס קמוסי (ערביי המקום קראו את שמו בלי רווח וקראו לו "אני אסקמוסי" ולכן היום כל הצאצאים של ראש הממשלה הקנדי דאז נקראים אסקמוסים.) ירד על הזונות שיש בברזיל. - הוא אמר "איך קוראים לזונה בברזיל? אנה - לי" (אנאלי)
  • עוד ירידה שרשם אניאס קמוסי לראש ממשלת ברזיל דאז (דונגה) הייתה: "מרוב שאמא שלך שמנה, עושים סביבה את הטור דה פרנס"
  • עוד ירידה שרשם אניאס קמוסי על שזופי העור בברזיל הייתה:"מרוב שאתם שחורים, בחושך שאתם מחייכים אתם מנצנצים כמו מחזיר אור."

(הבדיחות היו מצחיקות רק באותם זמנים. אבל היום הם לא מצחיקים).

לפי המכתב ספאם שגולה טענו גניקולוגים ורופאי משפחה לסתירת טענותיו של מארק אשר אמר שה"ספאם" החל את תהליכו במזרח אסיה. מ-2000 ועד 2009 היו ריבים באו"ם ומלחמות אזרחים באפריקה ובאירופה על סתירת טענתו של מארק. באו"ם היו תומכים במארק ותומכים בגניקולגים ולכן נוצר ריב גדול באו"ם. הרבה מאזרחי אתיופיה וסודאן תמכו במארק ומדינות כמו אוגנדה וגאנה תמכו בגניקולוגים וכך נוצר מלחמות אזרחים באפריקה. אחד התומכים העיקרים בגניקולוגים היה בין לאדן אשר היה אנטי אמריקאי (הוא לא תמך בטענתו של מארק מפני שמארק היה אמריקאי.) ורצח הרבה אמריקאים שתמכו בטענתו של מארק. אחד ההתנגדויות הגדולות של בין לאדן היה פיצוץ מגדלי התאומים ששם היה ראיות מוצקות ואליבים מוצקים שהוכיחו שמארק אכן צדק (בין לאדן פיצץ את התאומים בשביל להרוס את הראיות, ולא בגלל שהוא היה טרוריסט או משהו. בין לאדן היה בן אדם טוב וסוחר שלום ונשים). בעקבות פיצוץ הראיות וזה שבין לאדן הרג אלפי אמריקאים, רצו אמריקה להרוג אותו. ב-2009 טען ההסטוריון הצרפתי "גואלה עם ימהמטום טמים" (גואל העמים המטומטמים) שכיבושיו של מקר אוני מוק פצעים ירקות נמשכו עד לצפון אמריקה וכך הגיעה הספאם לקנדה. ובכך הפסיק ההסטוריון הצרפתי את הריבים בעולם.