צ'לסי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אין ברירה אלא לפטר את המאמן"
~ אוהד צ'לסי ממוצע ב2004 על מאמן צ'לסי


"אין ברירה אלא לפטר את המאמן"
~ אוהד צ'לסי ממוצע ב2012 על מאמן צ'לסי


"אין ברירה אלא לפטר את המאמן"
~ אוהד צ'לסי ממוצע ב2018 על מאמן צ'לסי


"אין ברירה אל... רגע מי אתה בעצם? ואיך נכנסת אלי למטבח?"
~ אוהד צ'לסי ממוצע ב2022 על כותב הערך הנ"ל


צ'לסי(או Денег בשפת המקור) היא קבוצת כדורגל לונדונית. הקבוצה נחשבת לקבוצת עלית וזאת לאחר שקנתה את זכויות היוצרים מהחברה הישראלית בעלת השם הזהה ואת מפעל הממתקים שלה. לצ'לסי תארים רבים וביניהם "יפה" "כל הכבוד" ו"אחלה".


תקופת אברמוביץ'

רומן אברמוביץ', הינו בעל הון רוסי וישראלי שעשה את הונו מהשתתפות בספורט הלאומי הרוסי, שחיתות. לאחר קריירה ענפה בתחום הרגיש שעליו להביא את כשרונותיו גם לאנגליה. האגדה מספרת שכאשר סיפרו לרומן לראשונה על קבוצת כדורגל אנגלית בשם צ'לסי מאנגליה שמשחקת כדורגל נפלא וחדשני, ירק רומן מיידית בפניו של המציע ודרש מיד שיקנה את קבוצת מנצסטר יונייטד אשר באנגליה. עם זאת מיד כאשר הגיע השליח נורה ישר מחשש שמדובר במרגל רוסי, הדבר התקבל בביקורת מערבית גדולה על כך שמבחינת האנגלים כל הרוסים הם מרגלים, ופשוט הוא במקרה גם היה כזה. אברמוביץ' למד מהטעות ומיד כדי לוודא שהמקרה לא ישוב, שיחד 11 מאבטחים שמצא על מנת שישמרו על השליח הבא. כשנחת השליח גילה שה11 גם עובדים במקצוע נוסף מהצד, והם שחקני קבוצת הכדורגל צ'לסי בזמנם הלא פנוי, וכך נגלה לרומן שבעצם הוא רכש את הקבוצה.

מייד עם רכישת הקבוצה החל רומן למנות מאמנים בקצב אימתני. מאחר ומקצוע הכדורגל היה חדש לו הוא לא הבין מדוע אם יש 11 שחקנים שמשחקים על המגרש במהלך השנה, למה אין 11 מאמנים שמתחלפים במהלך העונה. לכן מיד החל במשנתו להביא מאמנים ללא הרף אך למרבה האכזבה לפי חוקי הליגה הדבר אילץ אותו בכל משחק מחדש להעיף את המאמן הקודם, וכך התגלה כי ממוצע החלפת המאמנים בצ'לסי הינו פעם בחודש.

המאמן המוכר ביותר של הקבוצה בעת הזו היה ז'וז'ה מוריניו, שהיה ידוע בכך שאינו חובב כדורגל כלל. בעוד הקבוצות היריבות היו מנסות להבקיע לשער, ז'וז'ה אימץ שיטת משחק חדשה אשר מטרתה היא פשוט למנוע מהקבוצה, המאמנים, הקהל והשופט להנות, ולעשות הכל על מנת שזה יקרה. תחילה ניסה להשתמש בטקטיקת "לחנות את האוטובוס" אך במהרה הוא גילה כי חלונות האוטובוס נוטים להשבר במקרים של בעיטות חזקות של הכדור. לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים וחוב של כחצי מליון שקלים ו3 ברכות יום הולדת למנכל חברת דן, התייאש מוריניו והלך הביתה.

לבסוף בעקבות המלחמה התקופה השקטה הגדולה שבה לא היתה מלחמה כלל בין רוסיה לאוקראינה, הוחלט כי אין ברירה אלא להבריח את רומן אברמוביץ' מכל מקום שמכבד את עצמו, לכן האחרון מיד הגיע לישראל והוציא אזרחות. לבסוף בחוסר ברירה נאלץ להעביר את בעלות הקבוצה לאיל ההון האמריקאי טד בוהלי אשר צעדו הראשון בקבוצה היה כמובן פיטורי המאמן, מחשש לתקדים.


צ'לסי שידועה בכינויה הלוזרים הבלוז(הכחולים, לערסים, פקאצות, ישראלים ושאר ירקות שבינינו) ידועה כקבוצה הנכשלת ביותר בהיסטוריה של הכדורגל.
הלוזריות שלה כ"כ ענקית, עד שיוצא אצלה מצב שהיא מפסידה אליפות בגלל הפרש שערים במחזור האחרון, הפסידה בטורניר ההגנה האנגליבצ'לסי ישנם כמה שחקנים בולטים:דידי דידיה דרוגבה, מיכאל באלאק, פראנק למפארד, ג'ון טרי, אשלי קול וג'ו קול.

קיבל מלגה בצ'לסי בזכות ז'וזה מוריניו ומאז הפך לשחקן כדורגל.

מיכאל באלאק

מיכאל באלאק(הגרמני הזועם) הוא שחקן כדורגל שמשחק בעמדות הבאות:
-המרביץ לשופטים
-זה שרודף אחריהם
-הגרמני של הקבוצה
-קשר התקפי
באלאק נולד בגרמניה, לצד שני הורים שעבדו בהפקות דורה. כשבאלאק גילה היכן הוריו עובדים, החליט לברוח טורקמניסטן. אך ברגע שגילה על חוקי מרפי, החליט לא לברוח בכל זאת, והצטרף לקבוצת הכדורגל המקומית.
כשהדבר הנורא ביותר ביקום הגיע לקבוצה המקומית, ברח באלאק לאנגליה, שם פגש בפאב את קופמניג'ד, הוא קיבל מלגה בצ'לסי לאחר סיפר על עברו בהיותו שחקן כדורגל, ולקופמניג'ד היה קשרים עם הנהלת צ'לסי. וגם כל פעם ששולחים לו מכתב רושמים לו:Dear Balack-זאת אומרת לכל החנונים שלא הבינו זאת קללה שעדיף שלא תדעו מה היא ותמשיכו ללמוד אנגלית

פרנק לאמפרד

פרנק למפארדז גדל באנגליה, אך לאחר ששמע על הזוועות במבצע הפלץ וברח הלך ליוון. ביוון שמע על המיתולוגיה היוונית והחליט לחפש את שורשיו באנגליה. באנגליה הוא נקשר מאוד למשחק המקומי:כדורשק וכשמאמן צ'לסי ראה אותו משחק, גילה את חוסר כשרונו וצירף אותו לחבורת האפסים העלובה, צ'לסי.


ג'ון טרי

ג'ון טרי גדל בנעורים נורמליים למדי, ביניהםצפייה בדורה, התמכרות לברני וחרישה על פיפא. הוא היה ידוע בתור פורץ מכוניות ושתיין מומחה. כן, בסה"כ נעורים רגילים למדי.

אשלי קול

אשלי קול התייסר כל ילדותו על כך שקראו לו על שם של בת, ויחד עם חברו לכיתה מרי קייט, הקימו צוות חדש ששמו מרי קייט ואשלי. ביחד עם שתי בנות שפגשו, הרבו לעשות אורגיות, אך שהבנות ראו את מרי קייט ואשלי בוגדים בהם, שינו את שמם למרי קייט ואשלי ויצאו למסע פרסום.
מאוחר יותר אשלי קול שידע שאשלי אוהבת את צ'לסי, החליט להצטרף לצ'לסי ולגרום לה לפשל, אך כיוון שהוא לוזר בכל רמ"ח איבריו, משום מה גורם לה לנצח, עם כל הלוזריות שבה.

ג'ו קול

ג'ו קול נולד בארץ הערסים, התקבל לטכניון, ושמה במרתף העינויים הראשי פגש את עידן יניב, שניהם ברחו לאנגליה, ושם הוא פגש את ז'וזה מוריניו, שחיפש לוזרים לקבוצה. מאז ג'ו קול משחק בצ'לסי

לקריאה נוספת

כדורגל
לונדון
צ'אק נוריס