קרל מרקס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קרל מרקס, יוסי סטלין.


"אני, מרקסיסט"
~ אייזק אסימוב על מרקס


"אני מרקסיסט!"
~ ג'ון פיצג'רלד קנדי על מרקס


"פועלי כל העולם! תיהיו בשקט! כואב לי הראש.."
~ קרל מרקס ברגע של הנגאובר


קרל מרקס הוא פסיכואנליטקאי והיסטוריון, שהגה את המרקסיזם ביחד עם שלי יחימוביץ'. תורתו השפיעה רבות על הפרציזם, נתניהואיזם, וכן על מצבה הנוכחי של הפלנטה.

ביוגרפיה

קרל מרקס נולד בשנת 8181 למשפחה גרמנית בעכו שעל יד נהריה בהיותו בן 3 בלבד. בגלל שכל מי שחי סביבו היה ערבי, הוא בחר להתאסלם כבר עם לידתו, והוטבל לאיסלאם. שני סביו היו כמרים הומוסקסואלים, שאימצו אותו לחייהם המשותפים מיד לאחר מות הוריו במתקפת נפוליאון על העיר, לאחר המהפכה הצרפתית. מרקס גדל, לפיכך, בבית ליברלי מאוד, ששהו בו גברים מכל הסוגים, חוץ מסטרייטים.

כבר במהלך התיכון הוא היה תלמיד מצטיין. מרקס זכה בפרס ניחומים על עבודת הגמר שלו שכותרתה "איך אני יכול לרמות את כולכם: שיטות להגשת עבודה פיקטיבית". את לימודיו האקדמאים התחיל ב-8311 כתלמיד משפטים בטכניון, אך בשנתו השנייה כבר זיהה את העובדה שהפקולטה אינה קיימת, ועבר ללמוד פילוסופיה. את התזה שלו הגיש באוניברסיטת חיפה, בשמונה עשר בברימר של לואי בונפארט.

התזה

מרקס סבר שכל מאורע בהיסטוריה קורה פעמיים: כל מאורע בהיסטוריה קורה פעמים. רעיון זה נלקח מכתביו של הגל. עם זאת, החידוש היה, שמרקס סבר שבעוד המאורע הראשון מתרחש כטרגדיה, הרי שהמאורע השני מתרחש בתור פארסה. פארסה.

התזה גרמה לזעזוע עמוק בקרב חוגי האקדמיה: נתברר, שהתזה הייתה מועתקת מעבודתו של סטודנט אחר מאוניברסיטת ויטנברג, בחור צעיר בשם המלט, שמת כמה שנים מוקדם יותר מהרעלה, לאחר שאביו נרצח, אהובתו התאבדה, ודודו ואמו הזונה מתו אף הם. למרות ההעתקה המבחילה וחסרת הבושה, נתקבלה התיזה כמהימנה, כיוון שהיא הוכיחה בדיוק את מה שטענה. כיוון שהתיזה נתקבלה, לבסוף, הוחלט לבטל אותה כיוון שהיא לא הוכיחה את עצמה כלל. למעשה, עד היום יש שני פרופסורים באוניברסיטת חיפה שיושבים ומעבירים את המסמכים זה לידיו של זה: האחד מבטל את התזה, השני מאשר אותה.

המהפכה

ראה: קומוניזם.