שיחת משתמש:ינון/ארכיון 4

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

יש לי הצעת חוק

שאומרת שערך יהפך ל"מופלץ" בתנאי שגם מפעיל מערכת או בירוקרט יהיה אחד מהמצביעים, בשביל שלא כל "חבורת חברים" תוכל להפוך כל שטות שהיא רוצה ל"מופלץ". אבל זה מחייב אותכם (מפעילי המערכת) לעבור על ההצבעות האלה בדחיפות גבוה. רציתי לדעת מה דעתך על זה? והאם תצביע בשביל זה? בתודה פאי 18:35, 25 במרץ 2008 (UTC)

אין לי עדיין דעה בנושא שהעלית. מצד אחד אתה מעלה בעייה נכונה, ומצד שני כדמוקרט נלהב אני מפחד מיצירת מצב שבו אנו מפעילי המערכת הופכים למעין אדוני האתר. חלק מהפיתרון, גם לבעייה הזו, הוא המהלך שנכנס לתוקפו של דולי ושלי של שינוי הגדרת משתמש ותיק. אם קבוצת חברים מוכנה לערוך כל אחד 100 עריכות בשביל להפליץ ערך, נראה לי שזה משתלם לאתר. אני חושב שההצעה שאתה מציע בעלת היגיון, ולדעתי עדיף שתעלה אותה לאקספרסו בר, לראות מה דעת החברים. בינתיים נראה לי שצריך לפתוח במסע שלילת הפלצה ממופלצי עבר, שחלקם נבחרו ע"י משתמש אחד או שניים, כחלק מהעלאת הסטנדרטים באיןציקלופדיה והפיכתה לאתר איכותי, וכמו כן אתה מוזמן להצביע בהצבעה הנוכחית במפעיל נולד שהיא חלק ממסע התחדשות האתר (לא ייתכן שמפעילים שלא פעילים 15 חודשים ימשיכו לכהן בעוד לחדשים קשה להיבחר בגלל שיש מספיק מפעילים"). ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 20:55, 25 במרץ 2008 (UTC)
אני מסכים אם מה שאתה אומר (שהכח יכול להיות מוגזם). בקשר להצבעה, אני הצבעתי מזמן בעד שלילת הזכויות שלהם (זה באמת מוגזם). בקשר "למסע שלילת הפלצה ממופלצי עבר" אני ממש מסכים איתך כמו שכבר אמרתי לך אני חושב שיש ערכים שממש לך מגיע להם ה"תואר" הזה. בקשר לדיון, אני עדיין לא הבנתי איך משתמשים בו כל כך? אז אולי עדיף שתפתח את הדיון אתה או שפשוט תסביר לי ( או מכיוון שזו הצעה שלי אולי כדי שאני, באמת, יתחיל עם זה אחרי שתסביר לי). ועוד משהו, אני די מסכים איתך בקשר למה שכתבת אצלי בשיחה, אני יהיה יותר משמח להשתתף בדיון (אין שלא עושים את זה) ולשנות כמה מהנהלים שם. פאי 08:45, 26 במרץ 2008 (UTC)

שמתי לב שמחקת את הערך בן זונה בגלל שכבר הצביע 3 משתמשים (ותיקים) בעד. אבל למה אתה וגם סוזה (שמחק את רוק (סגנון מוזיקה)) לא העברתם את ההצבעות לארכיון עדיין? בכוונה? פאי 08:56, 26 במרץ 2008 (UTC)

ממש לא בכוונה, עצלות. אתה מוזמן לעשות זאת... (אגב, תחשיב את זה בארכיון כמחיקה מהירה ולא כמחיקה בהצבעה). ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 09:24, 26 במרץ 2008 (UTC)
אבל חשבתי שאני לא יכול לעשות את זה? בוא נעשה סדר בדברים אני (כמשתמש ותיק אך לא מפעיל מערכת או בירוקרט) יכול "לבטל" הצבעות של משתמש "לא ותיק", להעביר הצבעות שנסגרו או שעבר שמנן לארכיון, לסכם הצבעות (דיון+סיכום של התוצאות) וגם להעביר הצבעות מ-"מחיקה מהירה" ל-"מחיקה בהצבעה" (דוגמא)? פאי 09:38, 26 במרץ 2008 (UTC)
אין הבדל בכל הסמכויות המנויות לעיל בין משתמש מפעיל מערכת, ותיק או אפילו לא ותיק. הסמכויות המיוחדות של מפעילי מערכת הן רק היכולות הטכניות המיוחדות שלנו והנגזר מהן (כמו מחיקת ערך זבל בלי צורך בהצבעה או החלטה את מי לחסום ולכמה זמן, כמובן ע"פ המקובל וע"פ הקווים המנחים בחוקים ונהלים). זה שהעברתי את ההצבעה על מחיקת הערך בן זונה ממחיקה בהצבעה למחיקה מהירה לא נובע מהיותי מפעיל מערכת, אלא מהעובדה שהסיבה היחידה שזה לא נחשב מחיקה מהירה זה כי היה ברור שאני, ששיחזרתי את הערך שהיה מלכתחילה מחוק, אתנגד למחיקה. אני מקבל את הכרעתכם ולכן מכיוון שאין מתנגדים זולתי נראה לי שזה יכול להיחשב כמחיקה מהירה, לא כנוהל רישמי, אלא כהחלטה שמקובלת על כולם ( והסבר יותר רישמי ע"פ הנהלים: בלאו הכי מדובר בערך אנאלי שיש לי סמכות למחוק על דעת עצמי בלי צורך בהצבעה רישמית בהיות שמדובר בערך שחלה עליו מגננת הכמות בנושא האנאלי, כך שהחלטתי לקבל את הכרעת הרוב ולמחוק את הערך כערך אנאלי, למרות שלא הייתי חייב לעשות זאת).‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 09:52, 26 במרץ 2008 (UTC)

עוד 2 דברים, תקן אותי אם אני טועה, אבל הבנתי שאם אני פתחתי הצבעה אני לא יכול להיות הראשון שמצביעה בעדה? וגם אני "לוקח פיקוד" ה"מסע לשלילת הפלצה ממופלצי עבר" שהצעת ורציתי לדעת אם זה בסדר מבחינתך? (אני מאמין שאתה יכול לסמוך על שיכולי) פאי 09:44, 26 במרץ 2008 (UTC)

אתה יכול להצבע בעד הצעתך והיות התומך הראשון, זה כתוב במפורש בחוקים ונהלים. אכן רצוי שאתה תיקח פיקוד על מסע שלילת ההפלצה מערכים לא ראויים, רק רצוי שלא תציג רשימה של 20 ערכים להסרת הפלצה, אלא רק הגרועים ביותר. ותיזהר לא להכניס את אריאל שרון שאני כתבתי למסע הזה... ;-). ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 09:55, 26 במרץ 2008 (UTC)
תודה, אתה לא תצטער על זה... פאי 09:58, 26 במרץ 2008 (UTC)

למה זה שם לי את הדיון, באקספרסו בר, תחת ויקיפדיה:מזנון?

נראה לי שזה דף שנמחק כבר (אני לחצתי "פתח דיון חדש וזה שם אותי שמה)... סדר את זה בבקשה ותעמיד את דעתך שם בבקשה. תודה פאי 10:04, 26 במרץ 2008 (UTC)

התחלתי עם ה"מסע"

התחלתי עם גבינה. אני לא אהבתי אותו מאז שהגעתי לכאן. אשמח עם תצביע. פאי 10:31, 26 במרץ 2008 (UTC)

א

מועמד ל"מחיקה מהירה" כבר מלא זמן. אבל בגלל ש-2 משתמשים הצביעו נגד מחיקתו (אני אחד מהם) ההצבעה צריכה לעבור ל"מחיקה בהצבעה" נכון? השאלה שלי היא למה אף אחד לא עושה את זה?! עצלנות שוב או שיש לזה סיבה אחרת? לי אין בעיה לעשות את זה אבל רציתי לדעת אם להעביר את ההצבעה איך שהיא, או למחוק את מה שכתוב בה עכשיו ואז להעביר אותה ל"מחיקה בהצבעה" או להעביר את ההצבעה לארכיון שם ואז לפתוח חדשה ב"מחיקה בהצבעה"? ועוד משהו, כתוב בחוקים (תחת "מחיקה בהצבעה") שצריך 3 קולות בעד מחיקת הערך אבל בדף של המחיקות (תחת "מחיקה בהצבעה") לא רשום את זה (רק שצריך פחות מתנגדים) מה נכון? לפי דעתי לא צריך שהיו מינימום של 3 אנשים בעד המחיקה, צריך, לדעתי, רק יותר אנשים בעד מאשר נגד (כמו שכתוב בדף עצמו). פאי 11:14, 26 במרץ 2008 (UTC)

זה חלק מהאתר המבולבל שקיבלתי כשנרשמתי לכאן (כשנרשמתי אפילו לא היה הדף של חוקי יסוד... היתה רק חוקה והיה צריך להבין מה החוקים מעיון בארכיוני ההצבעות). עקרונית רק מה שכתוב בחוקים ונהלים הוא הקובעואם בדף המחיקות כתוב משהו אחר, תעתיק אליו את הנוסח מחוקים ונהלים. תארכב את ההצבעה הראשונה ותפתח הצבעת מחיקה בהצבעה חדשה. צרך גם את נושא המחיקות להסדיר בחקיקה חדשה. אין לי כרגע הרבה זמן לזה. ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 11:47, 26 במרץ 2008 (UTC)

תגיד, לא פשוט כדאי למנות מישהו שיהיה אחראי על זה? זה יחסוך הרבה בלבול ובאלגן... מצידי, אפילו אני יכול לעשות את זה... פאי 12:47, 26 במרץ 2008 (UTC)

אחראי על קביעת מדיניות? את המדיניות הקהילה קובעת בהצבעות. אם אתה מתכוון להעתיק מדף חוקים ונהלים את הנוהל לכל דף מיזם שעוסק בנושא- אתה, וכל איןצקלופד אחר מוזמנים לעשות זאת. ואגב, נראה לי שלאחר שסעיפי החקיקה המרכזיים שלי יעברו הלילה ויהפכו לחלק מחוקים ונהלים (יכנסו לתוקף ב-1.4) אין הרבה מה להוסיף והמהפכה החוקתית כמעט והושלמה. (אפשר תמיד לתקן פה ושם אבל כמות כזו מסיבית של הצבעות מדיניות אני לא מאמין שנראה בזמן הקרוב, פשוט כי כבר אין הרבה על מה). ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 13:06, 26 במרץ 2008 (UTC)

לא, זה לא מה שהתכוונתי. התכוונתי למישהו שאחראי על אירכוב הצבעות, סיכומן וביטול הצבעות של משתמשים לא ותיקים. אני חושב שצריך להיות תפקיד רשמי כזה ("אחראי הצבעות"), התפקיד יכול להיות קבוע אצל מישהו או שהוא יוכל לעבור "בטורות" כל חודש נניח (עדיף קבוע). צריך אותו בשביל לחסוך מאמץ (י'עצלנים) ובלבול. כמו שאמרתי אני אהיה יותר משמח לעשות את זה. לי מאוד חשוב הסדר שם... עד שיהיה תפקיד כזה (במידה וכן) אולי תדאגו לסדר שם גם אתם? אם אתה מוחקים ערך בעקבות הצבעה לפחות תעבירו אותה לארכיון (אההה וסליחה זאת היתה טעות שלי אין סטירה בין החוקים למה שכתוב בדף המחיקות).ו... עשיתי סדר בדף המחיקות, כרגע זה מסודר... (יש שם הצבעות פתוחות עדיין שלא הבעת את דעתך בהם) פאי 13:36, 26 במרץ 2008 (UTC)

אתה בעד הרעיון של האחראי הצבעות או לא? אני לא חושב שהוא חייב להיות מפעיל, להיפך, למפעילים יש הרבה עבודה בכל מקרה. בגלל זה הצעתי את עצמי (אני נכנס לשם בכל מקרה כל יום). חשבתי גם שהוא יכול להיות רשום בדף של רשימת מפעילי המערכת, בתפקיד של "אחראי הצבעות" (קבוע או חודשי). מה דעתך? פאי 21:00, 26 במרץ 2008 (UTC)
שמתי על זה דיון באקספרסו בר, תבדוק את זה... פאי 16:58, 27 במרץ 2008 (UTC)

הצבעה

אם תוכל לשנות את דף החוקים והנהלים על פי ההצבעה שנסגרה (במסגרת המהפכה החוקתית באיןציקלופדיה. כללי ההצבעות)

דולי 17:09, 27 במרץ 2008 (UTC)

תמחק בבקשה את הירהורים

פתחתי את הרהורים במקום. אתה מוזמן לקרוא ולהוסיף (כבר שמעתי כמה אנשים שאמרו שזה יפה). דרך אגב עוד לא הגבת בדיון שפתחתי באקספרסו בר זה מאוד חשוב שתביע את דעתך. פאי 18:59, 27 במרץ 2008 (UTC)

אני מבין

אתה לא צריך לחזור ולהגיד את זה כל הזמן אני יודע שכל אחד יכול לעשות את זה אבל הבעיה היא שלאף אחד אין ממש כח לעשות את זה (כמו הדוגמא הנכונה שנתתי על הערך א זה לא בדיוק "יום אחרי" כמו שאמרת). אני עדיין חושב שמשהו צריך להעשות בנידון. אני מתנצל אם לקחת את הדברים שלי כמשהו שלילי מאוד, פשוט אני מאוד התעצבנתי על הנושא (אני מודה שיכול להיות שהשתמשתי בקצת יותר מידי סימני קריאה). אני מחקתי את המשפט והתנצלתי בפני זך (לא נראה לי שהוא יראה את זה אף פעם בכל מקרה) אבל אני עדיין חושב שיש למחוק את הערך ניקיון שלו, הוא מוריד את הרמה של איןציקלופדיה. אני מאוד רוצה שיהיה איזשהו שינו בנידון אולי שאני אהיה מפעיל אז היה אפשר למנות אותי על זה, אבל זה יקח זמן ועד אז אני חושב באמת שזאת אפשרות סבירה מאוד למנות מפעיל שקיים על הנושא. ודבר אחרון תודה שמחקת את "הירהורים". פאי 17:45, 28 במרץ 2008 (UTC)

תעביר בבקשה את הער אוסמה בן לאדן

לשמו הנכון (אוסמה בין לאדן) ותמחוק את הקודם בבקשה. תודה פאי 18:12, 28 במרץ 2008 (UTC)


הערך טלמרקטינג

צריך להיות מופלץ לפי דעתך? לפי דעתי לא, אבל אני לא בטוח עם לשים הצבעה בנושא (בהמשך לפרוייקט כמובן). אני חושב שמיצינו את זה, כל שאר הערכים (לפי דעתי) ראויים להיות מופלצים, אם יש לך עוד שלא נראים לך אז תציע אותם. עוד משהו... הערך ש"י עגנון הוא לא ערך מופלץ הוא "מומלץ", אז למה הוא נמצא ברשימה של הערכים המופלצים? אם זה בטעות תקן את זה בבקשה. דרך אגב יש דיון בנושא 60 השנה למדינה באתר מחכים לדעה של מפעיל, תסתכל באקספרסו בר בבקשה. אני מחכה לדעה שלך בנושא של טלמרקטינג. בתודה פאי 15:43, 29 במרץ 2008 (UTC)

כנראה שפעם למופלץ קראו מומלץ. אתה מוזמן לשנות את התבנית. ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 15:41, 1 באפריל 2008 (UTC)

שני דברים

א' מה דעתך על הנוסח שהצעתי באקספרסו בר?

ב' הכנתי את התבניות שביקשת ממני: תבנית:משתמש 500, תבנית:משתמש 1000,תבנית:משתמש 1500

דולי 19:53, 30 במרץ 2008 (UTC)

למה סימנת את משה מהשרדות כערך שולת?

כול הקטע שהוא טיפשי, אתה לא רואה ארץ נהדרת? ‏Rocknroll22 - שיחה - - Let me put my love into you babe 18:21, 31 במרץ 2008 (UTC)

לא, מה הפואנטה בערך? ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 18:22, 31 במרץ 2008 (UTC)
שזה מצחיק, משה הוא מטומטם, אז זה ערך מטומטם. ‏Rocknroll22 - שיחה - - Let me put my love into you babe 18:24, 31 במרץ 2008 (UTC)
טוב, תוריד את התבנית. ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 18:27, 31 במרץ 2008 (UTC)

מזל טוב

רציתי להגיד לך מזל טוב, וגם לשאול אותך: למה מחקת את הערך אינטרנשיונל ג'אוגרפיק? הראתי אותו לכל החברים שלי.

אם אתה יכול, אני מבקש ממך להחזיר אותו.

ה- e 12:02, 1 באפריל 2008 (UTC)

בעיקרון

הצלחתנו להסיר את "סמכות" המופלץ מ-גבינה, החריה, סטיקוגנוזה והארי פוטרומן. אני חושב שזה מספיק עד עכשיו. אני רק רציתי לשאול אותך מה עם הדברים האחרים שלא ענית לי עדיין?

1) האם טלמרקטינג לפי דעתך צריך להיות מופלץ?

2) לא בדיוק הבנתי למה אתה התכוונת שאמרת ש"פעם קראו לערכים מומלצים מופלצים", אני הסתכלתי בארכיונים של הצבעות ההפלצה ולא מצאתי שהערך ש"י עגנון נבחר למופלץ פעם... זה אומר שהוא לא מופלץ (אם זה מה שהתכוונת) אז זה אומר שהוא נמצא ברשימה של הערכים המופלצים בטעות אבל אני לא יודע איך להוריד אותו משם... אם אתה יכול עשה זאת.

3) ועדיין לא העברת את הערך אוסמה בן לאדן לשמו האמיתי-אוסמה בין לאדן. אנא טפל בדברים הנ"ל בבקשה. בתודה פאי 08:06, 2 באפריל 2008 (UTC)

1)מה שרשום ברשימת המופלצים נחשב כמופלץ. אם רוצים להוריד אותו משם צריך הצבעה.

2) לא קראתי את טלמרקטינג 3)העברתי את אוסמה. ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 09:07, 2 באפריל 2008 (UTC)

1)אני אשים אותו בהסרת הפלצה ונראה מה יהיה.

2)אבל כבר אמרתי לך שהוא לא נבחר אף פעם להיות מופלץ, הוא רק מומלץ... אין צורך בהצבעה אם הערך אף פעם לא היה מופלץ. איך אתה מסביר את זה שהוא נמצא ברשימה?

פאי 09:16, 2 באפריל 2008 (UTC)

אני באתר בערך 7 חודשים, כמדומני. מעיון בארכיון ההצבעות ראיתי שהייתה בעבר הצבעה על שינוי המומלצים למופלצים. תסיר מעליו (כפקח לעתיד) את התבנית מומלץ ותשים תבנית מופלץ. ותתחיל לארכב את ההצבעות שזמנן תם בהתאם לכתוב בחוקים ונהלים. נ.ב. כל צבעה חייבת להיפתח בזמן תחילת ההצבעה אחרת אינה חוקית. כל טוב. ‏ינון TalkΩ שיהיה לכם יום נפלא ומאושר. נא הקפידו על התנהגות ידידותית בין חברי הקהילה ומחוצה לה. 09:22, 2 באפריל 2008 (UTC)