אחד נגד מאה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.
1 נגד 100 באנגלית "the ko kluks klan's swearing in".
המנחה והמשתתפים
לוגו התוכנית
ז'אנר לצאצאי הגזע הארי
אורך פרק כ60 דקות החידון. שאר התהליכים לא משודרים.
יוצרים מקשקשי הכושוניכשת
שחקנים אברי גלעד, טומי לפיד, חבר המושבעים
ארץ מקור טקסס
רשת שידור קו קלוקס קלאן טי.וי, רשת
תקופת שידור מקורית {{{שידור ראשון}}} – {{{שידור אחרון}}}
מספר עונות מאה שלושים ו...
מספר פרקים 98765

‏‏‏

"איך הם לא יודעים מי ראש עיר הבירה של ערב הסעודית?"
~ אברי גלעד,בעת שידור התוכנית
"זו תוכנית נורא חינוכית"
~ יולי תמיר,שרת החינוך
"באנו ג'והודים לגרש, בידינו אור ואש. כל אחד ג'והודון קטן, ואנחנו הקו קלוקס קלאן"
~ ג'ינגל הפתיחה

אחד נגד מאה הוא טקס השבעה, הצדעה והכרחה לאירגון הקו קלוקס קלאן אשר שמו הפורמלי הוא אחד נגד מאה.

יצירת השעשועון

לפני כמאתיים ושלושים שנים, במהלך מלחמת העצמאות האמריקנית, ישבו בבונקר בבוסטון מספר מראשי ההנהגה האמריקאית, והגו ברזי תנועתם החדשה והגזענית, ה"1vs100". בין סגל הקבינט ישבו אז ג'ורג' וושינגטון, בינחמין פרנקלין, תומאס ג'פרסון, ג'ון אדמס ושרי רז.

מטרת הקמת האירגון הייתה להבריח חלק מהרעות והחולרות של המדינה האמריקנית שבדרך, למדינות זרות, באותה ישיבה נפלה ההחלטה להאשים את צרפת בהמצאת הצ'יפס והנשיקה האמריקאית המפורסמת.

למבצע הברחת המפגעים קראו האמריקנים "מפת הדרכים" והיא אכן סומנה על המפה.

על מנת לטשטש את עקבות בלשים אנגלים שעקבו אחר פעולותיהם שלחו האמריקאים למדבר פארן את הרעה הנקראת "שעשועון" על ידי שרת השרים שרי רז, אך בדרך נשדדה על ידי בדואים שרי רז, ועד שהוחזר לה הפטנט לשעשועון קמה במדבר מדינת ישראל. בעוד שרי רז נסעה במונית לירושלים כדי להפיץ בה את המגפה שעשועון, גנב לה נהג המונית כסף, וכך החלה המגיפה כמונית הכסף. לאחר מכן עברה שרי בשכונת טלבייה שבירושלים, ושם צותתה לישיבת חירום בה נכחו ר.גינת וסוכן י.ד ארבל במטרה להפיץ בארצות הברית את מגפת השעשועון, וכאשר יורם דוד ארבל הגיש לחבריו תה מכוסות זכוכית, וקרא "מי רוצה", אמרה שרי לעצמה "איזה כיף להיות מיליונר", וכך נולד עוד פשע בישראל.

לכידת שרי

שרי רז השתקעה בירושלים, וחזרה בתשובה, ושמה שונה לשרה, ויום אחד כאשר היא בוכה בכותל על חטאיה, נתגלה לשרי גילוי עצמי, והבינה את טעותה בהפצת השעשועון, והחלה במבצע פרטי רחב היקף להכחדת השעשועונים מישראל. שרי רכשה עם ח.יבין את תחנת השעשועונים חול ישראל והקימה במקומו את קול ישראל. בתוכנית היו תחליפי שעשועונים כגון שיחות נפש עם יוסי סייאס, תוכנית בישול עם ליא קניג, ריקודים עם בוז'י הרצוג, מגזין אופנת נשים עם רונית אלקבץ ומכות עם נתן זהבי. ביום מן הימים נסעה שרי לביקור מולדת בארה"ב, ושם ארבו לה הבלש הפדרלי ג'.ק וסוכן הקו קלוקס קלאן, דנזל וושינגטון. לאחר שיצאה שרי לקנות טוגנים צרפתיים ומטבל עגבניות בקריית יורק החדשה, שמו עליה הסוכנים יד ולכדוה.

המשפט

לאחר שסניגורה ירון זליכה הודח מתפקידו, נשארה שרי בודדה מול שורת מושבעים אמריקנית, אשר גזרו עליה עונש על בגידה בעקרונות הקו קלוקס קלאן, והדחת קטינים משעשועונים ושינוי שם, והסעיף הראשי בעונש היה להקים בישראל שעשועון גרנדיוזי, שבו ייטלו חלק 101 אנשים. לשרי לא היו הרבה ברירות, והיא הקימה שעשועון נוסח המשפט, הפועל בצורת התפוז המכני.

השעשועון

בכל פרק לקחה שרי בן מיעוטים, רצוי כושי, אשר יתחרה בחידון טריוויה כנגד 100 חברי קו קלוקס קלאן, במידה וניצח המתחרה, הוא יזכה לחנינה, במקרה ויכשל, יהיה עליו להקים עוד שעשועון. היה והמתחרה ענה נכונה על השאלה, ומספר חברי קו קלוקס קלאן טעו, יהיה עליהם לחבוט בו בעזרת קת של רובה, כך עד שאולץ המתחרה לפרוש מיוזמתו ולעלות על המוקד שהכינו לו המיתחרים האכזרים שמשחקים מייפל סטורי.אז הם חושבים שהם בתוך המשחק אז הם מכים את המתחרה המשכן שרק רוצה להרויח כסף מיביריונים.

טבלת הזוכים

    • הזוכים לדורותיהם:

קישורים חיצוניים

אתר התוכנית בישראל [1]