איןספר:איך להחביא ילדים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

המדריך להבאת ילדים הוא ספר אשר ניתן לרכוש אותו רק מעל גיל 18. הספר מתאר שלב אחרי שלב כיצד להביא ילדים לעולם. הספר מתדרך את הגבר והאישה כיצד לעשות זאת ואת האישה כיצד לסבול את היצור הקטן בבטן שלה.


כתיבת והוצאת הספר

הספר נכתב במטרה לעזור לאנשים במצוקה לפתור את בעיותיהם בהבאת ילדים. הספר נכתב ע"י כוכב פורנו חרמן. הספר נכתב בשנת 2003 ויצא לאור כשנה לאחר מכן ב-2004 ע"י הוצאת הספרים הס"מ (הוצאת ספרים מגניבה).


ההצלחה של הספר

הספר זכה להצלחה גדולה. הוא פורסם בכל מקום (גם בשלטי חוצות בעיר) והגיע לכל חנות ספרים אפשרית כגון: סטימצקי צומת ספרים ספרים צומת יקצמיטס (סטימצקי הפוך). שבוע לאחר יציאתו (כן כן שבוע) הספר נקנה ב-50.000 עותקים שונים וכחודש לאחר יציאתו הספר נקנה ב-250.000 עותקים שונים. כיום הספר נקנה בכ-1.500.000 עותקים שונים בארץ. הספר תורגם ל-50 שפות שונות (אנגלית,רוסית,טורקית,ערבית,צ'צ'נית ג'יבריש ועוד..) הספר נמכר למעלה מ-35 מיליון עותקים ברחבי העולם (לא כולל בארץ) ונהפך להיות הצלחה רבה. הספר הגיע למדינות שונות כמו: יפן,סין,רוסיה,ארצות הברית,טורקיה,איראן,לבנון ועוד... הספר נמכר בארצות הברית ב-10.000.000 עותקים ובקנדה בכ-10.200.00 עותקים ובמקסיקו נמכבר בכ-9.000.500 עותקים. גם בלבנון ובאיראן נמכר במספר עותקים גבוה של כ-חצי מיליון עותקים ובלבנון כ-250 אלף עותקים. זה אחד הספרים הנמכרים ביותר בעולם בעשור האחרון ובארצות הברית ובאנגליה הספרים שברו את שיא המכירות כאשר הספר הוכתר כהנמכר ביותר בשני עשורים האחרונים במדינות האלה. באיראן ובלבנון הספר הוכתר כהספר הנמכר ביותר ב-15 שנה האחרונות וכאן בישראל הספר הוכתר כהנמכר ביותר ב-25 שנה האחרונות. במדינות כמו איטליה, אירלנד וסיציליה הספר זכה להצלחה פחותה. באיטליה הספר נמכר רק בכ-30.000 עותקים ובסיצליה נמכר רק בכ-20.000 עותקים ובאירלנד נמכר רק בכ-15.000 עותקים. גם בסלובניה וקרואטיה הספר זכה להצלחה פחותה כאשר נמכר בשתי המדינות האלה בכ-40.000 עותקים. אחוז הקונים הגדול ביותר של הספר הוא בארצות הברית כאשר אחוז הקונים הגיע ל-33.3% ובישראל במקום ה-3 בכ-23.4%. הספר הגיע גם לדרום אמריקה וביניהם ל-ארגטינה, ברזיל וצ'ילה. בארגנטינה הספר זכה להצלחה גדולה מאוד כאשר נמכר בכ-7 מיליון עותקים וקיבל ברובו ביקורות חיוביות. בארגנטינה הספר זכה בפרס ספרקר בקטגוריית הספר הנמכר ביותר של השנה. בארצות הברית הספר זכה בפרס של הספר הטוב ביותר של השנה ובישראל הספר זכה בתואר: הספר הנמכר והנקרא ביותר של השנה. בברזיל הספר נמכר בכ-8 וחצי מיליון עותקים וזכה בפרס בקטגוריית הספר הפופלארי ביותר של השנה. גם בצ'ילה הספר זכה בפרס בקטגוריית הספר המידעי הטוב ביותר של השנה ונמכר בכ-7 וחצי מיליון עותקים. הספר זכה בסך הכל ב-10 פרסים ברחבי העולם. גם בקנדה הספר זכה בפרס כהספר הנמכר ביותר בעשור האחרון ובסין זכה בתואר הספר הנמכר ביותר של כל הזמנים. גם ביפן הספר פורסם וניהיה לרב מכר.

פרסים בהם הספר זכה

ארגנטינה- ספקר, בקטגוריית הספר הנמכר ביותר של השנה (נמכר בכ-7 מיליון עותקים) (גם בסין)

ארצות הברית- פרס בטקס הספרים השנתי, הספר הנמכר ביותר של השנה (נמכר בכ-10 מיליון עותקים)

ישראל- פרס בשבוע הספר העברי, פרס הספר הנקרא והנמכר ביותר של השנה (נמכר בכ-מיליון וחצי עותקים)

ברזיל- פרס ספקר, הספר הפופולארי ביותר של השנה (נמכר בכ- 8 וחצי מיליון עותקים) (גם במקסיקו)

יפן- פרס ספקר, הספר הרב מכר של השנה (נמכר בכ-5 מיליון עותקים) (גם בתאילנד)

קנדה- פרס ספקר, הספר הנמכר ביותר של העשור האחרון (נמכר בכ-10.000.200 עותקים)

צ'ילה- פרס ספקר, הספר המידעי הטוב בותר של השנה (נמכר בכ-7 וחצי מליון עותקים)

סך הכל הספר זכה ב-11 פרסים שונים ברחבי העולם מתוכם זכה ב-8 פרסי ספקר. זהו הספר הראשון בעולם שזכה למעלה מ-5 פרסי ספקר והוא גם הספר שזכה בהכי הרבה פרסי ספקר בעולם.

בטקס מצעד הספרים העולמי שנערך מדי שנתיים בארצות הברית הספר זכה בפרס גלובוס הזהב.

בשנת 2005 ערוץ 2 עשה סרט דקומנטרי על הספר אשר תיעד את התהליך כתיבת והוצאת הספר.

ביקורות

בישראל הספר קיבל ביקורות חיוביות מציבור החילונים. ג' יפית אמרה: "זה הספר הטוב ביותר שקראתי" ואבי ביטר אמר: "אני צריך להוליד 20 תינוקות כדי לרדת במשקל" אך בציבור הדתי והחרדי הביקורות היו חריפות. גם היו הרבה הורים שאמרו "זה ספר מסוכן כי יום אחד הילדים הקטנים שלנו ימצאו אותו". הספר זכה להרבה ביקורות חיוביות גם בארצות הברית אך גם להרבה ביקורות שליליות בעקבות התמונות הסוטות שיש שם. בשאר המדינות בעולם הביקורות היו מוערבות. יש כאלה שטענו כי הספר עזר להם מאוד בחיים וכי עורר להם את החשק המיני ויש כאלה שאמרו שהספר דוחה.