טורקיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Thumbnail.jpg יש לשכתב ערך זה
ייתכנו לכך מספר סיבות: ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל שטויות חסרות טעם, או שהוא פשוט לא מצחיק, או שאולי הוא ערוך בצורה גרועה, ויכול אפילו להיות שהוא אמיתי. אבל בכל אופן, הערך הוא חסר ערך עבור איןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו. יש כאלו שאפילו יקראו את מה שכתבתם.
האימפריה הע'ותמאנית טורקיה החופשית

Ardğanın Cemhuriye Türkiye

דגל טורקיה סמל טורקיה
דגל טורקיה סמל טורקיה
מוטו לאומי אוי נפל לי הסבון!
המנון שורום-זורום-זורום רים (בטורקית: şürüm-zürüm-zürum-rım)
יבשת אסיה אירופה
שפה רשמית

טורקית

עיר טקילה

קוסטנסיטנופול

העיר הגדולה ביותר

ניו קוסטנסיטנופול

משטר

חממאי

הקמה

749

שטח
אחוז מים

456138 קממב"ר
לפי כמות הברזים, שואף ל-0

דירוג אוכלוסייה

3

צפיפות אוכלוסין

מטבע

שקל טורקי, אירו

אזור זמן

ישראל

סיומת אינטרנט

co.tu

קידומת

tu

"מוחמד, אתה יכול להתכופף להרים את הסבון?"
~ איברהים על איך הוא הפך להיות הומו
"AGA GEL"
~ ילד תורכי אומר "בוא אחי" במשחק הרשת knight online world
"מוזר הם קראו לעצמם עותו'מאנים בזמני"
~ שבתאי צבי על טורקיה

טורקיא הוא כוכב בין ישראל לצרפדנמרק

בולבול אקבולבול[edit]

אוכלוסיה: 30% חולים במחלת הטעעז"א(טרוריסטים ערבים עם זקן ארוך), 0.00001% יהודים, 30% נוצרים, 30% אנשי מסורת החמאם, 3% גרבילים קפואים, 3% פמיניסטיות ו3.99999% מעריצים מושבעים של יאיר לפיד.

הערבים "המתקלחים" - היווצרותו של העם הטורקי[edit]

בין הערבים לאט לאט החלו להיות אנשים שטיפחו את עצמם והתקלחו. אך שאר הערבים הסתכלו עליהם בשנאה, בטענה כי להתקלח, כמו הנשים, זה סותר את הדת, הרי מוחמד אמר במפורש: "לא תתרחץ" ו"לא תעשה לך כל סבון או כל שמפו" בנוסף לטענה, הנשים הערביות המחורמנות, שנמאס להן בעליהן המסריחים, בגדו לא פעם בבעליהן עם ה"מתקלחים". קבוצת "המתקלחים" החלה כעבור זמן קצר ללבוש כובעים שונים ומשונים, לסרק את זקנם ולהמציא שיטות להתקלח בפומבי עם גברים אחרים (יש האומרים שהם היו ההומואים הראשונים).

מסע הסירחון הקדוש[edit]

קטע מתוך תשדיר המדגים את תוצאותיה ההרסניות של המקלחת

הערבים הלא מתקלחים החליטו שיש למגר את התופעה, והחלו להוציא להורג "מתקלחים", להרוס את המקלחות הפומביות וזרוק על המתקלחים חול. תנועת המיגור נקראה "מסע הסירחון הקדוש" והקיצוניים בה נמנעו אפילו מלגרד את עצמם והרבו להתפלש בצואת גמלים. קבוצת המתקלחים הבינה כי הם לא רצויים ועזבו את מדינות ערב לחפש להם מדינה משלהם.

אימפרית החמאם[edit]

לבסוף מצאו להם המתקלחים מקום להתיישב בו ולהתקלח עם גברים אחרים. הם קראו לאימרפיה שלהם טורקיה. אך לאימפריה הצעירה הייתה בעיה גדולה מאוד: אספקת המים השנתית נגמרה מהר מאוד והעם לא יכל עוד להתקלח. מלכם, האיש הנקי ביותר בהיסטוריה (שהיה כל-כך נקי שסבון לכלך אותו), הציע רעיון מהפכני: בחמאם ישתמשו באוויר חם בכדי לנקות את האנשים. הטורקים תלו את המלך בגלל רעיון כל-כך מטופש. במקום הרעיון של המלך, הטורקים החלו להשתמש באקונומיקה כשהם מתקלחים, והדבר הביא לחסכון במים.

טורקיה כיום[edit]

כיום טורקיה אינה נקייה כמו פעם, בגלל הגעתה של הנצרות והפמיניזם אל גבולותיה. אך חלקים נכבדים של המסורת שרדו עד היום והם:

  • ספורטי חמאם כמו: הרמת סבונים, שחיית 200 מטרים באקונומיקה וקפיצה אומנותית אל תוך נוזל למדיח כלים.
  • אורגיות גברים המוניות בחמאם.
  • האדם הנקי ביותר ממונה להיות המלך.
  • חגיגת חג הסבון השנתי.

יהודי טורקיה[edit]

הגיעו עם גירוש ספרד לקושטא ולקושל האם אמא של תורכיה והנחילו את תרבות הלאדינו ליושבי ארץ זו. הם נבדלו משכניהם בכך שלא היו אצלם פרשיות סבון ושמפו. אלא פרשיות של ייצור בורקיטס ותחרות פתגמים מפולפלים בסגנון הרומנסות של יהורם גאון. בשנת 1949 נסע אביו של יהורם גאון לשליחות חינוכית בטורקיה והצליח להעלות משם כמה אלפי יהודים טורקים ממוצא תימני.

החרם הגדול[edit]

בזמן מלחמת עזה, טורקיה החליטה שזה זמן טוב להחזיר לכל הערסים הישראלים שגנבו להם את המגבות. עקב אירועים אלה, כל ערסי ישראל פתחו בחרם תיירותי על טורקיה. לאור ניצחונה המפתיע של טורקיה, שאר העולם העתיק את הפגנות המחאה נגד ישראל. הישראלים הם חארות, במיוחד הגברים. בגלל זה הטורקים רוצים רק את הנשים היפות של ישראל שנחשבות הכי יפות בעולם ולזיין אותם על כל דבר שלא זז או זז ובכך לגרום לסכסוך בין הגבר הערס הישראלי הגנב ברזי זהב לבת זוגתו הסקסית והמשתרמטת.

השתלטות הטורקים על Knight Online World[edit]

Knight Online World היה משחק רשת שלו ונחמד עד שמוחמד הטורקי נרשם למשחק, אהב אותו וקרא לכל החמולה שלו להצתרף למשחק, מאז כל המשחק מלא בילדים טורקים קטנים שרק יודעים להגיד ב"אנגליטורקית" "AGA GEL" (בוא אחי) לשחקנים תמימים, ולא מפסיקים לשגע אותם בטורקית עד שהם נענים בחיוב. מאז השתלטות הטורקים על המשחק, 99% מן השחקנים במשחק הם טורקים, אפילו תרגמו את האתר של המשחק לשפה הטורקית (לאחר שמוחמד פרץ לאתר שלהם וכתב דברים בטורקית כגון "AGA GEL", המפתחים של המשחק הבינו שהטורקים הם קהל היעד העיקרי שלהם, ולכן תרגמו את האתר לטורקית). האחוז הלא טורקי הקטן שנשאר במשחק עדיין נרדף על ידי הטורקים שאומרים להם "בוא אחי".

סכסוך הטורקים וחדשות 10[edit]

ב2012, ערוץ 10 טען כי הטורקים גנבו לו את פתיחי החדשות. מאז, הטורקים דורשים מחברי המערכת של חדשות 10 להחזיר את המגבות, הברזים ולהתנצל על המרמרה כתנאי לקבלת הפתיחים בחזרה. כמובן שטורקיה גם תחזיר מלחמה: היא תתבע, ככל הנראה, את הפתיח של לונדון&קירשנבאום שלקוח משיר טורקי.

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על טורקיה.

ראו גם[edit]

הטורקי


gl:Turquía