תחת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Adult neon.gif אזהרה!
ערך זה מכיל תכנים ואולי טחינות אירוטיות. לכו לעשות שיעורים!


תחתיידיש: תוחעס, בעברית-אשכנזית: עכוז) הוא איבר בגוף האדם והבהמה, שלו שימושים מגוונים בתחום הישיבות, הבעיטות, ההפרשות ועוד. התחת הומצא בשלהי ינואר 1956 על-ידי ראש הממשלה דוד בן-גוריון וראש הממשלה בפועל שמעון פרס, כחלק מטיל גרעיני מתוחכם שעומד לשנות את פני המזרח התיכון. שבוע לאחר מכן כונס הקבינט הביטחוני בראשות שמעון פרס, ובהשתתפות דוד בן-גוריון, מנחם בגין, משה דיין, גולדה מאיר, סבא טוביה, דפנה ודודידו ואריק שרון. ראש הממשלה בפועל פותח. אריק שרון עושה גרעפס. דיין מציג את הנושא. הנושא אושר פה אחד. וכך בעצם נוצר התחת[1].

תחת הוא אחד משלושת חלקי הגוף הפופולריים ביותר (יד, רגל ותחת); התחת היווה במשך שנים רבות מושא להומור, ונראה שמצב אומלל זה לא צפוי להשתנות בעתיד הקרוב. למרות שלגברים מעטים יש תחת, הערך הנ"ל יתמקד בעיקר בתחת של נשים, כתירוץ עלוב לדחוף בתוכו הרבה תמונות אירוטיות.

ישבן קרדשיאני: מאכל נפוץ בקרב האנגולים והאמריקאים

מקור המילה

המילה "תחת" מופיעה בתורה - "עין תחת עין, שן תחת שן" (ויקרא כ"ד פסוק כ'). פרשנים נחלקו לגבי משמעות המילה, אך לבסוף קבע רש"י שמדובר באיבר בגוף, כמו שאר המילים בפסוק. עם זאת, עברו שנים עד שהצליח שבתאי צבי לקבוע באיזה איבר מדובר. לשיטתו, מהפסוק "אין כל חדש תחת השמש" (קהלת א' פסוק י"ד) עולה שמדובר באיבר הדומה לשמש - עגול ומבהיק - ולפיכך אין ספק שמדובר באיבר המכונה גם "ישבן".

יש המייחסים את מקור המילה לשלמה ארצי, בשירו "תחת שמי ים התיכון". אך זו טעות נפוצה.


מאפיינים אנטומיים

התחת נמצא לרוב בחלק התחתון של הגוף.

שימושים מקובלים

  • בתחום המזון: האנגולים נוהגים לצרוך עכוזים, בדומה לבייקון ועוד מאכלים שאינם כשרים לעם היהודי, בשל היותם נוצרים ולמטרות התרסה
  • בתחום הפורנו: בשנות ה2000 חלה עליה משמעותית בצריכת תכני הפורנו בארץ ובעולם, בעקבותיה הוחלט על הוספת תקציב לצילומי עכוזים. בעקבות הוספת התקציב, העכוז כבר אינו נחלת הנשים בלבד, וישנם גברים רבים העוטים על עצמם שכבת עכוז רחבה.
  • באמנות: פורנו, רק במסווה של יצירה אמנותית.
  • בטלוויזיה: ע"ע אמנות.

תחת במין הגברי

בראשית שנות ה90 הונדס התחת הגברי הראשון, במעבדה שבנורת' ווסט שבארה"ב, על ידי קבוצת מדענים משוייץ שנחטפו ונלקחו בשבי. הרשויות האמריקניות חייבו את המדענים השוויצרים להנדס עכוז למין הגברי, דבר שלא צלח בתחילה. במרוצת השנים, הביקוש לתכני פורנו עלה ואיתו גם הביקוש לעכוזים זכריים. עד לאותם שנים העכוז היה נפוץ אך ורק בנשים.

שימושים, מידע תזונתי ויתרונות בריאותיים

על פי מחקר שנערך במדינה אנטישמית כלשהי בחו"ל, נמצא שעכוז מכיל חיידקים, אך עם זאת, החיידקים שהוא מכיל הנם ידידותיים לאדם. ניתן לאכול מן התחת (אך לא רצוי כאשר נעשה בו שימוש אחר), ויש להקפיד על ניקיונו מדי יום. בשנות ה70 הוציא משרד הבריאות אזהרה מישבנים שאינם נקיים, ואלפי נשות ישראל מאז מקפידות על ניקוי פס ההפרדה בישבן (שכן - אם הישבן לא יהיה נקי, פלחיו עלולים להידבק האחד לשני ובכך ליצור מום ולא ישבן יפה).

בתרבויות שונות נהוג להחדיר חפצים לתחת למטרות עונג (אזהרה: מומלץ לנסות את זה בבית) ויש המייחסים לתחת סגולות רפואיות ומיסטיות, כדוגמת שרלטנים (הידועים בכינויים הידוע לשמצה: מיסטיקנים) הקוראים בתחת.

התחת הנשי

התחת הנשי לרוב הוא התחת היפה ביותר שאדם יזכה בחייו לחוש ולראות. אולי אף לטעום. התחת הנשי לרוב מקבל צורה מיוחדת, לעתים של פרי ולפעמים סתם של זוג סופגניות עסיסיות. על פי מחקר שבוצע בעכברי מעבדה נמצא שהתחת מפריש הורמון אשר מזמן את בן הזוג לחוש את עכוזה של בת זוגו. לרוב התחת נעים למגע, ולעתים הוא אף נהנה שנוגעים בו, אך יש תחתים שלא אוהבים שנוגעים בהם ולכן רצוי לבקש הסכמה מהתחת מראש. (רצוי בחתימה של עורך דין ובתצהיר שהותר לך לגעת בתחת).

על התחת הנשי אף נכתב רבות בתנ"ך, בקוראן, ואף בספרות זולה אחרת (התנ"ך של הנוצרים, מן הסתם) ובכל מקום עליו נכתב, נכתבו עליו לרוב רק דברים טובים.

ביטויים, משפטים והקשרים

מכות בתחת

אמצעי חינוכי אשר משרד החינוך ממליץ עליו ככלי עזר רב מעלה להורים ולמורים. המכות מתבצעות בעזרת כף יד שטוחה, מקל, סרגל או מה שבא ליד.

הורים המעוניינים באמצעי זה אך אינם יודעים לבצעו כיאות, יכולים לשכור את שירותיהן של יועצות מקצועיות. היועצות מעבירות הדרכות בנושא, באמצעות דוגמה אישית. אבות רבים, שנהנו מהדרכות נמרצות, תקיפות ומעמיקות, מדווחים על שביעות רצון רבה. מומלץ.

שק לי בתחת

ביטוי המשמש להבעת הערכה רבה לאדם ולפועלו. הומצא על ידי יוסי שריד, אשר בתפקידו כקריין בגלי צה"ל נהג לערוך שיחות על השפה העברית עם שר החוץ דאז, משה שרת. את שיחותיו נהג לחתום בביטוי "שק לי בתחת", חידוש אשר אומץ עד מהרה על ידי אנשי ציבור רבים. הביטוי אף שימש השראה למלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט, אשר הלחין קאנון בשישה קולות בשם "שק לי בתחת, גתה, גתה". מכאן הביטוי הישראלי הצברי החלוצי העברי והנפלא "שק לי בתחת".

כיסוי תחת

כחלק מלקחי מלחמת לבנון השניה, בה חטפו כוחותנו מכות בתחת לא פעם, הוחלט לצייד כל חייל חי"ר בכיסוי תחת (או בקיצור כסת"ח). כיסוי זה, העשוי מפוליסטירן מוקצף ומחוזק במילקי, מגן על החייל מפני אחריות למחדלים שונים, בהם הצבא כידוע מתמחה.

עשוי ללא (ת)חת

ביטוי שבו השתמש חבר הכנסת דני דנון בעת הצגת חוק הפוטושופ, כשביקש לתאר את מבנה גופן הגרום של מרבית דוגמניות ישראל.

ראו גם

הערות שוליים

  1. הפרטי-כל מאותה ישיבה נגנז בשל עודף בדיחות אנאליות שהשמיעו הנוכחים.
Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא תחת. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.