אמינם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"יואו!"
~ אמינם על אמינם


"מי זה אמינם?"
~ חנון על אמינם


"נו, ההוא ששר עם ריהאנה"
~ פקאצה על חנון


"אה... מי זו ריהאנה?"
~ חנון על פקאצה


"אנחנו שונאים אותך ואנחנו ננקום!"
~ גרבילים על אמינם


אמינם (באנגלית: Eminem), הוא רופא אשר נולד בשנת 1932 בעיר דטרויט שבארצות הברית. אמינם ידוע גם בשם הבמה השני שלו: סלים שיידי, בשמו האמיתי: מרשל מאת'רס השלישי, ובשמו היהודי: יסעור כהן. אמינם היה הראפר הלבן הראשון, לאחר ששלושת הראפרים הלבנים שהיו לפניו התאבדו, עד היום לא ברור למה הוא בחר להיות ראפר אם הוא לבן. אל תאמינו למילה שכתובה כאן

בתמונה: אמינם, בורח מהמאבטחים שמאחוריו לאחר שגנב מיקרופון.

ביוגרפיה

ילדותו

אמינם גדל כילד ברחובות של שכונת הפשע הקשוחה יותר בדטרויט: שכונת שלומציון.
אמינם גדל במשפחה הרוסה: אימו הייתה מכורה לסמים, אביו עזב כשהיה בן שנה אמינם ודוד היו מאוד קרובים עד שהוא התאבד.
אמינם לא רצה להיות מושחת כמו בני משפחתו וחלומו הגדול ביותר היה להיות ראפר מפורסם (זה לאחר שהתייאש מחלומו-הגדול-ביותר הקודם : להיות לוכד גרבילים מקצועי).

קריירהאל תאמינו למילה שכתובה כאן

אמינם ניסה את מזלו אצל חברות הקלטה רבות אבל אף אחת מהן לא קיבלה אותו בטענה שהוא לא יודע לשיר והראפ שלו נשמע כמו צווחות של ילד בן שלוש.
אמינם כנראה לעולם לא היה מצליח להיות ראפר מפורסם אם לא היה נשדד ע"י הפושע הידוע לשמצה: ד"ר דרה. ד"ר דרה פרץ לביתו של אמינם, ולאחר שהבין שאין מה לגנוב הקשיב לאחת מקלטות הדמו של אמינם. ד"ר דרה זיהה את הפוטנציאל של אמינם וחשב לעצמו שהראפר הבכיין הזה יכול להשיג לו הרבה כסף.
ד"ר דרה אמר לאמינם שהוא מפיק מוזיקלי ויכול להפוך אותו לראפר מפורסם ואמינם האמין לו כי הוא תמיד סומך על רופאים.

כולם אוהבים את אמינם

בתחילת הקריירה שלו, אנשים רבים אהבו את הרעיון של ראפר עם עור לבן ואלבומיו של אמינם זכו למכירות רבות (קראו: הדיסקוגרפיה של אמינם)

כולם שונאים את אמינם

5 דקות מאוחר יותר, אנשים רבים החליטו שהשירים של אמינם בוטים מדי והוא הותקף ע"י קהילות רבות כגון: ההומואים, הנשים, החנונים, אוהבי הגבינה, ילדי המייפל וכמובן הגרבילים. לכן באחת ההופעות שלו הוא שר דואט עם המתרומם הידוע, אלטון ג'ון ולאחר מכן חיבק אותו, אז כולם סלחו לו (חוץ מהגרבילים).

אמינם בכלא

לאחר שד"ר דרה גנב סמים מהראפר סנופ דוג ונתפס, הוא הפליל את אמינם. בית המשפט האמין לד"ר דרה כי השופט תמיד סומך על רופאים ואמינם ישב בכלא למשך שעתיים וחצי. אל תאמינו למילה שכתובה כאן

דיסקוגרפיה

אמינם בתנוחה מפתה

בזכות ד"ר דרה, אמינם הצליח להוציא את אלבום הבכורה שלו מהתחת: אמינם בשנת 1999. האלבום זכה להצלחה רבה והיה לאלבום הנמכר ביותר בארצות הברית לאותה שנה.
לאחר שנה הוציא אמינם את אלבומו השני: אמינם חוזר, שזכה לפחות הצלחה מאשר האלבום הראשון והיה לאלבום הכי נמכר בפולין באותה שנה.
כעבור שנתיים הוא הוציא את האלבום השלישי שלו: שוב פעם אמינם, שהיה אפילו עוד יותר גרוע והיה לאלבום הכי נמכר בישראל באותה שנה.
אף אחד כבר לא הקשיב לאלבום הרביעי שלו: יותר מדי אמינם.
בשנת 2010, אמינם ביקש מהזמרת ריהאנה שתשיר איתו דואט לאלבום החמישי שלו: א.מ.י.נ.ם. היא הסכימה לאחר שאמינם שיחד אותה בשוקולד.
הדואט שלהם: "Love The Way You Lie" נהיה ללהיט מצליח ונעשו לו גרסאות נוספות - הגרסה של ריהאנה: "Hate The Way You Lie", הרמיקס עם הראפר ליל ויין: "Love The Way You @!#@$%#%$#", גרסת הגרבילים: "Love The Way You גבינה" וגרסת ליידי גאגא: "Белар ус кая ла цінка".