באטמן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"מי זה האפס הזה אני גומר עליו בשניה"
~ סופרמן על באטמן
"לא יודע למה הוא מתחפש לעטלף, אבל אדאג שהוא יצביע בשבילי"
~ ביבי נתניהו על באטמן


ברוס וויין באטמן
BatmanPic.jpg
באטמן
מקצועות בולטים מיליארדר, אנס עטלפים
השקפת עולם "אני באטמן"


באטמן הינו חולה נפש גיבור על אשר מתחפש לעטלף בלילות וקופץ מגגות על מנת לספק את דחפיו.

מוות הוריו

כאשר היה רק ילד, באטמן חזר עם הוריו לביתו לאחר קניות ברמי לוי, אך כאשר עברו בסמטה חשוכה תקף אותם גבי עמרני ושדד את כל החלב שקנו. מאחר והיה תחת השפעת עוגיות 37%, תקף גבי עמרני את הוריו של באטמן והרג אותם. באטמן הצעיר ברח מהמקום וחזר הביתה כדי לבכות למשרת שלו.

תחילתו כבאטמן

לאחר שגדל, החליט באטמן הצעיר לאמץ את שמו ולהתחפש לעטלף ענק. בתחילה הוא היה מדמיין שהוא עף ולכן שבר את עמוד השדרה שלו בשלוש הפעמים הראשונות, אבל בפעם הרביעית הוא נפל על ביונסה שמנעה ממנו נזק, וכך החליט להילחם בפשע בתור עטלף. באטמן הוא המושיע של עירו המלאה בפשע, נתניה סיטי.

עוזריו

אל תסתכלו עלי, זה הגיע לו

רובין ילד הפלא

כאשר באטמן טייל לו בלילה קר ונעים בנתניה, הוא ראה לפתע בולבול בוכה. הוא ניגש אליו ושאל מה קרה לו, והבולבול הסביר שההורים שלו מתו כי מפגינים טבעונים זעמו על הקרקס שבו הוריו עבדו וחתכו להם את החבל. באטמן נשבע להילחם בטבעונים עד לסוף ימיו, ואימץ את הבולבול (או בשמו המלא, בולבול גרייסון), כעוזרו הנאמן. כיוון שבאטמן היה ידוע כבעל סטיות רבות, הלביש את הבולבול בתחתונים וגלימה.

לאחר שהבולבול הפך לגדול וחזק, הוא כבר לא היה זקוק לבאטמן, ולכן החליט להמשיך בדרכו לבד בתור כנף הלילה, אך מת מיד כאשר הגיע הבוקר. מאז המקרה, באטמן תמיד רדף אחר ילדים קטנים ותמימים על מנת לנסות להשיג לעצמו עוזר נאמן חדש. מאז היו לו הרבה מחליפים, אך כתמיד באטמן התגעגע לבולבול הקטן שאהב כה רבות.

באטגירל

כאשר פגש באטמן בבתו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, התרשם ממנה מאוד והפך אותה לעוזרתו באטגירל. היא הייתה ידועה בלחימתה בסגנון "מסריחואנה זה פשע" אותו ירשה מאביה. לימים, פגש בה הג'וקר והפך אותה לנכה בעזרת קציצות טופו.

אלפרד

אלפרד הוא משרתו של באטמן. הוא דואג להכין לו ארוחות כל יום למרות שהוא לא אוכל אותן אף פעם יחתיכת בן שרמ#!@ תאכל כבררר, לנקות לו את המערה הסודית בה הוא נמצא, ולהבריש את ראשו בעזרת מברשת שיניים. אלפרד היה המשרת של הוריו, ונשבע להגן עליו כל עוד הטבעונים מסתובבים בחופשי בעיר נתניה.


נבלי על

הג'וקר

כאשר באטמן היה בים, הוא החליט לעצור את הערסים מלהשמיע את שיר ההרס הידוע גם בתור "האלבום החדש של אייל גולן" ותקף אותם. הוא הספיק לשתק את כולם, חוץ מאיש אחד - אשר בטעות נפל לשירותים הציבוריים בחוף. ההשפעה המיידית של הכימיקלים המסוכנים באסלה גרמו לשיערו להפוך ירוק, ולעורו להפוך לבן. מאז, אותו איש ידוע בכינויו "הג'וקר", פסיכופת אשר מטרתו היא לגרום תושבי נתניה להפוך לטבעונים.

לילי מלכה

ליליאן מלכותא הייתה פסיכיאטרית בכירה בעלת מנת משכל גבוהה. במהלך מחקרה על הפושעים המאושפזים בגהה אותם באטמן עצר, נתקלה ליליאן בג'וקר. במהלך שיחותיה איתו החלה להתאב בו, והג'וקר השמיע לה מוזיקה מזרחית במלוא העוצמה. השפעת המוזיקה צמצמה את מנת המשכל של ליליאן לכמה תאים בודדים, וגרמה לשינוי במבטא שלה. מאז אותו יום שינתה ליליאן מלכותא את שמה ללילי מלכה, והפכה לעזורת של הג'וקר. אף על פי שהיא מאוהבת בו, הג'וקר אינו מפגין אהבה כלפיה בכלל, ואף משפיל אותה ומתעלל בה. למרות זאת, היא עדיין ממשיכה להתאהב בו.

ביין

ביין הוא מדריך חדר כושר מטעם וינגייט שהשתמש בשווארמה, וכתוצאה מכך גופו נהיה גדול. הוא חכם מאוד (בעל תואר ראשון למדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית), ולכן הצליח להבין שבאטמן אינו באמת עטלף. כאשר פגש את באטמן, ניסה לשבור את עמוד השדרה שלו, אך בזכות החסינות של באטמן בעמוד השדרה אשר העניקה לו ביונסה, הצליח באטמן לברוח ולהביס את ביין.

קאטוומן

אשת החתול, סוטה ארורה אשר מגדלת חתולים לצורך התרבות והנאה מינית. כאשר באטמן פגש בה הוא התאהב בה מיד, אך כיוון שסטייתה הייתה לחתולים בלבד היא גנבה לו את כל הרהיטים בבית. באטמן כעס מאוד אך נרגע, כיוון שהכל גם ככה היה מאיקאה והיה מתפרק עוד חודש.

דו פרצופי

אחד מחבריו הטובים ביותר של באטמן ללחימה בפשע היה עורך הדין יורם שפטל הידוע בדעותיו הימניות. יום אחד, לאחר שיצא מבית המשפט במשפט בו הביא שפטל לזיכויו מחמת הספק של ג'ון דמניוק, הותקף שפטל בידי אדם שזעם על פסק הדין, ואותו האדם שפך חומצה שפגעה בצידו השמאלי של שפטל ועיוותה אותו לחלוטין. כתוצאה מהטראומה עלו משפטל רגשות שמאלניים חבויים ועמדותיו הוקוצנו. כעת שפטל, המכנה עצמו "דו פרצופי" תקוע בין עמדות שמאל וימין רדיקלי, ועל מנת לאזן את עצמו מחליט שפטל באמצעות הטלת מטבע באיזו עמדה ינקוט באותו היום. באטמן נחוש יותר מתמיד לסכל את מזימותיו של דו פרצופי ולהחזיר אליו את חברו הטוב.

הפינגווין

הרב צ'רלי קובעלסיר הוא אדם ממוצא אשכנזי ליטאי המשתייך לנטורי קרתא, ומכונה פינגווין בשל קומתו הנמוכה, לבושו השחור ואפו הארוך. הפינגווין נחשב לאחד מאויביו המתוחכמים ביותר של באטמן, ונוהג לתקוף אותו באמצעות תפילין חשמלי אותו הוא נושא לכל מקום. מטרתו של הפינגווין היא להכחיד את הציונות וליצור מדינת הלכה בישראל.

ראו גם