One Direction

From איןציקלופדיה
(Redirected from וואן דיירקשן)
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


סמל הכת, לפי מקורות שונים

וואן דיירקשן (בהעתקה משפת נכר: כיוון אחד) היא תנועה דתית הדוגלת ביישום תורתו התאולוגית של סיימון קאוול. סביב התנועה יש מחלוקות ופולמוסים רבים בכל רחבי העולם, והיו שהגדירוה ככת. התנועה מציעה שיטות טיפול שונות, המכוונות לשפר את היכולות של האדם כישות רוחנית. בכך, לפי טענתה, היא מעלה גם את יכולתו לטפל בגופו בהתמודדות עם מחלות פסיכוסומטיות ולהגיע לרמה תודעתית גבוהה יותר. טענות אלו לא זכו עד כה לגיבוי מחקרי בלתי תלוי,שם הלהקה היה במקור one direction to the trash או בעברית:"כיוון אחד לאשפה"

תחקירים ופרסומים בכלי תקשורת‏ ובירורים שנערכו על ידי ועדות חקירה במדינות שונות, ובהן ערסוסטרליה,‏ ישראל‏ וצרפת, דחו את הטענה ליסוד רוחני איתן בתורתו של קאוול. ועדות החקירה והתחקירים אף הצביעו על שימוש בשיטות של מניפולציה פסיכולוגית בקרב חברי התנועה. בגרמניה הוכרזו "וואן דיירקשן" כ"ארגון טוטליטרי" ומתנהלת נגדם מערכה ציבורית ענפה, בין היתר באמצעות משרד התעמולה הגרמני. דו"ח תעסה-גלזר בישראל הגדיר את ה"וואן דיירקשן" ככת, אך ההגדרה לא הובילה לפעולות מעשיות רשמיות כלשהן כנגדה.‏

וואן דיירקשן והטרור העולמי

וואן דירקשיין נחשבים לאחראים הבלעדיים לפיגועי 11 בספטמבר ועושים מאמצים רבים להדחת המלכה אליזבת השנייה מכס המלכות ושוטפים את מוחן של אלפי ילדות חסרות שכל מסביב לעולם ברגעים אלו

מספר מקרי המוות/היעדרות האחראים עליהם וואן דיירקשן (במאות) מאז שהתחלת לקרוא את דף זה את הדף הזה

35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-Counter5.gif35px-Counter4.gif35px-Counter3.gif35px-Counter2.gifרקע

ה"וואן דיירקשן" נחשבת לאחת הכתות הגדולות והשנויות במחלוקת ויש האומרים כי מדובר בכת הגדולה והעשירה ביותר בעולם. מפורסמים רבים, בהם שחקנים ואנשי תקשורת ידועים, חברים בכת, והיא עושה בהם שימוש יעיל להפצת מטרותיה ודרכיה. מלבד השיטה הפסבדו-פסיכולוגית הבעייתית שהמציא קאוול (מומחים רבים כתבו כי היא מזיקה), הורשע בצרפת בעוון מרמה וטמטום חלק ניכר מילדי דור ה-Z.

ממסמכים פנימיים שהודלפו לתקשורת עולה כי התנועה הקימה בשנת 2013 סוכנות ביון ומבצעים מיוחדים הקרויה "יס"מ"[1], שתפקידה "להפחיד ולהתיש את התוקפים עד התקפלותם הסופית; לאסוף עליהם חומר סנסציוני ומידע מפליל, לטמון להם מלכודות, להריץ נגדם תביעות משפטיות רבות ככל האפשר, להשמיצם ולהכפישם בכלי התקשורת ובכל פורום אפשרי אחר" (לשון המסמכים שהודלפו).

באופן רשמי מת קאוול בראשית הסוף, אך יש הטוענים כי הוא מת לפני כן ואילו ג. יפית, שהייתה בעלת מניות בכת המשיכה לשלוח מכתבים בשמו כדי לבסס את מעמדה בתנועה. בערסוסטרליה קבעה ועדת חקירה ממלכתית שכללה מומחים בעלי שם מתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה, הפילוסופיה והחינוך:

"ה'וואן דיירקשן' הם מרקם של כזב, הונאה ופנטזיה. הפרקטיקות שלהם מהוות איום רציני מבחינה רוחנית, אתית ומחשבתית... הם גורמים למחלוקות, חשדות וחוסר אמון בין בני משפחה ומערימים קשיים על התפתחותם האבולוציונית של ילידי סוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים".

סקירת מודיעין של משטרת ישראל גורסת: "קיימת בעיה עליה עומדים פסיכולוגים ופסיכיאטרים, והיא הקושי של חלק ניכר מילדות שהביעו תמיכה בכת זו לנהל חיים בוגרים נורמטיביים...".

הערות שוליים

  1. ראשי תיבות: ילדות סתומות מאוד.

עצרו את הטרור העולמי!

הצביעו לבזבז את כל כספי האו"ם על חיסול וואן דיירקשן החמקמקים,(או שלא, אם אתם תומכי טרור,כי בלי אופציה שנייה האו"ם לא יתייחס להצבעה כי הוא אפס גמור)

אנא עצרו את הטרור
Please vote below. Results will be shown when you have voted.
You are not entitled to view results of this poll before you have voted.
There were 6 votes since the poll was created on 09:26, 28 September 2021.
poll-id 814CE0B7FB99C95529E461447510447B