אהוד ברק

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"לא מנהיג. עובדה."
~ שבתאי צבי על אהוד ברק
אהוד ברק
459px-Lightning-with-streamers.jpg
תאריך לידה 12 בפברואר 1942


כנסות סודי ביותר. סגול מצומצם
סיעות מפלגת העבודה בעיניים
תפקידים בולטים

ראש הממשלה, שר החוץ, שר הביטחון, הרמטכ"ל, יו"ר ועד הבית במגדלי אקירוב 

.


אהוד ברק (במקור: אובמה; נולד ב-12 בפברואר 1942. גרסה מפורסמת אהוד ברח), ראש הממשלה לשעבר של מדינת ישראל, רמטכ"ל לשעבר בצה"ל, בעלה לשעבר של נאוה לבית כהן, לוחם לשעבר בסיירת מטכ"ל, איש עסקים לשעבר, שר החוץ לשעבר ופוליטיקאי לשעבר. אם אתם לא יודעים מיהו אהוד ברק, אתם כנראה מכירים אותו בשמו "אהוד מרק". אהוד ברק הוא שמאלני. אם אתם לא יודעים מהו שמאלני, אתם כנראה מכירים את המונח בשם "בוגד".

חייו

חייו של ברק היו רצף של שקרים. בכיתה א' ברק התחשמל ע"י אולמרט, בגלל שלאולמרט הקירח היה שיער מבולגן, ברק חש את עצמו ואכל לשימי תבורי את הראש. כאשר הוא נח בערסל ואכל טבסקו. ברק גדל והתחנך בקיבוץ ולכן לא מבין את המושג "רכוש פרטי". היה הבכור מבין ארבעת הילדים, אך בכל זאת חטף מכות עקב היותו קטן ושמן. ברק ניסה ללמוד לתואר ראשון בפיזיקה ובמתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, אך נכשל בעקבות הרעלת יתר על ידי סרטי אקשן ישראלים. כתוצאה הוא התקבל לקורס קומנדו שנערך באוניברסיטה הפתוחה שבצרפת. השלים תואר שני באוניברסיטה של החיים.

האיש והפלולה

לאהוד, פלול, ברק צמחה בגיל ההתבגרות פלולה שעירה וחומה אשר זכתה לכינוי ג. יפית. עם הזמן קמו דתות שונות שסגדו לפלולה (ראה ערך: פריק,בודהיסטים) ועד היום דתות אלה סוגדות לפלולה הקדושה.

שירותו הצבאי

ב1959 התגייס לצה"ל. הסיבות העיקריות לגיוסו היו:

 1. שירות צבאי מבגר ומעצב את האישיות
 2. הגנה על המולדת
 3. לעלות על טיולית למופעים מוזלים של דנה ברגר.
 4. לשים בובת אהבה שנראת בדיוק כמוהו בלבנון ולקבל על זה צל"ש.
 5. אף אחד לא שאל אותו

לאחר הטירונות אותר והגיע לשרת בסיירת מטכ"ל. התכונה המרכזית שבגללה הוא התקבל היתה קומפקטיות. בסיירת השתתף במבצעים עלומים רבים כמו גם מפורסמים, בהם התחבא במזוודה במבצע שחרור חטופי מטוס סבנה במאי 1972 (ברק הוכנס למטוס במזוודה שחורה, יצא ממנה בהפתעה וחיסל את המחבלים עם מיני-עוזי), "מבצע אביב נעורים" (חיסול מנהיגי הטרור הפלסטיני בלב ביירות, שם התחפש לילדה שמנה ולא מגולחת) באפריל 1973 ועוד.

בניגוד לרבים וטובים, אהוד ברק לא השתחרר מצה"ל בתום 3 שנים להם התחייב לפי החוק, אלא חתם קבע וקיבל שכר קצין, הכולל תוספת סיכון ורמת פעילות א+. בנוסף הוא קיבל תוספת לשכר עקב היותו בוגר לתואר קומנדו באוניברסיטת שקר כלשהי בצרפת.

כרמטכ"ל

כרמטכ"ל אהוד ברק לא התפרס בכלום, פרט לבריחתו ממקום אסון צאלים ב' בו נהרגו חמישה חיילים במהלך אימון שיגרתי שניסה לדמות את חיסולו של סאדם חוסיין. כתגובה על בריחתו, ברק בראיון סוער עם ניסים משעל העיד על עצמו כי ראה לאויביו את "הלבן של העיניים".

כאיש עסקים כושל

לאחר פרישתו של ברק מצה"ל הוא פנה לעסקים פרטיים, אך כעבור ימיים מינה אותו ראש הממשלה יצחק רבין לשר הפנים בממשלתו. לצערו של ברק, הוא כשל גם כשר הפנים, כי יצחק רבין נרצח. לאחר רצח רבין בנובמבר 1995 מונה לשר החוץ בממשלתו של שמעון פרס, דבר שלא מצביע עליו לטובה.

כראש ממשלה

בהפתעה גדולה ב1999 נבחר אהוד ברק לתפקיד ראש ממשלת ישראל. כעבור שנה, במהלכה הממשלה התפרקה והורכבה מחדש כ23 פעמים, ברק החליט לפרוש מתפקיד ראש הממשלה ובעקבות כך זכה לכינוי "זבל".

ברק החליט לפרוש מהחיים הפוליטיים ולקנות בית צנוע. הוא לא באמת הצליח.

חזרה לראשות המפלגה ולממשלה

בעיקבות הבדיחה הרעה של עם ישראל, עמיר פרץ הפך לראש מפלגת העבודה בעיניים. הדבר הוביל לכך שאהוד ברק נאלץ לחזור לחיים הפוליטיים ולהתמנות לראש המפלגה. באופן די סאטירי, מפלגתו התמתמודדה לבחירות לכנסת 2009. הדבר גרם לו לחשוב על התכונות שלו שיכולות לעזור לו להפוך לראש ממשלה בפעם השניה. מסקנותיו:

 • לא נחמד
 • לא סחבק
 • לא סימפטי
 • לא מועיל
 • לא בתול
 • לא פלילי
 • לא חוקי
 • לא מנומס
 • לא שפוי
 • לא חש אהדה למכרסמים מדבריים.
 • לא אילומינטי
 • לא שבתאי צבי


מכיוון שהתכונות הרלווניות לא נמצאו אצלו אלא בעיקר אצל יריביו הפוליטים, אהוד קבע שתכונותו אלו לא חשובות למנהיג. בגלל זה היה ניתן למצוא שלטים בהם הוא מסתכל לאמת בעיניים. לאחר הרכבת ממשלת ביבי,, ברק התנגד חמורות לכניסת מלפגתו לממשלה. אך התפשר ברגע שקיבל כיסא נוח במשרד הביטחון.

פרישה שניה

במהלך חורף 2012 אהוד ברק הודיע כי חוזר לפנסיה מוקדמת ומתחיל קריירה כסורג גרביים מקצועי ופסנתרן בלט חובב.

פרישה שלישית

פרישה לדוקים.

רעיונותיו הפוליטיים

אהוד ברק הוא שמאלני קיצוני, שהשתמט מצה"ל במשך כל השירות. הוא תומך ברעיון של הפרדת הערבים מהמדינה, תוך כדי הפגזתם ומתן זכויות שוות לכל האזרחים שישרדו. הפאציפיזם ואהבת המשפחה הם נר לרגליו של ראש מפלגת השמאל הגדולה בישראל.

ברק מתנגד בתוקף לרעיון של רכוש פרטי, כשהוא באינסטגרם הוא מתייג #קומוניזם_לאב_יו_פוטין. הוא תומך ברעיון הקיבוצי, בו הממשלה צריכה לקחת את כל הכסף מידי האזרח ולחלק אותו לנזקקים (כמו חברי כנסת מובטלים וחסרי מקצוע).

ברק תומך בפינוי של התנחלויות לא חוקיות משטחיהם של פלסטיניים והקמת בסיסי צה"ל במקומם.


הקודם:
בנימין נתניהו
ראש המושחת של ישראל
1999 - 2000
הבא:
אריאל שרון