פיצפוצי אורז

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png לסובלים מאלרגיות:
ערך זה מכיל סנופקין!"מה אני עשיתי?!"
~ סנופקין על סנופקין


פצפוצי אורז הם אחד מהמאכלים החשובים ביותר של תרבות המערב, אחרי הצ'יפס, לבנה, מוס שוקולד ועוד כמה סוגים חשובים של מזון. פצפוצי אורז הומצאו בסין ב1757 כרעל גרבילים, וכיום הם מעדן אמריקקי\אירופאי\מזרח סקנדינבי\דרום קמבודי\של עודד מנשה.

היסטוריה

פיצפוצי האורז הומצאו ב1757 על ידי סיני בשם מוי-לי-צ'ן, הידוע כמוי כיף, כשניסה להרעיל את אישתו בצואת גרבילים. כיוון שלא היו לו גרבילים, הוא ניסה ליצור צואת גרבילים מלאכותית. אז הוא לקח סיר לחץ ושם בו:


Attention niels epting 01.png אזהרה!
איןציקלופדיה אינה אחראית לכל נזק שיגרם לכל אדם, גרביל, צמח, חייזר, חציל, חיה או חיידק עקב שימוש במתכון זה לכל צורך שהוא.


לבסוף יצאו לו גושים קטנים, חומים ואווריריים, המזכירים בצורתם צואת גרבילים. מוי החליט לקרוא להם פצפוצי אורז. לאחר מכן טמן את פצפוצי האורז בנודלס של אשתו. ההיסטוריונים טוענים שאשתו אמרה שהנודלס מעולים שלוש דקות לפני מותה הטראגי, כתוצאה מעודף סנופקין דרוס בגופה. לאחר שראה את ההצלחה של פצפוצי האורז במו עיניו, החליט מוי להפיץ את פצפוצי האורז בסין כרעל לגרבילים ושאר מזיקים, ששווק בשם "פצפצן גרבילים (מכיל סנופקין)".לאחר שנתיים ומאה וחמש עשרה ימים, החליט מוי להסיר מהמתכון את שני חצאי הסנופקין הדרוס וגם את קשקשיה של ג. יפית, ושווק אותם כמותג תחת השם "מוי כיף: פצפוצי אורז אכילים (ללא סנופקין)". המותג נחל הצלחה ומוי זכה לכינוי "מוי כיף" שהציע עודד מנשה, וגם בהמון ירוקים ($). לאחר כ 9 שנים לקה מוי בפדחת התחת והתפגר באופן לא ברור מסיבוכים של המחלה. מוי נקבר ליד חלקתו של סנופקין.

הפצת פצפוצי האורז

לאחר התפגרותו של מוי, בנו, צ'יק לי צ'אק, נרתם לטבת העסק, והתחיל להפעיל את העסק. צ'יק, שלא כמו אביו, נהג לקבל גם שיקים ומאז נקרא "שיק לי צ'אק". הוא זה שהפיץ את פיצפוצי האורז.

ההפצה באירופה

לאחר שנים מספר גלו שיק ומשפחתו לאירופה שם הפיצו בהצלחה את פיצפוצי האורז. ידוע גם כי סוחרים הפיצו את פיצפוצי האורז באמריקקה, מזרח סקנדינביה ודרום קמבודיה, שם הופצו פיצפוצי האורז בהצלחה, ובמערב סודאן, טיוואן וצפון רומניה הדרומית פיצפוצי האורז הופצו מאוחר יותר. המוני השערות הופלצו לגבי מקורם של פיצפוצי האורז, אבל אף אחד לא ידע את האמת.

מותו הטראגי של שיק

שיק מת מעודף יתר של סנופקין, שאליו הוא אלרגי באופן חמור. שיק נקבר באתר המורש העולמית רמת חובב, וכיום ניתן למצוא אותו בסבוניה של סבתא ג'מילה

מאיפה להביא פצפוצי אורז?

כיום פצפוצי האורז מיוצרים בעיקר בידי "מפעלי מוי ובניו בע"מ", נסטלה ותוצרת ביתית של משועממים. "פצפצן גרבילים" אפשר להזמין מהאתר "www.aholftrampeldSnoofkin.com" או להכין בעצמך (לפי התרשים למעלה).


Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על סנופקין.