פרנויה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "פרנויה" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.


"זה בסדר, כולם מפחדים ממני בשלב כלשהו..."
~ צ'אק נוריס על פרנויה
"חמותי חולה בזה!"
~ אהוד אולמרט על פרנויה
"לאן הולכים? לקבל פרנויה!"
~ דורה על פרנויה


פרנויה היא מחלה שכיחה התוקפת נשים וגברים בפחד בלתי נשלט שמא ישנה קונספירציה מלאה בביקורת רק נגדם, שבה כלול כל העולם וגם אחותו הצולעת.

פרנוית נעורים

  • אצל רווקים\רווקות - תמיד מרגישים כי מדברים עליהם מאחורי הגב כמה שהם גרועים בלמצוא בני\בנות זוג ולנהל מערכת יחסים.
  • אצל נערות תפוסות - הפחד (המוצדק בחלקו) שהחברות שלה זוממות לפתות את החבר או שהן סתם מרכלות: "איזה חרא זוג" ו"מה לעזאזל הוא עושה איתה", כי אצל נשים האויבת המסוכנת ביותר היא החברה הקרובה ביותר.
  • אצל נערים תפוסים - הפחד הראשוני שלעולם לא עוזב את הנער, הוא שהחברה שלו בוגדת בו ולכן הוא מסתובב חרד בעולם עד לרגע בו הוא מציע לה נישואין ושם לה אזיקון ממש קטן על האצבע כדי שהיא לא תברח. פחד נוסף שעליו להתמודד עימו הוא פחד מהחברות של החברה. מחקרים הוכיחו כי לנשים יש נטייה להסתובב יחד וליצור "חוליית ריכול" על כל נושא שניתן לעלות על הדעת, במיוחד על מערכת היחסים של החברה התפוסה. סטטיסטית ידוע כי בכל חולית ריכול ישנה לפחות פאקצה אחת, המסוגלת להרעיל את מוחה של החברה התפוסה בספקות וכל מיני דברים וורודים עם נצנצים שיכולים לגרום לגבר להתעוור. פתרון חלקי הוא לבודד את החברה מהחוליה בכל הזדמנות. פתרון נוסף הוא לבודד את הפאקצה ולהגיד כי דמות מכוכב נולד או השיר שלנו נצפו בקרבת מקום והם מחלקים חתימות.
  • אצל הפקאצות עצמן-הפראנויות העיקריות הן מזה שאליל הפקאצות יתחתן שוב אחרי הגירושין.