שרלוק הולמס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"בני? שבתאי צבי שלי? איך אומרים עובדה יסודית באנגלית?"
~ מכונה תרגום, בתרגום הספר לעברית
""אלמנטרי"! - ווטסון יקירי"
~ שרלוק הומלס, בתשובה לשאלה


שרלוק הולמס (או: שרוליק הומלס לפי נוחס פסרד) היה בלש פרטי נודע לתהילה ברחבי העולם, שחי בבית מחסה להולמסים, אשר הוקם בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 במסגרת מיגור תופעת חסרי הבית. יכולותיו המרדימות להסקת מסקנות דדוקטיבית ואבחנה דקה הפכו אותו לראשון במעלה מבין הבלשים החוקרים בכל הזמנים, ויש הטוענים שרלוק אף ייסד את מקצוע הבלש. שותפו, ד"ר (דוד ראובן) ג'ון ה' (השם) טסון, היה מתאגרף מפורסם, ומאוחר יותר - בשעה טובה ומוצלחת אחרי חמש בערב, בסימן טוב ובמזל טוב גם טייס מזל"טים, למרות היותו דיקלסט. (רק טייסון קטן כמוהו יכל להיכנס לתא הטייס הזעיר של המזל"ט) עובדה היא שרלוק וטסון חיו על פריכיות אורז ומשקה מוגז עם ממתיק מלאכותי, במשרד ברחוב בייקר 221 ב', ברמת אביב ג'. טסון סקר את מרבית חקירותיו של הולמס וכתבם בספרים תחת השם הבדוי סיר (כונן קשיח) ארתור "גשש בלש" דויל (שמשמעותו ביידיש דוא"ל).

כיום הולמס יצא לגמלאות, ואין לו תוכניות לשוב ולפתור תעלומות בזמן הקרוב.

הולמס, הסתכל על זה.
מה זה?
זוהי סוג של אנציקלופדיה.
לא, ווטסון, זוהי איןציקלופדיה.
אך כיצד אתה יודע זאת?
'שים לב, ראשית, ללוגו בפינה העליונה הימנית. זהו ללא ספק גפילטע פיש. כמו כן שים לב שיש לו כיפה כתומה. מה שמוכיח שאין מדובר בחב"דפדיה אלא בויקיפדיה. ויקיפדיה אינה בשום אופן סוג של אינציקלופדיה. ומכאן בדרך השלילה זוהי איןציקלופדיה. בנת?
אז רגע, אתה אומר שזה לא ציקלופדיה?
עובדה יסודית, ווטסון יקירי

מתוך דער פיינאל פרובלעם - הבעיה האחרונה, ספר הדן בנסיונות המופתי על-חוצני להאשים את היהודים בכך שלא היתה שואה, והבעיה כיום לשכנע את הנוער הישראלי לאמץ את העמדה הזו.

ציקלופ?
כן בוס?

מתוך ד"ר דאהליטעל - סרט מצוייר ביידיש על רופא חיות שמרכיב משקפיים לסוסים ויודע לדבר בשפתם, היוצא למסע סביב העולם בשמונים יום.


עדכון: בשנת 2015 (תשע"ה למניינינו) חבר לנשיא מדינת אכזיב לשעבר שמעון פרץ ולאיש עסקים יפני עלום שם, במסגרת המסע להחזרת המשילות למדינת ישראל, וההתגברות על בעיית הדיור והצדק החברתי. יחדיו הקימו את העסק המשגשג הומלס פלייס הבונה מגדלים רבי קומות לצורך ארוח אנשים מהעשירון העליון שלא מצליחים למצוא בית מתאים בקיסריה (שכונה חרבה מתקופת הרומאים). סיסמתם: העם צודק אבל לא חכם.

עדכון לעדכון: ביום הזיכרון תשע"ז למניינינו (2017 לפי כולם) התברר שהיה הראשון שהסיק שהצוללת דקר לא טובעה בידי המצרים, אלא בידי כריש ששלח השב"כ במסגרת מלחמתו במוסד הלמ"ס. מסקנתו זו נבעה משימוש בשיטה שאותה המציא שנקראה בייבל קודש (צופן בבל - ביידיש) ולפיה סופרים באלכסון כמה אותיות יש בין מילה אחת לשניה, ומסמנים אותם בעט סימון צהוב. אחר כך שמים עיגול שחור מסביב, ולבסוף צובעים במסגרת. בכך הוכח ששיטה זו נכונה שכן היה זה לפני שהמציאו את עט הסימון הצהוב. על שם הדקר והולמס בכל שנה יש ארוע דקירה של חסר בית בנתניה.

ביוגרפיה

מר הולמס נולד ב-1854, למשפחה שכל אבותיה היו נושאי כלים באזור הכפר. אביו לעומת זאת, , ששמו כשמו היה אף הוא מר הולמס, תכנן עתיד שונה עבור בנו. עתיד שלא יהא קשור בסידור הבלגן של אבירים אצילים לכאורה. כבר בגיל שמונה היה הולמס הצעיר ילד מרשים, בעל כשרונות, וביניהם כשרון יוצא דופן לנגינה בכינור, אלא שעם השנים דהה כישרון זה וביצועו לקפריזה ה-24 של פאגניני גרם לנשירת שיער של קהל שומעיו. אחיו, מייקרופט, חמד את כשרונות אחיו וקינא בהן, עד שאבד לו כל עניין בפעילות שכלית, והוא החל לעודד ולטפח את חוסר היעילות. לימים אידיאולוגיה זו אומצה בידי מפלגה שנקראה "מפלגת העבודה" על שם האבטלה הסמויה בכל מקומות העבודה בימיהם. עקב פיתוח השיטות והנוהלים הבלתי יעילים שלו תחת הסיסמה: "לא לא נתייעל, כל היום נשב בצל", עתיד היה מייקרופט להצטרף למשרד הפנים הישראלי [1] אין להתבלבל בין מייקרופט לחברת מייקרוסוף - חברת המחשבים הנודעת ויוצרת מערכת "סוליטר" שפותחה במיוחד עבור משרד הפנים הישראלי ונוסתה בהצלחה רבה על ידי אחת הפקידות שם.

למעשה, עלינו להניח שהולמס אחראי להדרדרות המהירה בפופולריות של המוסיקה הקלאסית.

אחרי לימודיו בבית הסספר הניססויי בססאותהאמתון, המשיך הולמס לקולג' ססידני ססקס (מכללה יהודית ידועה שנקראה ביידיש דעער שטעייטטל מכלללה), שם פיתח עניין בכימיה. התעניינות זו הובילה אותו לפוצץ את הקולג' במסגרת אחד מהניסיים שלו. הפיצוץ הביא לפרסומו בעיתונות המקומית בהרחבה, להיעלמות המכללה מן הרישומים ההיסטוריים, וגם מסביר כיצד לא נמצאו מסמכים המאמתים את טענתו לגבי תאריו האקדמיים, המופיעים בקורות החיים שכתב מאוחר יותר עבור השירות הבולאי הבריטי (הוא התקבל אך זה לא הסתדר לו עם התחבורה הציבורית). היה זה במכללה זו, לפי הולמס, שהפרופסור למתמטיקה, הפרופסור ג'יימס מוריאטי, הפך לאויבו המושבע לאחר שהובס במשחק שח מט אחרי שלושה מהלכים בלבד.

לאחר סיום לימודיו, הוא ביקש שימוש ראוי לידע שרכש בכימיה, וניסה להצטרף לסקוטלנד יארד [2]. הולמס נדחה מהשירות לאחר שהסיק מסקנות על הקצין המפקח. רצונו בנקמה בסקוטלנד יארד הובילה את הו-למס לפתוח סוכנות בלשים פרטית, הראשונה מסוגה בעולם, לאחר שנכשל בניסיונו להתחפש למהגר טורקי ולמכור רעל לקצין המפקח.

הרבי שרלוק מהלמ"ס

הרבי שרלוק Herby Sherlock אחד מהנכדים של הולמס המשיך בדרכו, והקים מוסד חקירות שאוסף מידע לא שימושי ומפתיע את האנשים במסקנותיו. המוסד נקרא הלמ"ס על שמו ולכבודו של שרלוק הולמס. תחילה היו התנגדויות רבות למוסד זה, וסברו שההסתברות היא שהמוסד לא יקום, אך נגד כל ההסתברות מסתבר שהמוסד קם בכל זאת, אף שלאיש אין הסבר מדוע.

באחד ממסעותיו לגיוס כסף הגיע הרבי שרלוק לניו יורק ושם פגש את הרבי מחב"ד שנתן לו 99 סנט. מאז קראו לו הרבי שליט"א שזה ביידיש סנט הרבי. הרבי שליט"א נפטר בשיבה טובה אך את העובדה הזו הצליח להעלים מעיני חסידיו באופן מתוחכם כמעט עד סוף העלילה בה שרלוק הולמס מגלה את זה באופן מבריק על ידי בדיקת העובדות, התבוננות במצבה שעל קברו, ותרגום הכתובת לעברית.

הפירצה הגדולה

כשנתיים לאחר פתיחה משרדו, לאחר מאבק בין הולמס לבין פרופסור מוריאטי אויבו המושבע, הולמס נעלם ונחשב כמת. מעריצים התייחסו לתקופה הזו בין השנים 1891 ל-1894 כ"תקופת הפירצה הגדולה" שבה לא היה מידע אודותיו. אך כיום סבורים החוקרים (והבלשים - שזו דרגה גבוהה יותר, החוקרים רק רושמים את מה שהם מכתיבים לנאשמים ברצח) שהולמס נכנס לתרדמת בעקבות שימוש בקוקאין ועישון קנאביס שניהם סמים שבתקופה הויקטוריאנית היו בלתי מזיקים.

הולמס וטסון הגיעו לבית חולים מריה הקדוש.‏[3]. הומלס נכנס לתרדמת בת שלוש שנים. היתה זו הפעם הראשונה מזה זמן רב ששכב במיטה עם סדין וציפה, ולכן ישן היטב.


שיטות

כעת, הולמס, הבה נדבר על שיטותיך.
בהחלט, ווטסון יקירי. (מתוך הספר "בקרוב בדפוס")

הסקת מסקנות דדוקטיביות

טסון פנה למשרד הלמ"ס וביקש לרשום את השם הסקת מסקנות הולמסיות® כשם רשום, אך אלו העבירו אותו למשרד הפטנטים בתהליך שנקרא לך ושוב, על שם נשיא פולין לשעבר לֵך ולנסוע.‏[4] בסופו של דבר אחרי שרלוק וטסון הלכו ושבו כמה פעמים, הם הצליחו לרשום את התהליך, אבל היו חייבים גם לסמן אותו, וטסון הציע את הסימן הקטן באות עילית ® על שמו של רלוק מכיוון שרלוק (וטסון איתו) היו אנשים צנועים (האות הקטנה) אך גם בעלי המחשבה הגבוהה (אות עילית) וגם למען האמת (ושלא על פי האופן בו ציירו אותם) שמנים למדי (הסיבה לעיגול סביב הR). זוהי המשמעות של הסימן ® המופיע ליד מושגים רבים כל כך, כמו "הסקת מסקנות הולמסיות®.
ו... טסון! מה אמרתי לך לגבי מיסחור העבודה שלנו? (ציטוט מתוך הראיון של רלוק וטסון עם כוכב רחוב סומסום שמרוק המלוק יצא בתרגום עברי בהוצאת אם אובדת בשם גשש בלש)

במהלך המאה ה-19, ולמרות האיומים הקרבים על מלחמת קרים, המהפכה התעשייתית ומגפת דיזנטריה, שיפר הולמס את הטכניקה של ניתוח ראיות זמינות, שערוך ואמידת אפשרויות ונוסחת התבנית שממנה עולה התוצאה המסתברת ביותר.

בעזרת הסקת מסקנות הולמסיות®, הנני מסוגל להסיק ממבטו הפונה מטה של הולמס והצורה של ידו השמאלית שהוא שולח הודעת SMS באייפון דימיוני. טעות, ווטסון.

בעת שהייתו בבית החולים התברר כי הוא סובל מתסמונת הסקת מסקנות טורדנית - אובססיה קומפולסיבית שהיוותה עבורו מתנה, אך גם קללה.

שיטת הסקת מסקנות הולמסיות® המזוהות עם רלוק, שרדה את המאה העשרים ומיושמת במשטרה האמיתית. את זאת ניתן להסיק מכך שרואים את השיטה בסדרות העוסקות במשטרה ובשוטרים, וגם ממשפט זדורוב. השיטה מיוסדת על אדני ההתבוננות בממצאים ותכנון פעולות החקירה כך שיפילו את הפושעים בפח.

בספר חקירה בשני (כונה גם שינוי משני) תואר כיצד הולמס מסוגל להסיק את התוצאה ההגיונית ביותר בלי שהוא מניח הנחות מוקדמות ללא הצדקה. את המסקנה הנכונה הוא מסיק למרות שיש מעט מאוד ממצאים. אחת הדוגמאות הטובות לכך נמצאות בתחילת הספר בו מתואר כיצד הולמס הסיק שטסון היה באפגניסטן, רק מכך שטסון הסתובב עם בגדי טאליבן וקלשניקוב מסורתיים. (הערת העורך: נראה שמדובר בטקסט לא ידוע על דו שיח בין הולמלס לטייסון שנקרא חקירה בשני: שיחות של הולמלס וטסון - האחד חסר בית והשני מתאגרף מפורסם. חוקרים וביניהם הרבי שרלו זיהו שרלוק הבלש הוא הוא הומלס שבסיפור, וטסון הוא טייסון המזל"ט - מכיוון שאיש גדול יותר לא היה יכול להיכנס לתא טייס כל כך קטן)

תחפושות

הולמס היה אמן התחפושות בדורו. התחפושות שימשו אותו לאיסוף ראיות וממצאים לצורך חקירותיו בהסתר. תחפושותיו כללו את הדוקטור אדון הזמן גאליפריי, בן 903 שנים, וכן התחפשות במשך שלש שנים למכור לקוקאין השוכב בתרדמת בבית חולים על שם מריה הקדוש. אף טסון עצמו, לעתים רחוקות מאוד הצליח לזהותו כשהוא מחופש. בספרים שערורייה בבוהמיה והאיש מעוות-השפה מתואר כיצד לא רק תחפושתו הפיזית היתה משכנעת, אלא גם יכולת המשחק שלו שהשלימה את התחפושת במלואה.

תחפושותיו הובילו לעתים למאסרו בידי המשטרה, אך לרוב שוחרר בערבות בידי טסון, למעט המקרה הלא מתועד שבו התחפש ליהודי והואשם בהיותו ג'ק המרטש.‏[5]

הולמס, אתה צודק לחלוטין. כעת כל שאנו זקוקים לו הוא פיצוץ גדול יתר על המידה בדיוק מאחורינו. עת וזמן לכל דבר, ווטסון.

נשקים ואומנויות לחימה

עקב היותו חסר בית נאלץ הולמס להתמודד עם תנאי המחיה הקשים של המדבר העירוני, וכך הפך למומחה בנשקים והסתובב תמיד עם אקדח ושוט. את האקדח קנה משחקן מערבונים כשרמת הצפיה בהם קטנה, ואילו את השוט קנה מהנריסון פורד נשיא ארה"ב לשעבר אחרי שסיימו לצלם את הסרט אינדיאנה ג'ונס ותפסו את שודדי התיבה האבודה, על הסט (שוד נועז ביותר, כשגנבו מהאולפן לאור יום את אחד מרכיבי התפאורה היקרים ביותר בהוליווד). הולמס נאלץ להמתין זמן רב כי הצילומים ארכו וארכו, ומשום כך נקרא כלי הנשק שקיבל מהם לונג שוט. את פיתוח הסרט בחדר חושך מימנה קרן פורד, חברתו לחיים ואחותו של הנשיא לשעבר הנריסון (ההורס) פורד, איש פעלולים שנהג לצלול בקפיצת ראש על מדרגות המטוס בכל מקום שנחת, ובתנאי שהיו מצלמות שיתעדו את המאורע.

ידע מוקדם

עמדתו של הולמס על ידע מוקדם היתה, כפי שהתברר, מלאת סתירות. באחד הספרים נאמר שרלוק קבע ש"דברים חסרי תועלת מבלבלים את המוח.", מה שמסביר את הידע המצומצם שלו בפוליטיקיה, אסטרונומיה, פילוסופיה וכהנה וכדומה. עם זאת, בספרים אחרים וביניהם בולט כלבם של בני בסקרוויל, לא רק שהוא אכן השתמש בידע "חסר תועלת" זה, עוד הוא טען ש"כל ידע הוא שימושי לבלש.". הולמס נטה להתחמק מדיון בחוסר עקביות זו.

שונות

פרופסור מוריאטי

כעת, הולמס, נטפל במוריאטי.

אויבו הגדול ביותר של הולמס היה פרופסור מוריאטי, שקיבל קביעות באוניברסיטה ומנע מהומלס את התואר מסיבות מנהליות כי היתה חסרה לו כתובת קבועה ובית. פרופסור מוריאטי, הוצג בידי כותב הביוגרפיה של הולמס מר טסון כפושע הגאון של לונדון. למעשה כל פשעו היה אי קבלת הנארטיב של הציונים הראשונים, כביכול היהודים הם עם נרדף, והטענה של פרופסור מוריאטי שהם שולטים בכלכלת העולם ומנסים להסתיר את רציחת הילדים ואכילת דמם בשעת טקס "יזכור" בבתי הכנסת בחג הפסח, עת הצעירים יוצאים ונותרים בפנים רק זקני ציון בלי פרוטוקולים.

הולמס טען לעומת זאת שמוריאטי, לשעבר עילוי מתמטי שלצערו פנה לפשע, ניהל מערכת אדירה של פשע מאורגן, שהולמס עמד לחסל. לדבריו מוריאטי היה אב הטיפוס של נבל העל המודרני. אשתו גרטה (גרטרוד) מוריאטי (גריאטרי) מפורסמת בכך שהקימה את אחד מבתי האבות המודרניים הראשונים עוד במאה השבע עשרה כשתוחלת החיים היתה עדיין פחות משלושים שנה: אצל הנוצרים ממחלות, כי האמינו שאסור ליטול ידיים אחרי השירותים או לפני הארוחה, ואצל היהודים כי הרגו אותם כי הם חשבו שצריך ליטול ידיים כשיוצאים מהשירותים ולפני הארוחה. הקמת בית האבות נעשתה אחרי שקראה דו"ח של בעלה שנשלח מהלמ"ס עם הקדשה אישית להולמס לכבוד בר המצוה של בנם וילהלמס.

מוריאטי מופיע אך ורק בספר הבעיה האחרונה ובאופן מוסתר בספר עמק האימים. היו שראו בזאת סימן לכך שמוריאטי לא היה ולא נברא. אך כיום ידוע ללא ספק כי מוריאטי אכן היה קיים ושימש "שק אגרוף" על מנת להאשים בו את כל הרעות החולות (מרעין בישין) ואת כל כשלונותיו של הולמס בפתרון תעלומות אליהם נקרא. מוריאטי איים שיתבע את טסון ואת המו"ל שלו מר איימוס שוקינג, וטסון הוריד את הטון, ובהמשך אף הפסיק לדבר על מוריאטי בגלוי, וכתב עליו רק במרומז, תוך לעג לו ולדרכו.{{הערה|בספר "כלבם של בני בסקרוויל" מוריאטי הוא למעשה הכלב הגדול והרע, וכלבם של בני בסקרוויל בגימטריה זה "פרופסור מוריאטי" עם האותיות, התיבות הנוצות והכולל.

כעת, מר הולמס. מה אתה מסיק בעניין אמך?

מורשת הולמס

לאחר שהוחלט על תקציב מיוחד של הקרן למורשת הכותל המערבי, על מנת למנוע את האהדה הגואה לעבור את הכותל ולראות מה יש מהצד השני, הוחל בפעולות מאומצות לגלות את עברו ההסטורי המפואר של רחבת הכותל. לשם כך הופק ספרון עב דפים עם דפי כרומו מוזהבים, אך אף שהתאמצו כלל שיכלו, מינהל הקרן למורשת לא הצליחו להוציא את מחצית התקציב, והיה חשש כבד שבשנה הבאה לא יוכלו להצדיק תקציב דומה. הרב שבתי צבי המבורגר מ"ק (מנוחתו כבד קצוץ) רק הבותל פנה וביקש שרלוק הולמלס, האיש חסר הבית, יטפל בקיר חסר הבית. תפקיד עמית המחקר בקרן המורשת (כפי שזו נקראה בהמשך, באופן מקוצר) התברר כמניב ביותר, והיווה פתרון לבעיית ההשקעה הכספית והתקציב. לאחר מותם של שני נושאי תפקידים אלו, עבר התפקיד לצאצאיו ובסופו של דבר לידי הרבי של ליטא שהעביר את התפקיד למשמרת עולם בספריה הלאומית. במסגרת העברת הבניין למקום הרבה יותר מניב מבחינה כלכלית, והרחבת הבניין לאחר שנפטרו מכל הספרים הישנים והמשעממים ששם, התפנה סכום גדול של כסף שהתקבל מהלבנת כספים במעטפות של ראש ממשלה קודם, וזה שימש להקמת הקרן החדשה - הקרויה גם הקרן למורשת שמעון (אלעזר) פרס. הקרן שימשה שתי מטרות טובות, האחת לאפשר דמי כיס לנשיא המדינה שלא היתה לו כל הכנסה אחרת, השניה לאפשר לשמעון לקבל פרס על פועלו למען התעשיה האוירית, הפצצה הגרעינית, והשלום עם הבטחון בחוות השקמים, והשלישית לאפשר את סיום פרוייקט תעלת הימים ובטר פלייס, על מנת ליצור עולם טוב יותר ושלום עם אויבי השלום.

עליונותו על פני בלשים אחרים

ללא ספק, ווטסון יקירי, אתה שם לב?

הולמס הוא פשוט הבלש הטוב ביותר בכל ההיסטוריה. אדם בעל שנינות ויכולת מדהימים, עד כדי כך ששמו ופעלו ייזכרו גם במאה ה-24 ומעבר לה. מוזיאונים וחברות כבר החלו ללא ספק בפעולות על מנת להנציח את חוכמתו האינסופית. שיטותיו הדגולות של הסקת מסקנות הולמסיות®, תחפושותיו, מומחיותו בשימוש באקדח, היקף הידע הטיטאני, ומאבקו הנצחי עם אויבו המושבע מוריאטי יהפכו לחלק חיוני ומרכזי מן ההיסטוריה הנלמדת במשך אלפי השנים הבאות. (רלוק הומלס - על עצמי, לונדון, כשנה לפני מותו)

בתרבות הפופולרית

הולמס, אם תועיל בטובך להשיב לי את המקלדת, אני כעת אכתוב על ההתייחסויות אליך בתרבות הפופולרית.

ד"ר גרוגרי האוס, הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה של רשת FOX TV, האוס, הוצג על בסיס דמותו של הולמס, ומספר נקודות דמיון קיימות בין השניים. הומלס עצמו רגז מאוד על השוואה זו, וטען שד"ר גרגורי הוא מתחזה.

באמת הולמס, אנא הרגע לרגע. אתה יודע כמה שאני שונא לשפוך דם על עניינים כה טיפשיים.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על שרלוק הולמס.
  • ערך זה נכתב בידי איש חסר חוש הומור שחושב שיש לו חוש הומור, במיוחד עבור אנשים חסרי חוש הומור כמותו שחושבים שהם בעלי חוש הומור כמותו. אנשים אחרים שיש להם חוש הומור, או שחושבים שאין להם חוש הומור יכולים במקרה של סכנת מבול, או סימנים אליו כמו טפטוף גשם, לפנות אל התיבה מצד שמאל, המתארת אתר שלם שיכול להכיל אותם בתנאי שהם באים בזוגות.

ציטוטים נוספים ופרטים שלכאורה אינם חשובים לחקירה

מתחזים, אני אומר לכם! מתחזים!
תעזוב את זה, הולמס.


הערות שוליים

  1. על פי השערות, מייקרופט הוא משרד הפנים הישראלי, מה שמסביר את יעילותו של המשרד.
  2. כמו השב"כ, רק עם תה.
  3. בשלט הכניסה לבית החולים מריה הקדוש, שרלוק וטסון שמו לב אליו, נראה היה כי חסרה אות אחת. התעלומה עברה בירושה בין צאצאיו, ולבסוף אחד מצאצאי צאצאצאיו גילה כי בית החולים נהיה קדוש לאחר ששמריה נהרג שם. עם השנים האות שי"ן בתחילת השלט נפלה. כל המידע על התפתחות שמו של בית החולים והתקדשותו לכל הדתות נתגלתה על ידי הרב שרלו הולמס - מצאצאי צאצאצאיו של הרבי שרלוק מהלמ"ס המכונה באנגלית Sherlock Herby
  4. סופו של נשיא זה שהוא הלך וטס בניגוד לעצת הטייסון המנוסה שלו, ונהרג בדרכו לטקס ביער קטין, שם עמדו לכבד את זכרם של קטיני הממשל הגרמני הטוב מהתקופה שלפני השילומים, שנרצחו בידי היהודים הרשעים השולטים בעולם.
  5. כיום סבורים רבים שאכן הומלס היה ג'ק המרטש. ההוכחה הניצחת לכך היא שאכן הוא היה יהודי, ואם כך לשם מה התחפש?