אסטרונומיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
אולי כדאי לעבור לסמים קלים יותר

אסטרונומיה זה מדע אשר עוסק בתורת הכוכבים לדוגמא: ג'סטיןןן ביבר הנ!ש* חקר אורנוס ומאדים. המושג נובע מן השפה היוונית (νόμοςάστρον= שכמובן זאת הסיבה שקוראים לאסטרונומיה "אסטרונומיה"). לאסטרונומיה הייתה השפעה גדולה לאורך השנים, לדוגמה בזבוז זמן של ילדים מסכנים בשיעורי גאוגרפיה. אפילו שלאסטרונומיה אין שום קשר לגאוגרפיה, הסיבה לכך שהתלמידים המסכנים אכן לומדים אסטרונומיה בשיעורי גאוגרפיה היא מכיוון שלמורה אין דברים אחרים ללמד בשיעורים המיותרים האלה שלה.

עוד מושג אשר האסטרונומיה בוחנת וחוקרת אותו הוא המכתשים על הירח אשר משערים שנוצרו על ידי אסטרואידים (כמובן שזה לא נכון), אך כמובן שהמכתשים האלה נוצרו על ידי חייזרים שאכלו הרבה יותר מדי חומוס וחרבנו את הקקי החייזרי שלהם, שיצר שינוי בכוח המשיכה ועבר את חוקי הכבידה, מה שיצר לפיצוץ ענקי וגושי קקי רדיואקטיביים ששוגרו לישראל וככה נוצר מכתש רמון והמכתשים על הירח.

היסטוריה

האסטרונמיה התגלתה כבר לפני הרבה מאד זמן! אולי אפילו לפני ששמעון פרס נולד. התגלית הראשונה בעולם האסטרונמיה הייתה שכדור הארץ הוא בעצם מלבן וזאת הסיבה לכך שאנחנו לא נופלים ממנו. השמש היא עגולה וזאת הסיבה שבני האדם לא יכולים לחיות על השמש (כי אם ננסה לעמוד על השמש אנחנו נחליק וניפול למטה) ואותו דבר חל גם על שאר כוכבי הלכת. בנוסף כאשר גילה מישהו אחד שהסתכל לשמיים הוא גילה שיש מלא מלא כוכבים הוא ניסה לספור אבל לא הצליח הוא ראה אלפי כוכבים אולי אפילו 10 (אולי קצת פחות).

לפני הרבה שנים המדען הגדול בוריס גרבילובסקי גילה את הדרך לחשב גיל של כוכב וזה יותר קל מ מה שצריך כדי לחשב את גילו של כוכב זה בעצם לחתוך את הכוכב לשתיים ואז לספור את הטבעות שלו, אבל זה קשה לחתוך כוכב אי אפשר לחתוך עם סכין מפלסטיק צריך סכין די גדולה (סכין של ARCOS מומלצת לדברים כאלה).

נצנצים

תצפיות אסטרונמיות

זה קשה מאד לחקור את החלל בעין בלתי מזויינת ויש הנוהגים להגיד בלתי אפשרי אך זה כן אפשרי! זה קל מאד אפילו אפשר לעשות הרבה מאד עבודת ניירת תוך כדי צפייה בכוכבים ולכתוב הרבה מאד דפים לא חשובים שאין בהם שום היגיון, לתת אותם לנאס"ה, לפרסם אותם בטלוויזיה ולעשות כאילו זה בשפה מדעית וחכמה ביותר. התצפית האסטרונומית המפורסמת ביותר נקראת "הסתכלתי על השמש שעות" של איזשהו איש אחד, התצפית מתארת איך בצורה מפתיעה השמש גרמה לאיש המסכן להפוך לעיוור הוא ניסה להסתכל עוד ועוד כדי להבין למה הראייה שלו נהפכת לגרועה יותר עד שהוא ניהיה עיוור עד היום חוקרים את התופעה. בתצפיות אסטרונומיות עם עין כן מזויינת אפשר לשים לב להרבה יותר פרטים אפילו מומלץ לכוון אותו על השמש כדי שיראו אותה בצורה גדולה יותר (זה טיפה מעקצץ בעין בגלל שהיא מאד גדולה).

האסטרונומיה בימינו

כיום המין האנושי עוד לא גילה הרבה על אסטרונומיה למרות שהוא כתב מיליונים של מספרים שלא אומרים שום דבר. האסטרונומיה מחולקת לכמה מושגים בסיסיים כיום: מערכת השמש, שביל החלב ועוד כמה מושגים לא חשובים. כיום לומדים אסטרונומיה בכיתה ז' - ט' ואפשר גם ללמוד אסטרונומיה באוניברסיטה מי שרוצה (עדיף שלא) במערכת החינוך הבית ספרית מלמדים את הילדים על הנצנצים הגדולים שיש כזה בשמיים וזה יפה כזה כמו זיקוקים כזה מדהים.

למרות שאסטרונומיה זה משעמם יש דבר מגניב שאפשר ללמוד דרכו אסטרונומיה... צפייה בכל הפרקים של הארנב הביוני וגם הארנב האפל שני סדרות מעולות המסבירות בצורה טובה מאד על מערכת השמש ושאר הכוכבים.

ראו גם