יונה יהב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer.jpg יש לשפר ערך זה
לערך "יונה יהב" אין יש עתיד, אבל עדיין צריך לשפר ולהפוך אותו לערך פטישי. אל תהיה מניאק, אם יש לך רעיון אתה מוזמן לכתוב אותו.


יונה יהב
Columbidae.JPG
מחלקה בעלי חיים
סדרה יונאים
משפחה עופר
סוג יהב
מין זכר
שם מדעי
Columba Yahavus

יונה יהב (נולד ב19 ביוני 1900) הוא חבר כנסת לשעבר (1906-1909) וראש ממשלת חיפה הנוכחי.

ביוגרפיה

יונה יהב נולד כיונה מסוג יונת סלעים לאמא עדה יונת ולאבא בני סלע. כבר בגיל 6 הוכיח את יכולותיו הפוליטיים כשהפך לחבר הכנסת הצעיר ביותר. כילד אהב ריקודי היפ-הופ, ולמחייתו שימש כיונת דואר בשליחות דואר ישראל. בדומה לשאר סוגי היונים בעולם, לאורך כל שנות חייו היה יונה מונוגמית ובשונה מכל השאר, הוא חי כבר קרוב ל-115 שנים.

בתרבויות רבות, היונה, ובמיוחד יונה יהב, מסמלים שלום. מדענים רבים שביצעו לאורך השנים ניסויים ביונים, נוכחו לדעת כי הדבר הינו מופרך וכלל לא אמיתי, מאחר והותקפו על ידי אותם היונים. ע"פ התנ"ך, כאשר יונה [דרוש מקור] היא זו שהביאה לנח זין ענף זית ולמעשה בישרה לו כי יש יבשה בחוץ ושאת מרבית השורה כתבו בהסתמך על ויקיפדיה.

יונה יהב בוגר בית הספר לאמנויות על שם לאונרדו דה וינצ'י ובצבא שירת במשטרה הצבאית בתפקיד צהוב. ידוע כאויבו המושבע של רון עכברי (ראש עיריית תל אביב, גם הוא ממשפחת בעלי החיים, בדומה גם לראש עיריית ראשון לציון דב צור - דב נמלים) ומכהן בתפקיד ראש ממשלת חיפה כבר למעלה מיובל. יהב הוא בוגר במשפטים מאוניברסיטת חיפה, סיים בהצטיינות.

במהלך חייו, היה שליח הציבור במאות, אם לא אלפי מפעלים, בעיקר כימיים, ורשות השידור.

יונה יהב זכור כיונה הפוליגמית הראשונה בעולם ששרדה מעל 15 שנות מחייה (ועל כך ניתן לו אות כבוד מטעם "ספר השיאים של גינס" בתואר 'היונה של כל הזמנים') ובמקביל גם כבן הזוג הראשון של הנביא הקדוש זצוקללה"ה שבתאי צבי.

פועלו כראש ממשלת חיפה

עם גילוי יבשת ישראל על ידי קולומבוס, התחילו להתפזר מחנות שונים ברחבי הארץ. באותם הימים, שמעון פרס ניגש אל יונה יהב, והציע לו לקחת אל חיקו את חיפה. יהב הסכים, ובכך הפך להיות היונה הראשונה שמשלה במדינה שלמה.

במרוצת השנים, עשרות אלפי עולים חדשים, מהגרים מחפשי מקלט ועבודה, סטודנטים ואוליגרכים התמקמו בחיפה, מהעשיר לעני, והכשירו את הקרקע.

בין המפעלים הידועים ביותר הממוקמים בחיפה ניתן למנות את חיפה כימיקלים - מפעל העוסק בגידול צמחים הנותן שלווה ורוגע לסביבה ולאזור, תוך כדי שהוא כלל לא מזהם את הסביבה; בז"ן - מפעל תמים ופסטורלי העוסק בשיקום הסביבה בעזרת ייצור שמנים ארומתרפיים וכמובן בשיפור נוף המדינה, בעזרת ארובות שצבען משתנה לצבעוני ועליז החל משעות הערב; תש"ן (תשתיות נפט ואנרגיה) - משווקים ומייצרים טחינה גולמית מדלק איכותי והרשימה הנה חלקית בלבד.

עם השנים פגשה היונה את האחים עופר, בני הדודים של האחים וורנר (Warner Bros.), מי שהיו ליד מושטת, כתף תומכת, חברים ואחים עבור היונה.

תרומתם של האחים עופר למען חיפה

בין השנים 2009 ל-2014, בנה אחד מהאחים עופר את האצטדיון על שם סמי עופר, שמומן ברובו מכספי הציבור. היונה, שהתלהבה מהרעיון כי יוקם אצטדיון במדינתה, החליטה להעניק את שם האצטדיון לאח הבונה, וקראה אותו על שמו - "אצטדיון סמי עופר". יש הטוענים כי האחים עופר כמעט וכלל לא תרמו את חלקם לאצטדיון, אבל למי זה משנה. הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם. והאצטדיון לא קרוי על שם הציבור.

בנוסף תרמו האחים עופר מחלקה אונקולוגית על שם אותו סמי, על מנת להזכיר לחולי הסרטן, שחייהם ומותם בידי הכסף.

ביקורות

"שילוב קטלני של כסף ובעלי חיים"
~ שבתאי צבי על יונה יהב והאחים עופר
"החיים והמוות בידי הכסף. אשאר כאן גם אחריכם!"
~ שמעון פרס על תושבי חיפה
"ועוד התל אביבים אומרים שרע להם…"
~ תושבי חיפה על תושבי דרום תל אביב
"די להרג החיות!"
~ טבעופנאטים על הרג בעלי החיים בחיפה על ידי התעשיות הכימיות
"מי ידע שכך יהיה"
~ עוזי חיטמן על מותם של תושבי חיפה במרוצת השנים


סך הכל, הסרט המוקומנטרי על אודות סיפור משולש אהבתם של היונה והאחים עופר, רומן חוצה גבולות, זכה לדירוג של 8.2 מתוך 10 כוכבים במסד הנתונים הקולנועי IMDb.

ראה גם

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא יונה יהב. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים אירוטיים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.